Plac zabaw

WŁADYSŁAWOWO - Ocean Park

 
5.3 (2)
  2751 1

WŁADYSŁAWOWO - Ocean Park

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ocean Park

Ocean Park powstał we Władysławowie w 2012 roku, na terenie dawnej żwirowni. Jako pierwsze miejsce w Europie prezentował naturalne wielkości zwierzęta oceaniczne i morskie na ścieżce edukacyjnej z 40 makietami, w tym 34-metrowym płetwalem błękitnym. Została ona wzbogacona o atrakcje dla dzieci m. in. z największym w woj. pomorskim placem zabaw, interaktywnym show z gadającym wielorybkiem, akwariami, wystawą rzeźbionych ryb, przejażdżkami na kucykach i segwayach, salonem gier. Od 2017 r. oferowana jest podwodną wyprawa w technologii wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Poza automatami wszystko jest wliczone w cenę biletu. W ścisłym sezonie działa lunapark (wstęp jest droższy, a bilet zapewnia darmowe skorzystanie z 1 atrakcji) oraz organizowane są liczne koncerty disco polo. Na miejscu funkcjonuje bar i kawiarnia. Ocean Park w miesiącach lipiec-sierpień otwarty jest codziennie w godz. 9:00 - 20:00, w maju, czerwcu i wrześniu krócej - do godz. 17:00. UWAGA! Płatności tylko gotówką.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Wielkie klocki pod namiotem
Zdjęcie
Zdjęcie
Ściana ryb
Plac zabaw

Filmy

Marcin Zmysłowski - 2020-08-03 - lot dronem w Ocean Park we Wladyslawowie 4K

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ocean Park - ul. Żwirowa 23, Władysławowo   tel. +48 606 422 994 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Władysławowo (woj. Pomorskie) - Ocean Park

format D: N54.7907362°,  E18.3918186°
format DM: 54° 47.444172'N, 18° 23.509116'E 
format DMS: 54° 47' 26.65''N, 18° 23' 30.55''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.3(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Byłam wczoraj z dwójką dzieci. Przeżycie dla nich niesamowite. Szczególnie spodobały im się okazy ryb i wesołe miasteczko. Spędziliśmy przeszło 6 godzin. Można dobrze zjeść.
Kolejka do kasy była spora ale obsługa szybko sobie z nią poradziła.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10, 7
Data pobytu
maj 2018
D
Ocena atrakcji
 
4.5
Władysławowski  Ocean Park odwiedziliśmy we wrześniowy weekend, dlatego było bardzo spokojnie, bez tłumu ludzi.  Nie działała już część lunaparkowa, więc wstęp był tańszy, choć i tak stosunkowo drogi. Początkowo park wydawał mi się nudnym obiektem z  placem zabaw oraz makietami ryb i ssaków oceanicznych, ale po czasie zmieniłem zdanie, widząc jak dobrze bawi się tu syn. Przejście całej trasy edukacyjnej z przewodnikiem  to super sprawa. Przekazuje on wiele interesujących informacji o morskich stworzeniach, tak więc żaden dzieciak, ani osoba dorosła nie powinna się nudzić. Makiety są wykonane całkiem fajnie, prezentowane gatunki też dobrano ciekawie. 
Po zapoznaniu się fauną morską można np.  spróbować sił w bardzo popularnym ostatnio "escape roomie". Dla nas był to pierwszy raz, więc brak porównania, ale podobało nam się, choć intuicyjność zagadek była dość problematyczna. Oczywiście przyjemność  korzystania z tej atrakcji w dużej mierze zależy do liczebności grupy jaka się uzbiera (wejście raz na 45 czy 60 minut). Nam udało się wejść tylko z 2 innymi osobami, więc było OK, ale w sezonie z pewnością jest gorzej.
Obok escape rooma stoją jeszcze inne domki, które tworzą  wioskę rybacką. Eksponowane są w nich ryby, zarówno żywe w akwarium  jak i sztuczne modele naturalnej wielkości wiszące na ścianach. Jest ich kilkadziesiąt, więc  można porównać wygląd różnych gatunków, ale w sumie mało to atrakcyjne. Z kolei w akwarium pływają 2 rekiny i kilka kolorowych rybek. Tutaj też się nie popisano. Ekspozycyjny zbiornik morski powinien wyglądać o wiele lepiej, a rekiny są zbyt małe aby zrobić na kimś wrażenie.
Interaktywnego show z wielorybem niestety nie mieliśmy możliwości zobaczyć, bo nie działało. Innych atrakcji w 2016 roku nie było.
Pozostała nam już tylko najlepiej w parku rozwinięta strefa zabawy. Dzieci mają tu naprawdę full wypas. Mogą szaleć  na piasku, na bardzo rozbudowanym zamku ze zjeżdżalniami, trampolinach, dmuchańcach, basenie kulkowym, ściankach wspinaczkowych,  euro-bungee (4 place). Do tego jest wielki namiot z maxi klockami, gdzie można tworzyć dowolne budowle  (albo je niszczyć). Jak wspomniałem dzieci było nie wiele, więc syn  mógł do woli korzystać ze wszystkiego, np. na euro-bungee wyskakał się za wszystkie czasy, więc bardzo mu się tu podobało. W parku zabawiliśmy pół dnia, gdyby nie konieczność powrotu znad morza do domu pewnie zostalibyśmy dłużej.  
Tak więc dzieci bawią się fajnie, ale wydatek 54 zł na bilet mój i żony uważam za dużą przesadę, bo większość czasu spędziliśmy siedząc na ławce przy placu zabaw.

Park ma bardzo dobrze rozwinięte zaplecze gastronomiczne. Do wyboru są fastfoody, dania obiadowe, zupy, pizza i wszystko w przystępnych cenach. Widać było, że wcześniej działał też grill. W toaletach nie pomyślano jednak o przewijakach...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
wrzesień 2016
WŁADYSŁAWOWO - Ocean Park
Wielkie klocki pod namiotem
Zdjęcie
Zdjęcie
Ściana ryb
Plac zabaw

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Władysławowo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Władysławowo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.