Jezioro z rowerka wodnego

MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE - Plaża Karaiby na niby

 
5.0 (2)
  9290 0

MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE - Plaża Karaiby na niby

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Nazwa atrakcji
Plaża Karaiby na niby

Plaża o nazwie "Karaiby na niby" położona jest w centrum Międzybrodzia Żywieckiego, na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego. Zbiornik ten powstał w celach retencyjnych, poprzez spiętrzenie wód rzeki Soły po wielkiej powodzi w 1958 roku. Od dawna służy też celom rekreacyjnym. "Karaiby na niby" jest główną plażą w miejscowości, trawiastą i bezpłatną. Posiada infrastrukturę gastronomiczną, działają tu też 2 przystanie wodne oferujące sprzęt wodny do wypożyczenia. Na jeziorze obowiązuje zakaz poruszania się sprzętem motorowodnym. Nad plażą, na zboczu Góry Żar, działa Górska Szkoła Szybowcowa, której korzenie sięgają okresu międzywojennego. Tutejsze lotnisko i szkołę pilotów szybowcowych założono w latach 30-tych XX wieku. Parkingi płatne.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plaża
Zejście na plażę przy jednym z barów
Przystań z wypożyczalnią sprzętu
Plaża płatna
Widok z mostu na jezioro i kawałek plaży
Łabądki podpływają do pływających
Jezioro z rowerka wodnego
MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE - Plaża Karaiby na niby
MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE - Plaża Karaiby na niby

Filmy

MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE - Plaża Karaiby na niby

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Plaża "Karaiby na niby" - ul. Energetyków, Miedzybrodzie Żywieckie   tel. +48 500 303 068 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Międzybrodzie Żywieckie (woj. Śląskie) - Plaża Karaiby na niby

format D: N49.7680997°,  E19.2069125°
format DM: 49° 46.085982'N, 19° 12.41475'E 
format DMS: 49° 46' 05.16''N, 19° 12' 24.89''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Bardzo fajne miejsce dużo cienia pod drzewami, na środku plac zabaw- huśtawki, karuzela , piaskownica, domek z zjeżdżalnia. Starsze dzieciaki poszalały na kajakach i rowerkach które można wypożyczyć na terenie plaży. Jest miejsce do kąpieli z trawiastej plaży w związku z faktem iż jest to jezioro górskie dno jest kamieniste polecamy zabrać buty do wody. W barze dostępne dania dla dzieci jest też budka z goframi polecamy spróbować gofrów babelkowych.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10
Data pobytu
2023
MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE - Plaża Karaiby na niby
MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE - Plaża Karaiby na niby
R
Ocena atrakcji
 
4.0
Słysząc co nieco o popularności Międzybrodzia przyjechaliśmy wcześnie, ok. godziny 10. Miejsca do zaparkowania było jeszcze sporo, ale szybko się zapełniały.
Parkingów jest kilka, ale najlepszy jaki widziałem to duży z rampą, kawałek za plażą. Przy wyjeździe płaciło się 10 zł (wyłącznie monetami). Parkingi bliższe plaży są nieco droższe. Miejsce można też znaleźć u właścicieli okolicznych domów.
Mocno zaskoczyła nas plaża, a właściwie namiastki plaży, bo kawałek trawiastego pola nad jeziorem z małym wejściem do wody, po błocie to plaża drugiej kategorii. Opinie w sieci w rodzaju "dzieci będą zachwycone" można włożyć między bajki. Kłujące kamienie w wodzie są naprawdę dokuczliwe i konieczne trzeba mieć buty do wody.
Plażowania nie wspominamy zbyt miło również z innych powodów. Plagą są palacze i "melomani" uszczęśliwiający swoją muzyką wszystkich dookoła. Co rusz słychać przekleństwa, jakieś opowieści więzienne. Poza tym kąpielisko upodobali sobie ludzie z psami, których jest niewiele mniej niż dzieci. Nie mam nic przeciw zwierzakom, ale to była przesada.
Oględnie mówiąc - nie jest to miejsce do którego chcielibyśmy wrócić, a już na pewno nie w ścisłym sezonem. Być może poza okresem wakacyjnym jest spokojniej.
Z pozytywów - w otoczeniu kąpieliska działa bardzo dobra gastronomia. Można kupić smacznego pstrąga, dorsza, schabowe czy ser panierowany. Na plaży można znaleźć miejsce w cieniu i są na niej urządzenia dla dzieci, choć skromne. Obowiązuje zakaz grillowania, można więc normalnie oddychać. Toalety w postaci toitoiów za 2 zł, całkiem czyste.

Tuż przy kąpielisku znajduje się wydzielony odcinek, na który wstęp jest płatny - jest to mała plaża prywatna. Wydawało się to dziwne, bo od zwyklej plaży różniła się tylko parasolami z leżakami. Wszędzie dookoła trawa, brzeg z kamieniami i jeszcze mniejszym zejściem do wody. Jednakże patrząc przez pryzmat tego jak wygląda plażowanie na kąpielisku publicznym, rozłożenie się w płatnej strefie może być dobrym pomysłem.

Wyjazd do Międzybrodzie nie okazał się jednak porażką. Miejsce broni się fantastycznymi widokami. Można się nimi rozkoszować z rowerka wodnego, o ile uda się go zdobyć, bo mimo wysokich cen wypożyczalnie są oblegane i trzeba się zapisywać na sprzęt. My wypożyczyliśmy na godzinę, ale obszar do pływania jest ogromny, więc warto wziąć nawet na 2 godziny. Można podpłynąć do innej prywatnej plaży, gdzie jest szersze zejście do wody, ale brzeg także błotnisty i nie ma piasku.
Płynąc napotykamy stada kaczek oraz łabędzi. Cały czas można obserwować startujące i lądujące szybowce na pobliskim lotnisku. Przejażdżka była więc świetnym relaksem i odskocznią od zgiełku na plaży...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
13 i 5 lat
Data pobytu
sierpień 2021
MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE - Plaża Karaiby na niby
Plaża
Zejście na plażę przy jednym z barów
Przystań z wypożyczalnią sprzętu
Plaża płatna
Widok z mostu na jezioro i kawałek plaży
Łabądki podpływają do pływających
Jezioro z rowerka wodnego

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzybrodzie Żywieckie w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzybrodzie Żywieckie wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.