Stadko jeleniowatych

OKRĄGŁE - Zoo Safari

 
4.0 (1)
  774 0

Wóz do safari

Opis atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zoo Safari

Mazurskie Zoo Safari działa na terenie Certyfikowanego Gospodarstwa Ekologicznego "Okrągłe" nad jeziorem Skomack Mały w Mazurach Garbatych. Powstało przed rokiem 2010. Aktualnie jest częścią Okrągłe Resort SKI & SPA, które zimą oferuje także stok narciarski. Na 120 hektarowym obszarze żyje tu prawie 500 zwierząt z ponad 20 gatunków, w tym: jelenie europejskie i mandżurskie, bawoły indyjskie, owce wrzosówki, konie przewalskiego i wielkopolskie, osły nubijskie, krowy szkockie i herefordy, lamy andyjskie.Turyści mogą je oglądać i karmić podczas przejażdżki na wozie. Obiekt oferuje również Tubing - zjazdy na torze w specjalnych jednoosobowych kołach - dętkach z limitem wiekowym 8+ oraz restaurację. Zoo Safari działa prze cały rok, codziennie odbywa się kilka przejazdów. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i przyjazd 10 minut przed czasem. Płatność tylko gotówką.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Stadko jeleniowatych
Widok w czasie jazdy
OKRĄGŁE - Zoo Safari
OKRĄGŁE - Zoo Safari
Jeziorko na terenie safari
Łabędzie
Jelonek
Tarpany

Filmy

Okrągłe - Zoo Safari

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

OKRĄGŁE RESORT SKI & SPA - 11-510 Wydminy Okrągłe 10   tel. +48 660 811 811 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Okrągłe (woj. Warmińsko-Mazurskie) - Zoo Safari

format D: N53.8899623°,  E21.984812°
format DM: 53° 53.397738'N, 21° 59.08872'E 
format DMS: 53° 53' 23.86''N, 21° 59' 05.32''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Atrakcja położona w spokojnej miejscowości na uboczu głównych dróg. Duże obszarowo gospodarstwo zwiedza się przy pomocy traktora ciągnącego wóz z turystami. Pomysł na takie safari niezły, realizacja także, choć nie bez mankamentów.
Teren jest pagórkowaty, drogi polne, więc na wozie trzęsie niemiłosiernie, dla jednych już samo to może być atrakcją dla innych nie koniecznie. Wóz zatrzymuje się w kilku punktach, tam gdzie akurat przebywają jakiś zwierzęta. Są to stada danieli , jeleni, konie, tarpany i bydło, ale dość egzotyczne. Przewodnik bardzo miły, sypie anegdotami i sporo opowiada o zwierzętach.
A te są oswojone, chętnie przychodzą po karmę, którą można zakupić wraz z biletem. Dają się dotykać i głaskać, choć nie wszystkie.
Kontakt ze zwierzakami cieszy każdego, zwłaszcza dzieci, niestety wszystko musi się odbywać z wozu - nie można z niego wysiadać.
Gospodarstwo jest otoczone przez jeziora, w jego obrębie również jest staw i mokradła, wiec z oddali oglądaliśmy żurawie, czaple, łabędzie z małymi. Przydała się lornetka. Całość trwałą dokładnie 1 godzinę.
Dla mieszczuchów jest to na pewno ciekawe miejsce, ale dla osób mających do czynienia ze zwierzętami na wsi - zupełnie nie.
Wraz z Safari reklamowany jest także tubing - zjazd na pontonie po plastikowym torze. Myśleliśmy, że obiekt będzie tętnić życiem jak w innych miejscach z taką atrakcją. Dzieci były napalone i tu spotkało nas wielkie rozczarowanie. Okazało się, że tubing jest standardowo zamknięty i nawet nikt nie zachęca do skorzystania z niego. Można go ewentualnie włączyć, ale jedynie dla dzieci od 8 lat. Trudno zrozumieć czemu na innych torach mogą zjeżdżać młodsze dzieci, same albo z opiekunem, a tutaj nie.
Zabawa tylko starszego dziecka nie miała sensu, wiec opuściliśmy Okrągłe w średnich nastrojach...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 i 14 lat
Data pobytu
lipiec 2021
Wóz do safari
Stadko jeleniowatych
Widok w czasie jazdy
OKRĄGŁE - Zoo Safari
OKRĄGŁE - Zoo Safari
Jeziorko na terenie safari
Łabędzie
Jelonek
Tarpany

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Okrągłe w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Okrągłe wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.