Kładka z oddali

GIŻYCKO - Molo i kładka widokowa

 
5.5 (1)
  632 0

Molo

Opis atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Molo i kładka widokowa
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Molo w Giżycku służące jako falochron oddzielający port od jeziora Niegocin powstało w 1970 roku. W 2011 roku poddano je przebudowie, zostało powiększone i lepiej przystosowane na trasę spacerową z licznymi ławkami. Położono nowy rodzaj nawierzchni i oświetlenia. Ma długość 400 metrów. W jego pobliżu w tym samym okresie zbudowano kładkę nad nabrzeżną ulicą Kolejową i torami, która połączyła centrum miasta z Ekomariną Giżycko i jeziorem Niegocin. Ma ona długość 70 i szerokość 5 metrów. Oprócz wejść po schodach, obiekt posiada też windy. Od 2014 roku kładka ta została rozbudowana o stumetrowy odcinek w kierunku jeziora. Kończy się tarasem widokowym nad molem. Wstęp wolny, bez ograniczeń godzinowych.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Pasaż portowy z kładki
Na kładce
Plac na połączeniu 2 części kładki
Widok z pierwszej części kładki
Marina
Kładka z oddali
Widok z  molo na kładkę
Widok na kładkę ze statku

Filmy

Mazury.com.pl :: Kładka Plaża Miejska w Giżycku (lipcowe popołudnie 2017)

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Giżycko (woj. Warmińsko-Mazurskie) - Molo i kładka widokowa

format D: N54.0304734°,  E21.7696452°
format DM: 54° 1.828404'N, 21° 46.178712'E 
format DMS: 54° 01' 49.70''N, 21° 46' 10.72''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.5(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Wielka kładka nad ulicą i torami kolejowymi niedaleko plaży zwraca uwagę każdego turysty. Rozpoczyna się w części miasta dwiema rzędami ładnych kamienic zwanej Pasażem Portowym. Kładka biegnie wprost nad jezioro. Spacer w takim miejscu jest oczywiście obowiązkowym punktem zwiedzania miasta, więc można trafić na tłum ludzi, ale generalnie taki sposób na bezpieczne dojście do mariny i jeziora to fajny pomysł. Około połowy trasy mamy łączenie dwóch kładek, bo powstawała ona w 2 etapach i również wykonano to zmyślnie. Jest tu dużo przestrzeni z ławkami i placem na ewentualne występy. Od tego miejsca pojawiają się też walory widokowe, widać porty i rozległą panoramę jeziora. Na końcu jest taras widokowy, także z miejscami do siedzenia.
Kładka świetnie uzupełnia giżyckie molo, które choć bardzo ładnie zagospodarowane, nie wydaje się zbyt przemyślaną konstrukcją - zamiast wbijać się w jezioro biegnie wzdłuż brzegu. Ewidentnie miało służyć innym celom niż turystyczne-spacerowe. Teraz jednak jest odremontowane, posiada okrężną alejkę, ławeczki i jest całkiem sporych rozmiarów. Połączono go z kładką schodkami oraz windą i razem tworzą bardzo przyjemny teren spacerowy. Trochę szkoda, że nie posiada żadnej infrastruktury typu bar, kawiarnia itp.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
13 i 5 lat
Data pobytu
lipiec 2021
Molo
Pasaż portowy z kładki
Na kładce
Plac na połączeniu 2 części kładki
Widok z pierwszej części kładki
Marina
Kładka z oddali
Widok z  molo na kładkę
Widok na kładkę ze statku

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Giżycko w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Giżycko wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.