Na spływie można spotkać dinozaury!

BAŁTÓW - Spływ tratwami (kajakami)

 
5.0 (1)
  11691 1

BAŁTÓW - Spływ tratwami (kajakami)

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Spływ tratwami (kajakami)

Spływ odbywa się przełomem na rzece Kamienna, w miesiącach kwieceń - październik, na 12-osobowych tratwach. Trwa ok. 1 godzinę. Przystań początkowa zwana Gierczakówką znajduje się pod pałacem książąt Druckich-Lubeckich, ok. 2,5 km od JuraParku Bałtów, końcowa na przystani Przy Młynie, tuż przy parku. Chętni mogą wypożyczyć na miejscu kajaki i spłynąć tą samą trasą.
Uwaga! Spływ tratwami w Bałtowie został zamknięty kilka lat temu. W 2019 roku zastąpiono go spływami kajakowymi na kilku trasach. Wypożyczalnia sprzętu znajduje się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Do wyboru 4 trasy od 1-godzinnej do 7-godzinnej. Kontakt gsm: 780 155 999.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widoki z tratwy
Widoki z tratwy
Widoki z tratwy
Na spływie można spotkać dinozaury!

Filmy

Kajaki Bałtów

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Kielecczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Spływ kajkami - Bałtów 8   tel. +48 780 155 999 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Bałtów (woj. Świętokrzyskie) - Spływ tratwami (kajakami)

format D: N51.0079224°,  E21.5286756°
format DM: 51° 0.475344'N, 21° 31.720536'E 
format DMS: 51° 00' 28.52''N, 21° 31' 43.23''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Odcinek Kamiennej, którą odbywa się spływ widzimy po prawej jadąc do Bałtowa autem od strony Ostrowca. Wydawało nam się, że nie będzie to zbyt ciekawa atrakcja, bo Kamienna z góry niczym nie różniła się od zwykłych rzek. Myliliśmy się jednak. Malowniczość Kamiennej widać już po zejściu na przystań, a płynąc tratwą praktycznie nie zauważa się, że tuż obok biegnie droga, bo roślinność w około jest bardzo bujna, a widoki przeurocze. Zresztą rzeka cały czas wije się i miejscami znacznie oddala od drogi, dając turystom możliwość podziwiania ścian skalnych  czy  wiejskich krajobrazów. Tratwę obsługuje 2 flisaków, którzy opowiadają ciekawe historie o Bałtowie, a po drodze mamy też 2 niespodzianki związane z dinozaurami. Dla syna wzięliśmy łódkę na sznurku, którą sobie ciągnął za tratwą - był bardzo zadowolony i nie nudził się.
Tak więc spływ tratwami jest bardzo fajnym uzupełnieniem zabawy w dinoparku i  parku rozrywki.  Nie jest to jednak tanie, bo organizatorzy nie zapewniają darmowego powrotu. Trzeba więc korzystać z ciuchci bałtowskiej, która kursuje co pół godziny z JuraParku na Przystań Gierczakówka i z powrotem. Można więc podjechać nią z parku bez ruszania auta z płatnego parkingu, albo zaparkować za darmo pod przystanią i wrócić ciuchcią. Przejazd kosztuje 6 zł/osoba, ale jest to dodatkowa atrakcja. W Bałtowie nie idzie się na łatwiznę, więc kurs odbywa się z żywym przewodnikiem, który opowiada o Bałtowie i mijanych terenach  (w innych miejscach zwykle puszczają  nagranie z odtwarzacza). Po za tym nie jedzie się prostą drogą, lecz zahacza o wąwóz.
Na spływ należy  umówić się telefonicznie.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
piękne widoki
sposób na bardzo przyjemne spędzenie 1 godziny
nie często spotykana i bezpieczna atrakcja dla dziecka
- Wady
wraz z kosztami powrotu cena trochę wysoka
Wiek dziecka/i
3,5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
Widoki z tratwy
Widoki z tratwy
Widoki z tratwy
Na spływie można spotkać dinozaury!

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bałtów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bałtów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.