Tor saneczkowy - Rollercoaster

USTROŃ - Park Równica

 
6.0 (1)
  13163 1

USTROŃ - Park Równica

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Równica
  • Atrakcja całoroczna

Park Równica (inna nazwa: Extreme Park) w Ustroniu to rodzinny park rozrywki, nieco oddalony od centrum miasta, położony na stoku góry Równica.
Działa przez cały rok w godz. 10:00 - 18:00 (do 19:00 w wakacje) ale najwięcej atrakcji znajdzie tu turysta w lecie. Główna to Roller Coaster - tor saneczkowy o 600-metrowym zjeździe.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Planetarium
Różne atrakcje parku
Tor saneczkowy
Widok na budynek z kinem 4D
Tor saneczkowy - Rollercoaster

Filmy

Ovation TV - Górski Park Równica - Tor Saneczkowy - Ustroń

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Górski Park Równica - ul. Równica 20, Ustroń - Równica   tel. +48 33 856 48 00 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Ustroń (woj. Śląskie) - Park Równica

format D: N49.7157115°,  E18.8477325°
format DM: 49° 42.94269'N, 18° 50.86395'E 
format DMS: 49° 42' 56.56''N, 18° 50' 51.84''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Park Równica w Ustroniu to ciekawa propozycja na całodzienny pobyt, przy czym im starsze dziecko, tym więcej będzie tu dla niego atrakcji. W kompleksie rekreacyjnym oprócz propozycji kulinarnych z grillem włącznie są typowe urządzenia parku rozrywki jak ściana wspinaczkowa, batuty, karuzela itp. Oprócz tego można udać się na tor saneczkowy, seans 4D, do planetarium, a nawet na Horror Show. Niestety ze względu na wiek dziecka i posezonowy czas wycieczki nie skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji, chociaż i tak bawiliśmy się wyśmienicie. Park położony jest na stoku wysokiej  góry, więc i widoki powinny być ładne, niestety my trafiliśmy na brzydką pogodę i zamglenie.
Pierwszym obowiązkowym punktem programu był tor saneczkowy (zwany tu szumnie Roller Coasterem). Ja  nie przepadam za tym, ale syn uwielbia. No i mają obaj ze swoim ojcem radochę jak mnie zmuszą do przejażdżki, bo podobno piszczę (co nie jest prawdą...).  Ten tor w odróżnieniu od kilku innych, na których jeździliśmy, miał na sankach coś na kształt przedniej szybki, dzięki czemu lekka mżawka nie jest uciążliwa w czasie jazdy. Ale być może na większości torów coś takiego jest, tylko zakładają przy gorszej pogodzie.
Kiedy w końcu udało nam się odciągnąć młodego od sanek, po burzliwej naradzie poszliśmy do kina  4D mieszczącego się na piętrze fastfooda z sieci Mr Hamburger. Wprawdzie jest tam harmonogram wyświetlania poszczególnych filmów (3 czy 4 tytuły), ale przyjazd po sezonie ma ten plus, że można sobie samemu wybrać co chcemy zobaczyć. Najbardziej odpowiedni dla 3-latka wydał nam się Robin Hood, bo inne były ponoć mniej lub bardziej  horrorowate. No i seans był najkrótszy - tylko 10 minut. Syn jeszcze nigdy nie był w kinie, a co dopiero na 4D, więc mieliśmy duże obawy czy nie trzeba będzie już na początku wyjść. Wytłumaczyliśmy mu, że będzie ciemno i  będzie wyglądało, jakby rzeczy w jego stroną leciały i że to taki telewizor tylko fajniejszy. Przeżywał bardzo, ale był zachwycony. Samo kino nie jest niczym oryginalnym, nad Bałtykiem byłam w podobnym z 10 lat temu. Ogląda się w okularach, można poczuć wiatr i krople wody, nie ma żadnych dialogów, tylko efekty. Warto zobaczyć.
Po pozytywnych doświadczeniach z kinem 4D, pewniejszym krokiem poszliśmy do planetarium.  Tu był już większy wybór seansów, w tym jeden  o czasach prehistorycznych na Ziemi. Dinozaury były już u młodego na topie, więc cierpliwie poczekaliśmy 1,5 godziny na właśnie ten  pokaz (tu już nie było możliwości zmiany harmonogramu). Planetarium na Równicy oznacza duży namiot, na którego  kopule wyświetlany jest obraz. Przypomina normalną salę kinową, tyle że z ekranem na górze i ruchomymi fotelami. Niestety  dinozaurów było bardzo mało, a film omawiał historię Ziemi  przybyszom z innej planety.  Ogólnie bardzo przyjemny filmik, ale syn oczekiwał czegoś innego, a już realizm wybuchających wulkanów  i lejącej się lawy  mocno go wystraszył i większość oglądał z zasłoniętymi oczami.  Chyba też nie za bardzo umiał się przestawić na obraz dokoła siebie. Ogólnie  nam się  bardzo podobało, dziecku wcale.
Jestem jeszcze ciekawa, jak wygląda ten horror show, ale z młodym  zdecydowanie nie chcieliśmy tam iść. Na koniec zgłodnieliśmy bardzo, ale niestety fastfood po sezonie szybko zamykają,  a grill-bar jesienią chyba w ogóle nie działa. Obok jest jeszcze  stylowa karczma  biesiadna, ale  z jakiegoś powodu (nie pamiętam dokładnie) też z niej  nie skorzystaliśmy. 
Przy dojeździe na Równicę nie kierujcie się nawigacją GPS, bo niektóre mapy wskazują nieprzejezdną drogę. Trzeba przejechać  turystyczną część Ustronia i po prostu jechać główną drogą cały czas do góry. Są drogowskazy. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Ładna okolica
Dużo atrakcji
Bogate zaplecze gastronomiczne
- Wady
Dla maluchów większość atrakcji się nie nadaje
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
koniec października 2011
Zdjęcie
Planetarium
Różne atrakcje parku
Tor saneczkowy
Widok na budynek z kinem 4D
Tor saneczkowy - Rollercoaster
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.