Fragment pomostu na plaży

PISZ - Plaża miejska

 
4.5 (2)
Hot   19653 1

PISZ - Plaża miejska

Opis atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża miejska
  • Atrakcja ekonomiczna

Plaża na jeziorze Roś zarządzana jest przez Miejsko - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Położona ok. 3 km od centrum miasta. W 2013 roku ukończono jej modernizację. Kąpielisko zyskało boisko do siatkówki, drewniane wiaty, plac zabaw oraz miejsca do grillowania. Wyremontowano pomost i oczyszczono zbiornik. W 2016 roku na plaży postawiono wieżę widokową.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Droga do plaży wzdłuż Pisy
Droga do plaży - most na Pisie
Plaża z oddali
Plaża
Fragment pomostu na plaży

Filmy

wojach - Plaża w Piszu

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ekomarina/Plaża Miejska - Al. Turystów 1, Pisz   tel. +48 728 880 458 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Pisz (woj. Warmińsko-Mazurskie) - Plaża miejska

format D: N53.6402619°,  E21.8269157°
format DM: 53° 38.415714'N, 21° 49.614942'E 
format DMS: 53° 38' 24.94''N, 21° 49' 36.90''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Plaża w Piszu jest bardzo urokliwa. Jest miejsce do gry w siatkówkę, dużo miejsca do opalania i ładny dobrze oznakowany pomost. Woda jest plytka i czystą. Na terenie jest ładna wieża widokowa. Można zjeść obiad , coś słodkiego albo mazurską rybkę. Do dyspozycji plażowiczów jest wypożyczalnia sprzętu wodnego. Z centrum Pisza idzie się wzdłuż rzeki następnie przy ładnych ośrodkach deptakiem . Można też dojechać meleksem .

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
13
Data pobytu
Lipiec 2023
K
Ocena atrakcji
 
3.0
Plaża miejska nad jeziorem Roś w Piszu znajduje się dosyć daleko do centrum  miasta, przy końcu al. Turystów.  Można tam dotrzeć dwojako, albo zostawiając samochód np. przy ul. Pionierów i dalej iść spacerkiem wspomnianą aleją wzdłuż rzeki Pisa lub samochodem podjechać pod samą plażę (w GPS najlepiej wpisać adres hotelu Conrad - al. Turystów 11). Spacer nad Pisą jest całkiem miły, ale do przejścia jest prawie 2 km.
Plaża jest trawiasta z malutkim piaszczystym miejscem dla maluchów. Bardzo zmyślnie podzielono ją na sektory o różnych głębokościach. Najpłytszy ogrodzony jest siatką, a kąpiących strzegą ratownicy. Można wiec powiedzieć, że jest tu bardzo bezpiecznie. Tuż przy miejscu z piaskiem jest  długi pomost w kształcie litery L i generalnie tylko on stanowi zagrożenie. 
Obok plaży stoi duży drewniany budynek w marnym stanie. Wydawałoby się, że można tam coś zjeść, bo wiszą szyldy i są stoliki, ale niestety poza piwem nic tam nie ma. Tak więc w weekend  na początku sezonu na plaży nie było żadnego punktu  gastronomicznego! Także czystość toalet pozostawiała wiele do życzenia.  Nie ma także placu zabaw, więc infrastruktura tej plaży mocno kuleje. Dobrze, że przynajmniej nie pobierane były opłaty za wstęp. 
O Pisz zahaczyliśmy w drodze powrotnej z Mazur i spędzone tu kilku godzin nie były złe, pamiętam ładne widoki na rzekę, jezioro i żaglówki, ale stan tego kąpieliska powinien szybko ulec poprawie, bo odstaje od innych mazurskich miejscowości.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Plaża strzeżona i czysta
Wydzielone sektory z różna głębokością
- Wady
Brak pełenej infrastruktury
Brak placu zabaw i piasku
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
koniec czerwca 2010
Zdjęcie
Droga do plaży wzdłuż Pisy
Droga do plaży - most na Pisie
Plaża z oddali
Plaża
Fragment pomostu na plaży

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Pisz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Pisz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.