OGRODZIENIEC - PODZAMCZE - Tor saneczkowy

OGRODZIENIEC - PODZAMCZE - Tor saneczkowy

 
5.0 (2)
  8419 1

Widok z toru na zamek

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Nazwa atrakcji
Tor saneczkowy

Tor saneczkowy w Ogrodzieńcu jest częścią Parku Rozrywki, którego budowa rozpoczęła się w 2013 roku a otwarcie nastąpiło rok później. Atrakcja powstała z inicjatywy współwłaściciela miejscowego Parku Miniatur. Tor jest położony na stoku wzgórza zamkowego i ma długość ok. 400 metrów. Wózki, którymi zjeżdża się w rynnie są dwuosobowe i nie posiadają pasów bezpieczeństwa. Kasa oferuje bilety pojedyncze jak i karnety 10-przejazdowe. Tor otwarty jest od kwietnia do października, oraz w ciepłe weekendy listopada. Od maja do sierpnia w godz. 9:00 do 20:00, potem krócej,

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z zamku
OGRODZIENIEC - PODZAMCZE - Tor saneczkowy

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Ogrodzieniec - ul. Zamkowa 33, Ogrodzieniec   tel. +48 606 669 742 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Ogrodzieniec - Podzamcze (woj. Śląskie) - Tor saneczkowy

format D: N50.4542375°,  E19.552607°
format DM: 50° 27.25425'N, 19° 33.15642'E 
format DMS: 50° 27' 15.26''N, 19° 33' 09.39''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Byliśmy z 3 latkiem .Kupiliśmy jeden zjazd na próbę,było bardzo fajnie.Wrócimy w lepszą pogodę.W tym roku same nowości zamek dmuchany i karuzela,park doświadczeń fizycznych i sam zamek nieco zmieniony.POLECAM
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
3 maj
Ocena atrakcji
 
4.0
Ze względu na niezwykłe nastawienie obsługi do turystów chciałbym opisać tor saneczkowy w Ogrodzieńcu w samych superlatywach, ale  nie mogę. 
Gdy tylko natrafimy na tego typu atrakcję, zawsze z niej korzystamy, dzieląc pojazd  z dzieciakiem i lubimy szybką jazdę. Niestety ten tor nie dostarczył nam wielu emocji, przynajmniej za pierwszym razem. Mimo nie używania hamulca, jechaliśmy po prostu ślamazarnym tempem w porównaniu do innych torów. Jest on krótki, o schematycznym kształcie z kilkoma identycznymi zakrętami. Być może też niska temperatura ma jakiś wpływ na osiągane prędkości. Z czasem jednak udało mi się znaleźć sposób, aby wycisnąć z niego nieco więcej.
Po pierwszym zjeździe rozczarowani poszliśmy  zwiedzać zamek i po  2 godzinach przyszliśmy ponownie. Teraz jechało się już nieco szybciej, wyglądało jakby tor się  "rozjeździł"  (za pierwszym razem byliśmy niedługo po otwarciu). Przy kolejnym zjeździe pomogłem sobie trochę rękami, odpychając się na starcie od boków rynny, bo brak tu odpowiedniego spadu. Dało to wyraźne przyspieszenie, podobnie jak balansowanie ciałem na zakrętach. Tak więc w końcu odczuliśmy przyjemność z jazdy. Generalnie jednak wygląda jakby tor był zbudowany zbyt asekuracyjnie, no ale może taki był cel. Wg mnie idealnie nadaje się dla początkujących, albo rodziców z malutkimi dziećmi.
Zadziwiające w Ogrodzieńcu jest jednak nastawienie do klientów, które powinno być wzorem dla innych. W kasie,  z powodu brzydkiej pogody każdy otrzymywał zakupioną liczbę zjazdów x2, a po wykorzystaniu biletów człowiek nadzorujący wsiadanie powiedział, aby przyjść na kolejny gratisowy zjazd! Wiele rzeczy widzieliśmy, ale z tak pozytywnym podejściem do ludzi jeszcze się nie spotkaliśmy. Dodatkowo traktował wspólną jazdę z niespełna 6-latkiem jako przejazd  1 osoby a nie 2, więc korzystanie z atrakcji kosztowało nas jakieś 4x mniej niż się spodziewaliśmy!!
Tor położony jest u stóp zamku ogrodzienieckiego, otoczony przez inne atrakcje  dla dzieci, które jednak nie były czynne.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5,5 lat
Data pobytu
kwiecień 2014
Widok z toru na zamek
Widok z zamku
OGRODZIENIEC - PODZAMCZE - Tor saneczkowy

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ogrodzieniec - Podzamcze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ogrodzieniec - Podzamcze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.