Triceratops

USTROŃ - Park dinozaurów

 
6.0 (1)
  14288 1

USTROŃ - Park dinozaurów

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park dinozaurów
  • Atrakcja całoroczna

Park dinozaurów w Ustroniu położony jest przy głównej drodze z Katowic, 4 km od centrum miasta. Składa się z leśnej ścieżki o długości 700 m, podczas której zwiedzający napotyka różne prehistoryczne gady. Największy brachiozaur ma 7 metrów wysokości. Tym co wyróżnia park w Ustroniu spośród innych jest to, że dinozaury są ruchome. Obiekt posiada plac zabaw i inne atrakcje dla dzieci. Od 2012 roku do dinozaurów dołączono park wielkich owadów z 16 figurami i ofertę zwiedzania parku nocą. Obecnie całość zajmuje powierzchnię 2,5 ha. Park otwarty jest przez cały rok od 10:00 do zmroku, a w wakacyjne dni (pt.-sob.) także od 22:00 do 0:00.
Uwaga! W 2019 roku park dinozaurów został zlikwidowany!

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Pteranodon
Wykluwający się dinuś
Piaskownica i wielki diplodok
Triceratops

Filmy

Patryk Kłoda - Park Dinozaurów w Ustroniu

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Dinozaurów - ul. Katowicka 203, Ustroń   tel. +48 664 713 358 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Ustroń (woj. Śląskie) - Park dinozaurów

format D: N49.7499546°,  E18.7909126°
format DM: 49° 44.997276'N, 18° 47.454756'E 
format DMS: 49° 44' 59.84''N, 18° 47' 27.29''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Dino park w Ustroniu był naszym pierwszym tego typu obiektem odwiedzonym po wybuchu dinozauromanii u naszego 3-letniego syna. Wcześniej widział już podobne, ale był za mały i średnio go interesowały. Chodził więc z ulotką reklamową i niecierpliwie czekał 2 dni, bo zaplanowaliśmy przyjazd tu w drodze powrotnej do domu. Entuzjazm i podniecenie sięgnęło zenitu po przejściu przez bramę i gwałtownie opadło wraz z ujrzeniem pierwszego gada, chyba tyranozaura. Dziecko spodziewało się przyjaznych dinusiów w rodzaju tych z bajki Dinopociąg z Mini Mini, a zobaczyło naturalnej wielkości  dinozaura w dodatku ryczącego i ruszającego się! Wtulił się, nie chciał nawet patrzeć na niego i kazał wracać do auta! Trochę zajęło nam wytłumaczenie mu, że dino nie jest prawdziwy, działa na baterie, uruchamia go czujnik, a ryk dochodzi z głośnika jak w radio itd. Gdy już się z tym oswoił, zwiedzanie parku, odkrywanie kolejnych dinozaurów i rozpoznawanie oglądanych w bajkach czy książeczkach sprawiało mu ogromną radość. Sami też byliśmy zaskoczeni jak fajnie  wykonane są te dinozaury. Zadbano nawet o odtworzenie oddechu! Jest ogromna różnica między figurami statycznymi a ruchomymi z dźwiękiem, wrażenia są naprawdę nieporównywalne. Jedynym minusem ruchomych jest brak możliwości swobodnego poruszania się wokół nich i dotykania - są otoczone sznurkiem. Najciekawiej wg mnie prezentują się gady stojące na dwóch nogach i poruszające małymi przednimi łapkami. 
Dinozaurów jest kilkanaście, może to nie za dużo, ale w sumie repertuar ruchów nie jest zbyt szeroki i taka ilość nie powoduje znudzenia. Jeśli park ma się rozwijać oczekiwałbym figur o głębszych ruchach np. szyi  czy obracających się w całości. Warto dodać, że każdy gad posiada tablicę z podstawowymi informacjami.
 Na koniec, przy wielkim brachiozaurze mamy piaskownicę, gdzie można odkopać kości dinozaura oraz plac zabaw. Z parku udało nam się wyjść tylko dlatego, że było już ciemno, a przy wejściu stał sklepik pełen dinusiów  (o dziwo ceny bardzo atrakcyjne). Są też budki gastronomiczne, ale końcem października wszystkie nieczynne.
Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 11 zł.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Gady ruszają się i ryczą
Plac zabaw z piaskownicą paleontologa
Sklepik z dużym dinoasortymentem
W sezonie połne zaplecze gastronomiczne
Ogólnie świetna zabawa
- Wady
Mały repertuar ruchów dinozaurów
Figury są ogrodzone
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
31 październik 2011
Zdjęcie
Pteranodon
Wykluwający się dinuś
Piaskownica i wielki diplodok
Triceratops

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.