MRĄGOWO - Mrongoville

MRĄGOWO - Mrongoville

 
2.0 (3)
  8502 1

Mrongoville

Opis atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Mrongoville
  • Atrakcja całoroczna

Mrongoville to miasteczko w stylu dzikiego zachodu położone na peryferiach Mrągowa. Jest odwzorowaniem amerykańskiego miasteczka z drugiej połowy XIX w. Posiada m.in.: wioskę indiańską, ranczo farmera, biuro szeryfa, cmentarz, saloon i Mexico Bar. Otwarcie nastąpiło 4 lipca 2008 roku. W założeniach ma być rodzinnym parkiem rozrywki dostępnym cały rok. Obecnie miasteczko otwarte jest od 9:00 do 21:00 z 1 biletem na wszystkie atrakcje. Po godz. 17 można wchodzić na jego teren za darmo, ale za wszelkie atrakcje płaci się osobno. Z nowości jakie pojawiły się w ostatnich latach można wymienić: Kino 5D, interaktywna gra familijna Desperados, pokazy iluzji.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plac do pokazów
Strefa meksykańska  z barem
Minizoo
MRĄGOWO - Mrongoville

Filmy

Otwarcie Miasteczka Westernowego Mrongoville

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Miasteczko Westernowe Mrongoville - ul. Młynowa 50, Mrągowo   tel. +48 501 305 555 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Mrągowo (woj. Warmińsko-Mazurskie) - Mrongoville

format D: N53.8844104°,  E21.3195705°
format DM: 53° 53.064624'N, 21° 19.17423'E 
format DMS: 53° 53' 03.88''N, 21° 19' 10.45''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 3
Ocena atrakcji
 
2.0(3)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
1.0
Wszędzie brudno i pusto i smutno i bez sensu...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6
Data pobytu
Czerwiec 2019
A
Ocena atrakcji
 
2.0
Żenada bilet rodzinny dla dwóch osób i dwojga dzieci 50 zł i naprawdę nie ma nawet co opisywać oprócz 7 budynków w stylu dzikiego zachodu
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10
Data pobytu
Maj 2018
K
Ocena atrakcji
 
3.0
Mam mieszane odczucia odnośnie tego miejsca. Po raz pierwszy wybraliśmy się tu na imprezę weekendową z pokazami grupy niemieckich kaskaderów. Samo miasteczko  wydawało się fajnie zrobione: stylizowane budynki,   park linowy, spływ,  minizoo, meksykańska knajpa itp...  Pokazy kaskaderskie zakończyły się późno, główne atrakcje  już nie działały a knajpa na pół gwizdka, więc  obiecaliśmy sobie przyjść tu ponownie, szczególnie, że nęciły nas meksykańskie potrawy.  Tak też zrobiliśmy, niestety  okazało się, że w dni powszednie miasteczko jest praktycznie martwe.  Żadnych pokazów kowbojskich, a  knajpa serwowała tylko frytki i napoje.  Co prawda młody był szczęśliwy, bo w minizoo był kucyk, kogut i króliczki, a tuż obok mały plac zabaw. Poczekaliśmy jednak  do kolejnego weekendu, chcąc przed samym powrotem do domu  wstąpić tu na obiad. Wtedy jednak  zostaliśmy na drodze zaskoczeni  płatnym wstępem i  to nie małym.  Sugestia, że właśnie jedziemy wydać u nich pieniądze na suty obiad nie zrobiła żadnego wrażenia na bileterze, więc  poczuliśmy zmęczenie tym miejscem   i odjechaliśmy do zwykłej restauracji. Nie było zresztą gwarancji, że  tym razem dostalibyśmy to co chcieliśmy, tym bardziej , że w soboty obywają się w miasteczku wesela i personel nastawiony jest  na ich obsługę.  
Generalnie jest to dziwne miejsce, właścicielowi nie brakuje pomysłów, a jednak skutecznie zniechęca  turystów.  Osobom ze starszymi dziećmi można je jednak  polecić. Pooglądanie budynków  znanych z westernów,  spływ czy park linowy na pewno sprawią frajdę, czy jednak zobaczą choć jednego kowboja zagwarantować nie można. Mrongoville jest chyba zdecydowanie nastawione na turystów grupowych i imprezy.
Z centrum Mrągowa do Mrongoville (kierunek Giżycko, ul.  Młynowa 50) jest ok. 3 km. Miasteczko posiada duży parking, ale jest on oddalony o ok. 300 m od  wejścia. Dojście asfaltową drogą, więc wózek może być przydatny, ale w samym Mrongoville dużo piachu i trudno będzie się poruszać.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Ogólnie ciekawy pomysł
Dużo piachu
Plac zabaw i minizoo
Spory darmowy parking
- Wady
Z parkingu trzeba kawałek przejść
Restauracje i atrakcje tylko „od święta”
Trudno poruszać się z wózkiem po piachu
Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Mrongoville
Plac do pokazów
Strefa meksykańska  z barem
Minizoo
MRĄGOWO - Mrongoville
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Mrągowo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Mrągowo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.