Widok w kierunku Kamiennej Góry

GDYNIA - Plaża Śródmieście

 
5.5 (2)
  6320 1

GDYNIA - Plaża Śródmieście

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Śródmieście
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Plaża Śródmieście jest jedną z 4 strzeżonych plaż Gdyni (na odcinku 200 m). Zgodnie z nazwą znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Mola Południowego i skweru Kościuszki. Ratownicy pojawiają się od końca czerwca do końca sierpnia. Plaża posiada pełną infrastrukturę z przebieralniami, natryskami, wypożyczalnią leżaków i innego sprzętu oraz płatnymi toaletami. Bezpośrednio przy plaży znajduje się duży plac zabaw dla dzieci i kilka punktów gastronomicznych. Na wakacjach rozkładane są dodatkowe atrakcje oraz organizowane różne imprezy i gry sportowe. Plaża zarządzana jest przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Bulwar nadmorski
Na plaży
Plac zabaw
Plac zabaw
Widok w kierunku Kamiennej Góry

Filmy

Filip Wielechowski - Gdynia - plaża
Hans Kasza - GDYNIA Plaża i Bulwar Nadmorski Śródmieście | Trójmiasto

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Gdynia (woj. Pomorskie) - Plaża Śródmieście

format D: N54.5156765°,  E18.5507541°
format DM: 54° 30.94059'N, 18° 33.045246'E 
format DMS: 54° 30' 56.44''N, 18° 33' 02.71''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Powrót do Gdyni po latach i tym razem odwiedziliśmy tę plażę w środku sezonu. Moja ocena jest już trochę niższa. Nie sądziłem, że glony to tutejsza zmora permanentna. W sezonie są chyba nawet bardziej dokuczliwe. W jeden dzień zajęły prawie cały brzeg!
W wakacje plaża jest też bardziej zaśmiecona.
Porównując z innymi plażami w Gdyni czy Gdańsku Bałtyk jest tu bardzo spokojny, czasem fale robią tylko motorówki, ale z drugiej strony woda jest cieplejsza.
Przez kilka lat rozwinęła się infrastruktura, knajpek, budek z lodami i fastfoodami jest w pobliżu o wiele więcej. Smażalnie przygotowują dania na wynos i mimo wielu plażowiczów, praktycznie nie ma kolejek. Rybki są bardzo smaczne.

Spory plac zabaw oraz bliskość większości atrakcji gdyńskich to oczywiście wciąż ogromny atut, można poplażować i iść do Akwarium, Muzeum Marynarki, na Dar Pomorza, ORP Błyskawicę etc. Jednak po wypadach na plażę w Brzeźnie czy nawet na odludzie w Babich Dołach trochę żałowałem, że spędziliśmy większość dni właśnie na plaży Śródmieście...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 i 12 lat
Data pobytu
sierpień 2020
Ocena atrakcji
 
6.0
Plaża nie pozbawiona wad, ale ładna, czysta i bardzo szeroka. Niestety we wrześniu cały początkowy pas brzegu był zanieczyszczony przez  obrzydliwe glony. Super jest plac zabaw zaraz na początku plaży. Bardzo dużo urządzeń do zabawy, na sporej powierzchni,  ale ludzi jest tak wiele, że i tak mieliśmy poczucie tłoku.  Długo tu nie posiedzieliśmy, bo spieszno nam było  do morza, a przez wspomniane glony w pobliżu nie było dostępu do wody, więc musieliśmy się rozłożyć  spory kawałek dalej  i już tutaj nie wracaliśmy.  Gastronomia bezpośrednio przy  plaży jest skromna, naliczyłem 2 restauracje i 1 kawiarnię, ale niedaleko jest molo południowe i tam mnóstwo różnych barów. Niestety moje wyjście za głupimi lodami trwało z pół godziny, bo oprócz przejścia w obie strony, ok. 15 minut stałem w kolejce i to nie było przyjemne. Trudno mi sobie wyobrazić jak to wygląda w sezonie, być może jest tu otwieranych więcej punktów sprzedaży albo trzeba kupować dalej, tylko że wtedy wróciłbym z roztopioną papką zamiast lodów. Jednak plac zabaw i świetne usytuowanie zatarły ten mankament.
Do głównych  atrakcji Gdyni jak akwarium/oceanarium, Muzeum Marynarki Wojennej, Dar Pomorza,  ORP Błyskawica mamy z plaży rzut beretem.
Można się też wybrać stąd na spacer bulwarem nadmorskim jak i na pobliską Kamienną Górę, która rzuca cień koniec plaży i skąd podobno rozciąga się ładny widok na Bałtyk. My przeszliśmy się bulwarem. Jest to bardzo urokliwy deptak nad samym morzem, który poza 2 lokalami na początku plaży pozbawiony był obiektów komercyjnych. Doszliśmy nim do  jakiejś drogi dojazdowej, a za nią była fajna restauracja Barracuda z  barem na zewnątrz serwującym smażone ryby. Tutaj więc posililiśmy się w całkowitym spokoju. Bar mogę polecić - szybko i całkiem smacznie.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
wrzesień 2014
GDYNIA - Plaża Śródmieście
Bulwar nadmorski
Na plaży
Plac zabaw
Widok w kierunku Kamiennej Góry
Plac zabaw

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdynia wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.