GIŻYCKO - Boyen Water Park

GIŻYCKO - Boyen Water Park

 
5.5 (1)
  2050 0

Wodny plac zabaw

Opis atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Boyen Water Park

Boyen Water Park powstał w 2014 roku pod nazwą WakePark Giżycko jak inicjatywa Miasta Giżycko, Polskiego Związku Motorowego i Narciarstwa Wodnego oraz inwestora prywatnego. W tym celu wydzierżawiono zaniedabny teren z jeziorem Popówka Mała pod Twierdzą Boyen. Aby oczyścic jezioro i okolicę konieczna była wywózka 2 tirów śmieci i krzaków. Początkowo obiekt oferował dwa wyciągi do nart wodnych w systemie dwusłupowym o długości 220 i 180 metrów, plażę do opalania i odpoczynku oraz boisko do siatkówki. W 2021 roku nastąpiła zmiana właściciela i nazwy na obecną. Nowy inwestor - firma Aval z Wilkas zainstalowała na zbiorniku największy w kraju wodny plac zabaw - tor przeszkód. Ma on 60 m długości i 40 m szerokości. Dostępny jest dla dorosłych i dzieci od 5 lat umiejących pływać. Elementy wodnego placu zabaw posiadają europejskie certyfikaty. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają ratownicy z Mazurskiego Ochotnicze Pogotowie Ratunkowego. Obiekt oferuje jeszcze bar plażowy i wypożyczalnię sprzętu. Jest otarty w sezonie od ok. połowy czerwca do końca wakacji w godz. 10:00-18:00, bar do 20:00. Parking bezpłatny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

GIŻYCKO - Boyen Water Park
Wodny plac zabaw
Ławeczka nad brzegiem
Widok ogólny na plażę
GIŻYCKO - Boyen Water Park

Filmy

Boyen Water Park - za nami sezon 2022, 4K

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne . Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Boyen Water Park - ul. Moniuszki / Turystyczna, Giżycko   tel. +48 888 284 977 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Giżycko (woj. Warmińsko-Mazurskie) - Boyen Water Park

format D: N54.0349852°,  E21.752286°
format DM: 54° 2.099112'N, 21° 45.13716'E 
format DMS: 54° 02' 05.95''N, 21° 45' 08.23''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.5(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Water Park ma świetne położenie, tuż pod twierdzą Boyen, w sąsiedztwie parku linowego i dużego darmowego parkingu. Jezioro otoczone lasem niedaleko centrum miasta prezentuje się urokliwie. Trochę tylko postraszyły nas grasujące tu szerszenie, ale skupiły się na śmietniku.
Nastolatka wypuściliśmy na wodny plac zabaw, a w tym czasie reszta rodziny siedziała na plaży. Piasek czysty, są leżaki, drzewa dają cień, więc jest bardzo przyjemnie. Zagłębiając się w głąb lasku napotkaliśmy fajnie umiejscowione ławki nad brzegiem jeziora. Można z nich obserwować wakeboardzistów i bawiących się na dmuchańcach. Problem tylko w tym że nie można się kąpać, co jest nonsensem na plaży i trudno tu dłużej wytrzymać z przedszkolakiem. Dobrze, że są hamaki i huśtawka z pnia drzewa. Zamoczyliśmy tylko nogi i być może zakaz wynika stąd, że szybko następuje spadek dna i robi się głęboko.
Podczas naszych odwiedzin czas zabawy wynosił 40 minut za 39 zł i był idealnie dopasowany, bo syn sam wyszedł z wody dosłownie minutę przed czasem i podobało mu się. Obecnie jak widzę właściciele dopasowali się do zjawiska "downsizingu" i za tę samą kwotę zmniejszyli czas do 30 minut.
Miejsce na zabawę jest ogólnie fajne, syn chwalił, choć nie tanie.
Konstrukcja jest dobrze przemyślana - na podobnych placach zabaw młodsze dzieci mają problem z wchodzeniem na dmuchańce z wody, tutaj tego nie ma, wejścia są wygodne, z uchwytami. Minusem są tylko glony w wodzie, które owijają się wokół stóp.
Nie wiem jak Water Park wygląda z punktu widzenia narciarzy wodnych, ale widać było że bawili się nieźle...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 i 13 lat
Data pobytu
lipiec 2021
Wodny plac zabaw
GIŻYCKO - Boyen Water Park
Wodny plac zabaw
Ławeczka nad brzegiem
Widok ogólny na plażę
GIŻYCKO - Boyen Water Park

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Giżycko w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Giżycko wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.