Zjeżdżalnia dla dziec

RUDA ŚLĄSKA - Aquapark Aquadrom

 
4.3 (2)
  13190 1

RUDA ŚLĄSKA - Aquapark Aquadrom

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Aquapark Aquadrom
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Park wodny "Aquadrom" w Rudzie Śląskiej położony jest w dzielnicy Halemba, niedaleko węzłów autostradowych A4 i A1. Powstał w końcu 2012 roku kosztem 119 mln zł jako 4. górnośląski aquapark. Największy, ale też najmniej dochodowy - już po pół roku groziło mu bankructwo, a ratunek przyniosło dokapitalizowanie przez miasto. Aquadrom przygotowany jest na równoczesne przyjęcie ponad 1000 gości. Oświetlenie złożone z 64 reflektorów LED RGB oferuje możliwość dowolnego żonglowania kolorystyką obiektu. Składa się z 3 stref: Sportu, Rekreacji i Saunarium. W sumie obiekt posiada 11 basenów w tym 3 jacuzzi, basen sportowy z ruchomym dnem, pozwalający na regulowanie głębokości i unikatową 7-metrową tubę dla płetwonurków. Poza tym jest 6 zjeżdżalni, w tym interaktywna i w formie lejka. Saunarium oferuje m.in. biosaunę i koloroterapię i pawilon chłodu. Poszczególne atrakcje posiadają oryginalne nazewnictwo nawiązujące głównie do lokalnych nazw i miejsc, np. strefa dla dzieci to Bajtel Zatoka, a rwąca rzeka Chebzie Pętla. Od 2016 roku na okres wakacyjny przed budynkiem Aquadromu tworzona jest plaża z boiskiem do siatkówki. Później zorganizowano jeszcze kino plenerowe.  Baseny czynne są codziennie od 9:00 do 22:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Lejkowata zjeżdżalnia Wirek
Baseny sportowe
Strefa dla dzieci
Nieczynny Mokry Bąbel
Zjeżdżalnia dla dziec

Filmy

artisek - Aquadrom Ruda Śląska

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Aquadrom Ruda Śląska - ul. Kłodnicka 95A, Ruda Śląska – Halemba   tel. +48 32 797 36 05 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Ruda Śląska (woj. Śląskie) - Aquapark Aquadrom

format D: N50.2417354°,  E18.8441261°
format DM: 50° 14.504124'N, 18° 50.647566'E 
format DMS: 50° 14' 30.25''N, 18° 50' 38.85''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.3(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Bardzo lubiliśmy z mężem chodzić na ten basen, jednak ostatnio, tzn 15 grudnia'18r , było zimno na basenie, warto by było pomyśleć żeby zabezpieczyć wlot zimnego powietrza za strefy basenu zewnętrznego. Dostaliśmy uczulenia od wody, woda była bardzo chlorowana i mąż źle się czuł, teraz boimy się tam jechać, a szkoda.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
grudzień 2018
M
Ocena atrakcji
 
3.0
Aquadrom nie przyjemnie zaskoczył nas już na wejściu, gdy bilet bodajże 3-godzinny wyniósł ponad 100 zł, co było wtedy najwyższa kwotą jaką zapłaciliśmy za aquapark, ale też po raz pierwszy płaciliśmy za syna, bo wcześniej zawsze wchodził gratis. Pani w kasie lojalnie ostrzegła, że 2 atrakcje, w tym 1 dla dzieci są nieczynne, ale cena biletów nie była  z tego powodu niższa, co jest bardzo nie w porządku, bo ciekawe kto w taki momencie zrezygnuje z wejście z rozochoconym  dzieckiem?
W środku obiekt wygląda całkiem dobrze, jest sporo roślinności, a wrażenie robi oryginalna zjeżdżalnia z lejkiem na końcu i strefa  dla dzieci. Składa się na nią statek i 2 zjeżdżalnie oraz parę drobnych urządzeń w stylu armatek wodnych,  z których  nie wszystkie działały. Super jest jedna długa rynna, rzadko spotykana w strefach dziecięcych, natomiast druga to niewielka zjeżdżalnia dla najmłodszych. Niby fajne, ale syn nie  chciał siedzieć tu zbyt długo. Druga atrakcja dla dzieci - Mokry Bąbel czyli wielka nadmuchana piłka mogąca służyć do wspinaczki, zjeżdżania albo jako trampolina ciekawie wyglądała tylko w opisie, bo była nieczynna. Podobnie jak basen zewnętrzny. Nadprogramowo usterka dotknęła również basen ze sztuczną falą - reperowało ja 2  mechaników i w końcu  po godzinie im się udało, ale jak na urządzenia  wykonane zaledwie  pół roku temu to coś tu jest nie tak z jakością.
W sumie więc nie wyczerpaliśmy całego opłaconego  czasu, bo nie było co tu robić tak długo. Gdyby traktować obiekt jak zwykły basen, to było OK, ale jak na aquapark (i to drogi!) to atrakcyjność była kiepska. Korzystaliśmy jeszcze z  rwącej rzeki oraz  basenu z biczami wodnymi i hydromasażami. Podobnie jak fala są na przeciętnym poziomie i nie wyróżniają się niczym. 
Strefa sportowa z 2 basenami nie interesowała nas w ogóle. Doceniam utworzenie nietypowego (małego, ale bardzo głębokiego)  basenu dla nurków, jeszcze takiego nie widzieliśmy, ale to jednak rzecz dla bardzo wąskiego grona  osób. Gdyby jeszcze ktoś tam pływał, chętnie  byśmy pooglądali, ale basen był cały czas pusty.
Lejkowa zjeżdżalnia wydaje się  oryginalną, ale dosyć ekstremalną atrakcją. Są jeszcze 3 inne zjeżdżalnie, w tym jedna aż 140-metrowa z pomiarem czasu i miejscami reagującymi na dotknięcia, niestety nie mogę ich ocenić, bo ze względów zdrowotnych nie mogłem korzystać. Zjeżdżalnie wydają się jednak bardzo mocną stroną Aquadromu, choć nie dla młodszych dzieci, bo nałożono na nie  rygorystyczne ograniczenia wiekowe (z 4 dużych zjeżdżalni dzieciaki poniżej 11 lat mogą korzystać tylko z 1!). 
Fajnie za to rozwiązano kwestie gastronomii. Na piętrze jest bar z podziałem potraw na 3 grupy: za 5, 10 i 15 zł - od fastfoodów do dań obiadowych. Nie próbowaliśmy niczego, bo po tych wszystkich  nie działających basenach i przy jednocześnie wysokich cenach biletów  stwierdziliśmy, że nie zostawimy tu ani złotówki więcej.
Pazerność na dłuższa metę nie popłaca, więc po problemach z rentownością,  aquapark był zmuszony obniżyć ceny, ale ogólnie jego funkcjonowanie pozostawia wiele do życzenia. Ciekawe np., że zatrudniał chyba największa liczbę ratowników jaką dotąd widziałem na basenach.  Widać też błędy popełnione już na etapie konstrukcyjnym,  więc bez głębszych zmian nie wróżę  mu przyszłości...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
Zdjęcie
Lejkowata zjeżdżalnia Wirek
Baseny sportowe
Strefa dla dzieci
Nieczynny Mokry Bąbel
Zjeżdżalnia dla dziec

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ruda Śląska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ruda Śląska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.