Zdjęcie

BAŁTÓW - Wioska Świętego Mikołaja

 
3.5 (2)
  12326 0

BAŁTÓW - Wioska Świętego Mikołaja

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wioska Świętego Mikołaja

Wioska Świętego Mikołaja została otwarta 6 grudnia 2012 roku na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego (dawniej JuraPark w Bałtowie) jako kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Delta. Składa się m.in. z Chatki Św. Mikołaja, Osady Elfów, Piernikowej Chaty, Chatki na Kurzej Łapce, a dodatkowo zimowy Park Rozrywki oferuje Krainę Królowej Śniegu w 3D i Świąteczne Kino 5D. Wioska jest otwarta codziennie, od pierwszego weekendu grudnia do końca zimy w godz. 10:00-16:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie

Filmy

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Kielecczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Wioska Świętego Mikołaja, Bałtów 8a   tel. +48 519 346 140 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Bałtów (woj. Świętokrzyskie) - Wioska Świętego Mikołaja

format D: N51.0173185°,  E21.5472794°
format DM: 51° 1.03911'N, 21° 32.836764'E 
format DMS: 51° 01' 02.35''N, 21° 32' 50.21''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
3.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
1.0
Pełni nadziei na to co mieliśmy w ofercie przyjechaliśmy do Krainy Świętego Mikołaja. Już na początku okazało się , że musimy krążyć wokół chaty Mikołaja, bo poprzednia grupa jeszcze nie wyszła. W dość obcesowy sposób przywitał nas Mikołaj, nawet nie poczęstował nas cukierkiem. Oczywiście najpierw zaprosił do zakupu sprzedawanych produktów, posiedział i chwilkę w dość nieciekawy sposób porozmawiał z dziećmi. A wszystko miało rozpocząć się od telewizji mikołajowej, która została pominięta. Jeszcze nie wypiły dzieciaki herbaty, a już delikatnie nas wyproszono, bo czekała inna grupa. Jesteśmy niezadowoleni z pobytu , zostaliśmy zostawieni sami sobie, niewiele atrakcji jest, a na stronie jest szeroki wybór. Trudno nam wytłumaczyć dzieciom dlaczego nie zobaczyły zwierząt, Pani choinki, Pani Zimy a przed wycieczką oglądaliśmy Waszą stronę. O labiryncie Elfów można było zapomnieć, a i pokaz magii i iluzji też nam nikt nie powiedział gdzie i jak mimo, że było w ofercie . Za taką cenę mogliśmy jechać w inne miejsce. Była to strata czasu i pieniędzy rodziców.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

- Wady
- brak informacji
-chaos
-nieciekawy sposób przekazania informacji przez Mikołaja
-brak oferowanych atrakcji
Wiek dziecka/i
10 lat
Data pobytu
8 grudnia 2017
B
Ocena atrakcji
 
6.0
Gdy tylko spadł pierwszy śnieg dzieci zaczęły od razu upominać się o Świętego Mikołaja. Spotkanie z nim zawsze wywoływało u nich ogromne emocje. W tym roku usłyszeliśmy, że w oddalonym o 50 km od nas Bałtowie powstała Wioska Świętego Mikołaja. Lepiej nie mogło się trafić, bo otwarcie Wioski nastąpiło właśnie 6 grudnia. Postanowiliśmy zrobić dzieciom niespodziankę i wybraliśmy się na wycieczkę 8 grudnia.

Przy bramie nastąpiło pierwsze (niespodziewane) spotkanie - ze świętokrzyską czarownicą! Namówiła dzieciaki do kilku "diabelskich sztuczek" i obyło się bez płaczu i strachu : ) Bilet wstępu do Wioski to tylko 5 zł od osoby. W centralnym miejscu znajduje się zagroda ze zwierzętami. Jest tam m.in. osiołek, kózki, lamy - szkoda, że nie było reniferów ... Może będą w przyszłym roku.
Nazywana na miejscu osada elfów, to konstrukcja wysoko zamontowanych, drewnianych domków połączonych ze sobą mostkami. Dla dzieci była to fajna zabawa. Starsi mają lekki problem z wejściem, ponieważ przejścia są niskie - ale w końcu to domki elfów. 
Wreszcie dotarliśmy do głównej atrakcji - chaty świętego Mikołaja. Może dlatego, ze był weekend w chacie było pełno dzieci. Mimo gwaru Mikołaj od razu zauważył, że przyszli nowi goście i głośno nas przywitał a dzieci poczęstował cukierkami. Obok kawiarni wisi informacja, że Mikołaj wręcza prezenty dzieciom. Za drobną opłatą przekazaliśmy po kryjomu paczki. Nie minęło parę minut i Mikołaj wyczytał imiona dzieci. Potem można sobie zrobić z nim zdjęcie (samemu lub zamówić u pani fotograf, która wywołuje je na miejscu). W chacie jest ładnie, ciepło i kolorowo. Dzieci od razu przystąpiły do zabawy przy komiku. Gdy W chacie mieści się również mała kawiarenka.
Potem poszliśmy do kina. Pokazują bajkę "Elfia opowieść". Sympatyczna bajka dla dzieci, o chłopcu, który przestał wierzyć w Świętego Mikołaja. Bilet do Kina 10 zł normalny, 8 zł ulgowy. Bajka w wersji 5D.
Czekały nas jeszcze dwie atrakcje. Pod dużym namiotem "Bajkowy Park Rozrywki" i pod kopułą w której jest zwykle w sezonie Oceanarium teraz jest "Kraina Królowej Śniegu". Niestety, gdy weszliśmy do parku rozrywki, dzieci wskoczyły w kulki i dmuchańce i nie odwiedziliśmy Królowej Śniegu, bo zrobiło się późno. Mikołaj ma zostać w Bałtowie aż do wiosny. Ja serdecznie polecam.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4,5 i 6 lat
Data pobytu
grudzień 2012
Zdjęcie
Emi

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bałtów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bałtów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.