GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową

GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową

 
3.0 (1)
  1141 0

GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
InfoBox z wieżą widokową
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Infobox otwarto w 2013 roku jako nowoczesny punkt informacyjny z funkcjami rozrywkowymi i kulturalnymi, na terenie gdzie stał kiedyś dom Stefana Żeromskiego. Inwestycja kosztowała 6 mln zł i od początku wzbudzała kontrowersje. Jest to obszerna przeszklona budowla złożona z 65 kontenerów, z tarasem kawiarnianym i wieżą widokową o wysokości 22 m. W zamierzeniach miało to być to miejsce, w którym mieszkańcy Gdyni i turyści w atrakcyjny sposób będą mogli zapoznać się przyszłymi inwestycjami budowlanymi oraz planem rozwoju miasta (stąd inna nazwa Infoboxu - "Obserwatorium Zmian"). W tym celu postawiono wielką makietę Gdyni zawierająca 2000 modeli, zastosowano panele dotykowe i multimedia. Tutaj prezentowano  ofertę kulturalną i rozrywkową Gdyni, połączoną ze sprzedażą biletów. Prowadzone były również zajęcia edukacyjne dla dzieci młodzieży. Najmłodsi mogli budować z klocków Lego obiekty tematycznie powiązane z Gdynią, pograć w gry planszowe. Przygotowano też aplikacje interaktywne do zabawy i edukacji. W Infoboxie mieściły się jeszcze księgarnia, cukiernia i restauracja grillowa. Z czasem funkcjonalność obiektu zaczęła jednak spadać, a wybuch pandemii sprowadził ją tylko do punktu widokowego z darmowym wstępem. Z ostatnich wieści wynika, że atrakcja ma być zamknięta i przeznaczona do rozbiórki. W jej miejscu wybudowany zostanie biurowiec, ale w przyszłości Infobox ma powrócić dostawiony do ściany nowego budynku.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Na wieży widokowej
GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową
Widok z planem miasta
GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową
GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową

Filmy

Gdynia Infobox - otwarcie

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

InfoBox OBSERWATORIUM ZMIAN - ul. Świętojańska 30, Gdynia   tel. +48 58 523 97 69 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Gdynia (woj. Pomorskie) - InfoBox z wieżą widokową

format D: N54.5191635°,  E18.5416657°
format DM: 54° 31.14981'N, 18° 32.499942'E 
format DMS: 54° 31' 08.99''N, 18° 32' 30.00''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
3.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
3.0
Niestety jest to przykład atrakcji, którą całkowicie podupadła i to podobno nie tylko przez covid. Wygląda, że miasto przestało się nią interesować. Przed wejściem stoi tablica informacyjna, którą należałoby nazwać dezinformacyjną, bo podaje całkowicie błędne informacje. Atrakcja jest czynna w innych godzinach, a oferuje tylko rzut oka na Gdynię z góry. I nie jest to spektakularny widok, bo wieża nie jest wysoka.
Do punktu widokowego na górze wjeżdżamy windą. Umieszczono tu peryskop, który równocześnie pokazuje obraz na ekranie LCD. Niestety to jedyna ciekawa rzecz dla małych dzieci a trzeba je trzymać na rękach by coś widziały, bo nie pomyślano o żadnym podeście.
Jest też plan Gdyni z oznaczonymi inwestycjami, z którym można porównać aktualny widok oraz zdjęcia starej Gdyni na ścianie. Cała reszta ciekawie wyglądającej budowli (z makietą, klockami lego itp.) była niedostępna...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 i 12 lat
Data pobytu
sierpień 2020
GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową
GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową
Na wieży widokowej
Widok z planem miasta
GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową
GDYNIA - InfoBox z wieżą widokową

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.