Nie całkiem czynny plac zabaw

USTROŃ - Leśny Park Niespodzianek

 
4.3 (3)
Hot   15187 2

USTROŃ - Leśny Park Niespodzianek

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Leśny Park Niespodzianek
  • Atrakcja całoroczna
  • Miejsce na medal 2011

Leśny Park Niespodzianek położony w uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia - Zawodzie to nietypowy ogród zoologiczny, pozwalający na obcowanie z naturą i przyrodą w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego rozciągającego się na południowym stoku Równicy. Zajmuje obszar ok. 15 hektarów i ma ponad 3,5 km ścieżek dla zwiedzających. Atrakcją parku są swobodnie poruszające się muflony i daniele, które turysta może karmić z ręki. W zagrodach dostępne są żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Wizytówką parku jest jednak sokolarnia i sowiarnia, gdzie prezentowane są ptaki drapieżne i sowy podczas lotów. Park jest czynny przez cały rok w godz. 9-18 (IV-X) i 10-16 (XI-III).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Proszę natychmiast dołączyć do stada!
Pokaz ptaków drapieżnych - Bielik amerykański (symbol USA)
Bajkowa ścieżka
Stado jeleniowatych
Nie całkiem czynny plac zabaw

Filmy

CPS Fabryka - Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

LEŚNY PARK NIESPODZIANEK - ul. Zdrojowa 16, Ustroń   tel. +48 33 444 60 50 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Ustroń (woj. Śląskie) - Leśny Park Niespodzianek

format D: N49.7190273°,  E18.8294291°
format DM: 49° 43.141638'N, 18° 49.765746'E 
format DMS: 49° 43' 08.50''N, 18° 49' 45.94''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 3
Ocena atrakcji
 
4.3(3)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
1.0
Tak naprawde to najgorsza wycieczka w tym roku. Od początku. Parking...jest ale to jest katorga! Za mały..ja bylem z rodziną o 10 i juz czekałem zeby zaparkować. 32 zl okropna cena na ilość atrakcji. Brak ścieżek. Odradzam spacer z wózkiem. Mało zwierząt...naprawde nie polecam. TRAGEDIA. A i plac zabaw pozbierany z blokowisk z czasu prl-u

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2
Data pobytu
09.2020
M
Ocena atrakcji
 
6.0
Miejsce na wypad z dzieckiem super, choć poruszanie się z wózkiem jest dosyć trudne. Można się zachwycić już przy kasie widząc  przechodzące sarenki. Karmienie dzikich zwierzaków pozostaje na długo w pamięci. Pokazy ptaków niesamowite, w żadnym zoo czegoś takiego nie widziałem.
Te bajkowe domki raczej słabe, dobrze że jest plac zabaw i całkiem smaczne jedzenie. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2014
Ocena atrakcji
 
6.0
Leśny Park Niespodzianek jest świetną atrakcją przede wszystkim dla dzieci, ale dorośli z pewnością też nie będą się nudzić. Prawdę mówiąc nie wiedzieliśmy, że  faktycznie czeka nas tam tyle niespodzianek. Pierwszą mieliśmy już na parkingu (jadąc samochodem mijamy wejście do parku i kilkadziesiąt metrów powyżej jest duży bezpłatny parking). Wysiadamy z samochodu a tu muflon. Stoi i patrzy na nas. Zwiał dopiero na widok podnieconego młodego. 
Kupując bilet weźcie też karmę dla zwierząt, kosztuje  niewiele, a radochy co niemiara. W samym parku zaraz po przejściu kasy  czeka wielki troll, ta atrakcja akurat w ogóle nie podobała się naszemu maluchowi. Pamiętajcie, żeby włączyć trolla pstryczkiem!
W parku możemy zobaczyć np. sarny, jelenie, muflony, czy wietnamskie  świnki. Duża część zwierząt żyje tam wolno, niektóre są bardzo  przyjazne (myślę, że to przede wszystkim kwestia apetytu). Niepowtarzalną atrakcją są pokazy ptaków drapieżnych i sów. Koniecznie  dostosujcie czas zwiedzania do godzin pokazów (do sprawdzenia na stronach parku. Można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat tych ptaków, zobaczyć, w jaki sposób polują, a nawet DOSŁOWNIE poczuć na twarzy muśnięcie sokolich piór. Do tej pory mam ciarki jak sobie przypomnę sokoła pędzącego w stronę mojego dziecka... Niby jest bezpiecznie, ale myślę, że maluchy lepiej trzymać blisko  siebie. Mimo to pokaz gorąco polecam, czegoś takiego nie widziałem nigdzie indziej. To coś diametralnie różnego od oglądania tych samych ptaków w klatkach, naprawdę można poczuć potęgę tych stworzeń.
Dzieci mogą obejrzeć też ruchomą ekspozycję Ptasie Wesele – radosne piosenki i poruszające się figurki ptaszków na pewno się im spodobają. Pokaz odbywa się  bodajże co pół godziny. To nie jedyna ruchoma ekspozycja – jest cała "bajkowa ścieżka" poświęcona scenom z różnych bajek, od smerfów po Bolka i Lolka. Większość figurek porusza się po przyciśnięciu pstryczka. Jednocześnie słychać muzyczkę i treść bajki, ale niestety jest to zawsze fragment, więc dzieci mogą być nieco rozczarowane.
W centralnym punkcie parku jest plac zabaw z kilkoma automatami, trampoliną, fajną karuzelą itp. My byliśmy późną jesienią i część urządzeń była nieczynna. Na skraju parku jest jeszcze zagroda żubrów, ale po pokazach sów i sokołów byliśmy mocno przemarznięci, więc postanowiliśmy wracać do samochodu, a na koniec zeszło do nas jeszcze wielkie stado muflonów! 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Możliwość pogłaskania wielu zwierzątek
Niezapomniany widok latających wolno ptaków drapieżnych
Ciekawe opowieści osób prowadzących pokazy
Sporo atrakcji, każde dziecko znajdzie coś ciekawego dla siebie
Cały park można pokonać z wózkiem
- Wady
W alejce bajkowej tylko fragmenty bajek
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
październik 2011
Zdjęcie
Zdjęcie
Proszę natychmiast dołączyć do stada!
Pokaz ptaków drapieżnych - Bielik amerykański (symbol USA)
Bajkowa ścieżka
Stado jeleniowatych
Nie całkiem czynny plac zabaw
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.