Plaża z torpedownią

GDYNIA - Plaża Babie Doły

 
5.0 (1)
  3351 0

Część strzeżona plaży

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Babie Doły
  • Atrakcja ekonomiczna
Plaża w najbardziej wysuniętej na północ gdyńskiej dzielnicy Babie Doły posiada około 400 metrów długości i 80 szerokości. Strzeżony jest odcinek 100-metrowy. Prowadzą do niej 3 wejścia.
Charakterystyczną cechą plaży są oddalone o 300 metrów od brzegu ruiny torpedowni, które można zobaczyć w kilku filmach i serialach. Torpedownia jest pozostałością jednego z kilku na Pomorzu niemieckich ośrodków badawczych Luftwaffe nad torpedami lotniczymi. Została ona przejęta i ogołocona z wyposażenia przez Armię Sowiecką. Budynki przez lata popadły w ruinę, były wykorzystywane jedynie jako teren ćwiczeń wojskowych (wchodzenie na mury budowli jest niebezpieczne i surowo zabronione). Most prowadzący do torpedowni służył jako molo, ale z powodu złego stanu został celowo zniszczony w latach 90-tych XX wieku. Pozostały po nim jedynie drewniane szczątki. W sezonie wakacyjnym do Babich Dołów kursują autobusy linii 209 i 309. Stałej infrastruktury na razie brak.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Torpedownia i most
GDYNIA - Plaża Babie Doły
Część kamienista Babich Dołów
Plaża z torpedownią

Filmy

Gdynia - Babie Doły

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Gdynia (woj. Pomorskie) - Plaża Babie Doły

format D: N54.5854558°,  E18.5405231°
format DM: 54° 35.127348'N, 18° 32.431386'E 
format DMS: 54° 35' 07.64''N, 18° 32' 25.88''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Plaża na uboczu, trzeba sporo jechać z centrum Gdyni. My dojechaliśmy wg wskazówek Google Maps do darmowego parkingu koło bazy wojskowej i dalej podeszliśmy chwilę pieszo. Tą drogą nie musimy pokonywać jakichś uciążliwych schodów, o których czytałem.
Plaża jest inna niż pozostałe w Trójmieście i to mi się w niej podoba. Widok na starą torpedownię wyjątkowy. Poza tym są resztki mostu do niej, na których przesiadują ptaki. Wszystko to jest bardzo fotogeniczne.
Sama plaża niezbyt czysta, mimo niewielkiego zatłoczenia i odwiedzania przede wszystkim przez miejscowych. Może to świadczyć, że niekoniecznie przyjezdni turyści są odpowiedzialni za zaśmiecanie plaż.
W wodzie były glony, ale nie tyle co na Plaży Śródmieście i z czasem zrobiło się ich znacznie mniej. Fale większe, co też mi się podobało.
Dzieci mają w miarę sporo płycizny, mogą się bezpiecznie pluskać i pływać pod okiem ratowników. Miejsce jest specyficzne jeszcze z powodu części kamienistej oraz kamyczków, których szczególnie dużo na brzegu. Nam nie przeszkadzały zbytnio, a dzieci mogły się dodatkowo nimi bawić, ale słyszałem jak inni na nie narzekali.
Minusem Babich Dołów jest brak infrastruktury. Jedyne co było dostępne to food-track z lodami tajskimi. Może gdzieś z innej strony były jakieś toalety czy toi-toie, ale nie widzieliśmy ich i nie szukaliśmy specjalnie.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 i 12 lat
Data pobytu
sierpień 2020
Część strzeżona plaży
Torpedownia i most
GDYNIA - Plaża Babie Doły
Część kamienista Babich Dołów
Plaża z torpedownią

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.