Widok z wieży na wzgórze

GIŻYCKO - Wzgórze św. Brunona

 
4.0 (1)
  201 0

Widok na jezioro

Opis atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wzgórze św. Brunona
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Wzgórze św. Brunona leży nad jeziorem Niegocin, niecałe 1,5 km od centrum Giżycka. W 1910 roku postawiono na nim krzyż ku czci misjonarza - męczennika św. Brunona i jego towarzyszy. Powstał on z datków mieszkańców miasta, głÓwnie wyznania ewangelickiego. Brunon z Kwerfurtu przybył na polskie ziemie na zaproszenie króla Bolesława Chrobrego, aby nawracać plemiona pruskie i jaćwieskie. W sporze polsko niemieckim stanął po stronie polskiej i wspierał Chrobrego, czemu dał dowód w zachowanej kopii listu do niemieckiego księcia Henryka II. Zginął męczeńską śmiercią gdzieś w Prusach, jedna z prawdopodobnych hipotez zakłada, iż miało to miejsce właśnie nad jeziorem Niegocin. W 2020 roku rozpoczęto na wzgórzu budowę wieży widokowej, którą jednak rozebrano i w 2023 roku powstał nowy, wysoki na ponad 20 metrów obiekt, będący jedną z 9 wież na Mazurskiej Pętli Rowerowej.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

GIŻYCKO - Wzgórze św. Brunona
Krzyż św. Brunona
Widok z wieży na jezioro
Widok z wieży na wzgórze

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Giżycko (woj. Warmińsko-Mazurskie) - Wzgórze św. Brunona

format D: N54.0272595°,  E21.752522°
format DM: 54° 1.63557'N, 21° 45.15132'E 
format DMS: 54° 01' 38.13''N, 21° 45' 09.08''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Na miejsce to natrafiliśmy podczas przejażdżki rowerowej po Giżycku i okolicach. Da się tu dojechać autem, rowerem lub przyjść ścieżka spacerową nad jeziorem.
Wzgórze to właściwie pagórek z wielkim krzyżem, można tam wjechać rowerem, odpocząć na ławce, są tez altanki i miejsce na ognisko i grilla. W dole darmowy parking dla aut.
Ładnie zagospodarowane, ale czegoś brakuje aby było atrakcyjne dla turystów, bo sam widok na kawałek jeziora z oddali, nie jest tak warty uwagi, żeby przyjeżdżać tu specjalnie.
Sytuacje miała chyba poprawić wieża widokowa, bo widać jakąś dziwną metalową konstrukcję. Jeśli to ma być wieża widokowa to jest ona najbardziej szpetnym obiektem tego typu. Wstęp na nią jest zabroniony, ale da się wejść. Widok gorszy niż z dołu, bo jezioro bardziej przysłaniają drzewa.

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
lipiec 2021
Widok na jezioro
GIŻYCKO - Wzgórze św. Brunona
Krzyż św. Brunona
Widok z wieży na jezioro
Widok z wieży na wzgórze

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Giżycko w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Giżycko wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.