GDAŃSK - Plaża Brzeźno

GDAŃSK - Plaża Brzeźno

 
6.0 (1)
  5381 0

Widok z baru z leżakami

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Brzeźno
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Miejsce na medal 2020

Plaża w Brzeźnie oddalona jest o 8 km od centrum Gdańska. Ma długą historię - tutejsze kąpielisko było pierwszym na wybrzeżu  Pomorza Gdańskiego. Po utworzeniu Wolnego Miasta Gdańsk, wyznaczony przez Napoleona  gubernator rozkazał w 1808 roku zbudować łazienki do kąpieli morskich. Stawiane  nad brzegiem Bałtyku budynki domy zdrojowe ulegały wielokrotnie zniszczeniu, ale były odbudowywane. Aktualnie trwa odbudowa Domu Zdrojowego z przeznaczeniem na Centrum Edukacji Ekologicznej, którym ma  zarządzać Centrum Hewelianum. Plażę w Brzeźnie wielokrotnie opisywał w swych utworach pisarz noblista  Günter Grass. Pierwsze molo powstało w 1900 roku. Po wojnie miejsce całkowicie podupadło, a zaczęło się odradzać dopiero po 1989 roku. Urządzono strzeżone kąpielisko o długości 100 m, a następnie nowe molo. Później główne kąpielisko przesunięto w jego okolicę i stopniowo powiększano. Obecnie strzeżona strefa w Brzeźnie podzielona jest na 2 części - Dom Zdrojowy (100 m) oraz Molo (500 m). Plaża co roku otrzymuje  wyróżnienie Błękitna Flaga (certyfikat potwierdzający najwyższą jakość wody, bezpieczeństwo, czystość, porządek, dostępność). Jest chronione monitoringiem. Do plaży prowadzi 6 zejść, a do dyspozycji plażowiczów jest kilkadziesiąt przebieralni, toalety, wypożyczalnia sprzętu i leżaków, miejsca do zabawy dla dzieci i punkty gastronomiczne.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok na molo
Jedno z zejść na plażę
Zjeżdżalnia i dmuchaniec
Statek do zabawy
Na molo
Widok z molo
GDAŃSK - Plaża Brzeźno

Filmy

Fly More Pro - Plaża Brzeźno | Gdańsk | DJI Mavic Air 2 | 4K

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Kąpielisko Morskie Molo Gdańsk Brzeźno - ul. Jantarowa 1, Gdańsk   tel. +48 58 524 18 53 , +48 510 935 176 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Gdańsk (woj. Pomorskie) - Plaża Brzeźno

format D: N54.4129616°,  E18.62674°
format DM: 54° 24.777696'N, 18° 37.6044'E 
format DMS: 54° 24' 46.66''N, 18° 37' 36.26''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Zawsze, gdy jesteśmy w okolicy Trójmiasta staramy się wpaść na tę plażę. Byliśmy już wiosną, w wakacje, jesienią i nigdy się nie zawiedliśmy. To po prostu fantastyczna plaża z ciekawymi widokami i miejsce gdzie można fajnie spędzić czas.
Ostatnio w sierpniu 2020 zobaczyliśmy różnicę między Brzeźnem, a plażą w centrum w Gdyni. W Brzeźnie jest bardzo duża przestrzeń, ludzie spacerują brzegiem i plażują w sporym odstępach, no i są wielkie fale z głośnym i kojącym szumem. Gdynia też ma swoje zalety, ale jednak zatłoczenie i zgiełk znacznie większy, za to fale malutkie i glony w wodzie.
Brzeźno posiada molo, które jest ciekawą atrakcją nad każda wodą. Możemy pospacerować i popatrzeć nie tylko na falujący Bałtyk, ale i statki oczekujące na gdańskiej redzie czy brzegi sąsiednich plaż, nadmorskie wzgórza i klif w Gdyni.
Szeroka promenada podzielono dla pieszych i rowerzystów. Przy niej rozmieszczone jest szereg różnych restauracji, knajpek i barów. Jeden lokal szczególnie przypadł nam do gustu, bo nie dość że serwuje pyszne ryby to posiada duży plac zabaw. Maluchy trudno stamtąd wyciągnąć.
Na plaży w kilku miejscach stoją kolejne atrakcje dla dzieci. Obok siebie zjeżdżalnia wodna, dmuchańce i trampolina (płatne), kawałek dalej świetna konstrukcja do zabawy w kształcie statku ze zjeżdżalniami (darmowe). Nie brakuje budek z lodami i innym smakołykami. Za molem jest boisko do siatki i bar, który pozwala rozkoszować się urokami plaży na leżakach.
Przy alei łączącej miasto z molem znajduje się park linowy. Z Brzeźna można przespacerować się dalej plażą/morzem/promenadą do Jelitkowa, a tam już kolejne atrakcje...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 i 12 lat
Data pobytu
sierpień 2020
Widok z baru z leżakami
Widok na molo
Jedno z zejść na plażę
Zjeżdżalnia i dmuchaniec
Statek do zabawy
Na molo
Widok z molo
GDAŃSK - Plaża Brzeźno

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdańsk w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdańsk wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.