Lamy

CHORZÓW - ZOO

 
4.5 (2)
  11918 1

CHORZÓW - ZOO

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO
  • Atrakcja całoroczna

Śląski Ogród Zoologiczny jest położony na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie. Obejmuje obszarem 49 ha będąc trzecim największym co do powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Jego początki sięgają roku 1954, kiedy to zaczęto budować klatki dla zwierząt. Następnie zostały przeniesione do niego pierwsze gatunki zwierząt z zoo w Katowicach i Bytomiu. W chorzowskim zoo znajduje się łącznie 2201 zwierząt z 280 gatunków. W roku 1975 zakończono budowę Kotliny Dinozaurów z betonowymi rekonstrukcjami 16 dinozaurów, których szczątki odnalazła polska grupa paleontologów na pustyni Gobi w latach 60-tych. Ogród w Chorzowie jest czynny cały rok w godz. 9-19 (maj-wrzesień, po sezonie krócej) i odwiedza go rocznie aż 400 tysięcy osób.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Niedźwiadki po kąpiel
Podziwiamy słonia
Dino
Małe diny
Jedno z akwarium
Lamy

Filmy

Śląski Ogród Zoologiczny -  perspektywa bez klatek [Ovation TV]

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Śląski Ogród Zoologiczny - Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, Chorzów   tel. +48 32 793 71 66 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Chorzów (woj. Śląskie) - ZOO

format D: N50.2829502°,  E18.9908552°
format DM: 50° 16.977012'N, 18° 59.451312'E 
format DMS: 50° 16' 58.62''N, 18° 59' 27.08''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
zwierzęta dobrze widać, ale jedzenie w pierwszym barze po ok 50min zwiedzania okropne
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 4
Data pobytu
2 lipiec 2019
M
Ocena atrakcji
 
5.0
Trafić do chorzowskiego zoo jest bardzo łatwo, pod warunkiem, że już się wie, gdzie to jest. Nie ma co wypatrywać jakichkolwiek reklam czy kierunkowskazów. Trzeba po prostu zaparkować przy wesołym miasteczku dobrze oznakowane) i przejść w głąb parku (leży po prawej stronie). 
Bardzo cieszyliśmy się na tą wycieczkę, szczególnie ze względu na żyrafy, których syn jeszcze nie widział. No i oczywiście przy kasie okazało się, że żyraf jak i krokodyli brak... Najwyraźniej nie tylko my byliśmy zawiedzeni, bo kilkoro dzieci w pobliżu marudziło, że nie ma "dziraf". 
Trochę się wkurzyliśmy, bo socjalistyczna mentalność  jest tu wszechobecna. Przyjechaliśmy w piątek rozpoczynający długi weekend majowy, więc chyba okres największego ruchu turystycznego, a tu nie ma żyraf,  mini zoo zamknięte do 1 maja (niedziela), jakieś pretensje kobiety przy bramie, że dziecko, które ma bezpłatne wejście nie ma jednak jakiegoś biletu,  wrrrr...
Poza tym jednak było całkiem przyjemnie, mi podobały się zażywające kąpieli niedźwiedzie, a  syn był  najbardziej zachwycony słoniem walącym w bramę o obiad i rybkami w akwariach, ale wolimy mimo wszystko krakowskie zoo. Teren łatwy do przejechania wózkiem, zdecydowanie polecam dla młodszych dzieci, bo trzeba poruszać się na sporej przestrzeni. Dla starszych dzieci na terenie jest coś w stylu parku linowego, dodatkowo płatne, zrezygnowaliśmy po rozmowie z matką, której córa - ok. 6 lat - właśnie tam brykała, ale podobno rok wcześniej skończyło się wielkim płaczem, mimo iż dziecko było już bardzo zwinne. Ale oprócz tego jest też niewielki plac zabaw, atrakcyjny zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci no i naprawdę fajna dolina dinozaurów.  Na terenie jest sporo punktów gastronomicznych, raczej fastfoodowych niż obiadowych, ale przy każdym niestety automaty.  Wstęp 12 zł, ulgowy 6 zł, dzieci do 5 lat za darmo.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Miejsce na spędzenie całego dnia
Łatwo dostępne dla wózków
Kilka punktów gastronomicznych
Dodatkowe atrakcje w postaci dinozaurów i parku linowego
- Wady
Mini zoo czynne tylko w sezonie
Co chwilę można się nadziać na automaty
Przy drodze nie ma żadnych znaków na zoo
Wiek dziecka/i
prawie 3 lata
Data pobytu
maj 2011
Zdjęcie
Niedźwiadki po kąpiel
Podziwiamy słonia
Dino
Małe diny
Jedno z akwarium
Lamy
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Chorzów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Chorzów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.