CHORZÓW - Parkowa kolejka wąskotorowa

CHORZÓW - Parkowa kolejka wąskotorowa

 
2.0 (1)
  9620 1

CHORZÓW - Parkowa kolejka wąskotorowa

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Parkowa kolejka wąskotorowa

Kolejka parkowa w chorzowskim Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku powstała w 1957 roku. Początkowo jeździły 3 lokomotywy, w latach 80-tych dwie a obecnie już tylko jedna WLP-50 z 1994 roku ciągnąca 3 wagony. Ciuchcia przez lata kursował na trasie o długości 4,2 km, zatrzymując się na 4 przystankach. Jednak w 2012 r. z powodu złego stanu technicznego kolejka przestała kursować. W 2014 wymieniono tabor i część torów, ale przywrócono kurs tylko na 1-kmetrowej trasie między lunaparkiem a zoo. Od tego czasu działa nieregularnie w sezonie wiosenno-letnim, warto to sprawdzić dzwoniąc na telefon kontaktowy: +48 518 335 915. Kursy z obu stacji co 45 minut. Minimalna liczba podróżujących to 5 osób, w przypadku złej pogody kolejka nie kursuje. Wydłużenie trasy planowano od 2017 roku.
Uwaga! Kolejka zawiesiła działalność wiosną 2017 r. do odwołania!

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

CHORZÓW - Parkowa kolejka wąskotorowa

Filmy

FunParkPolska - Park Śląski - Kolejka Wąskotorowa

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Chorzów (woj. Śląskie) - Parkowa kolejka wąskotorowa

format D: N50.2731867°,  E18.9932585°
format DM: 50° 16.391202'N, 18° 59.59551'E 
format DMS: 50° 16' 23.47''N, 18° 59' 35.73''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
2.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
2.0
Wąskotorowa kolejka to miły dodatek do wesołego miasteczka w Chorzowie. Dlatego też dwukrotnie próbowaliśmy z niej skorzystać. Za pierwszym razem czekaliśmy pół godziny na przystanku, ale się nie pojawiła. Na rozkładzie jest napisane, że ciuchcia nie jeździ przy brzydkiej pogodzie i w dniu naszej obecności faktycznie mocno padało, ale od kilku godzin było całkiem ładnie i słonecznie, więc liczyliśmy że się pojawi. Nic z tego. 
Wróciliśmy więc za kilka dni w drodze powrotnej do domu. Tym razem przyjechała. Kupiliśmy bilet na ostatni przystanek czyli Przystań. Fajnie było może przez pierwsze 2 minuty, gdy jechaliśmy przez park. Potem jedynym widokiem były drzewa i krzaki  urozmaicone porozrzucanymi  w lesie śmieciami. Był początek maja więc przy słabo rozwiniętej roślinności brud wyszedł na wierzch. Niestety trasa kolejki jest fatalnie poprowadzona - jedna wielka nuda.  Syn po 10 minutach chciał wysiadać. Na szczęście jazda trwa tylko 20 minut. 
Jedyną zaletą tej ciuchci jest to, że dowozi turystów na drugi koniec Parku Kultury i Wypoczynku, do ciekawych ale dość odległych  od wesołego miasteczka  miejsc jak np. skansen czy ogród bylinowy. My wróciliśmy przyjemnym spacerkiem na parking przy lunaparku, mijając po drodze m.in. malowniczy staw z jakimś  zrujnowanym budynkiem, kanał wodny przy którym trwała impreza majówkowa, więc ogólnie było OK, bo park jest bardzo ładny, ale przejażdżkę ciuchcią dla samej jazdy odradzam.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
dobra jako transport na drugi koniec parku
- Wady
mało atrakcyjna trasa
tylko albo aż 20 minut jazdy
Wiek dziecka/i
2,5 roku
Data pobytu
maj 2011
Zdjęcie
CHORZÓW - Parkowa kolejka wąskotorowa

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Chorzów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Chorzów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.