Strumyk wpadający do morza

ORZECHOWO - Miejscowość nadmorska

 
5.0 (1)
  7308 1

Plaża w Orzechowie

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość nadmorska
  • Atrakcja całoroczna

Orzechowo to wieś letniskowa nad Morzem Bałtyckim, położona ok. 4 km na wschód od Ustki. Przepływa przez nią strumień Orzechowa (zwany Orzechówką), który wpada do Bałtyku przecinając wysoki na 25 metrów klif. W XIX wieku w orzechowskich lasach bukowych lubił przebywać pruski kanclerz Otto von Bismarck, wypoczywający w Ustce. Obecnie głównym obiektem wsi jest ośrodek wypoczynkowy Nadleśnictwa Ustka - "Leśnik". Nadleśnictwo jest też wykonawcą leśnej ścieżki dydaktycznej "Orzechowska Wydma", kącika edukacji przyrodniczo - leśnej oraz wieży przeciwpożarowo-widokowej.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Plaża
Klif
Zdjęcie
Strumyk wpadający do morza

Filmy

Sylwek Ustka - Orzechowo k. Ustki (DJI Mini 2)
Roman_R - Polski krajobraz - Orzechowo, Pomorze

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

tel. +48 59 814 71 70 (Centrum Informacji Turystycznej w Ustce) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Orzechowo (woj. Pomorskie) - Miejscowość nadmorska

format D: N54.5983837°,  E16.9164243°
format DM: 54° 35.903022'N, 16° 54.985458'E 
format DMS: 54° 35' 54.18''N, 16° 54' 59.13''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
W Orzechowie byliśmy  2 razy i spędziliśmy po kilka godzin. Dla wypoczywających  w Ustce jest to świetne miejsce na oderwanie się od tłumów i zgiełku,  ale na dłuższy pobyt jak dla mnie nie nadaje się. Podjeżdżaliśmy zawsze autem pod ośrodek wczasowy w lesie.  W okolicy nie widać  innych miejsc noclegowych. W ośrodku znajduje się wysoka wieża widokowa, a przy niej  rozpoczyna się  szlak na mało znaną wydmę Orzechowską. Przed ośrodkiem działa sklep spożywczy, w którym serwują dobrą kawę. Są jeszcze ze 2 toi toi'e i poza tym nie ma tu innej infrastruktury.  Być może można korzystać ze stołówki ośrodka, ale nie sprawdzaliśmy tego.
 Na plaży do południa ludzi bardzo mało, potem plażowiczów przybywa, a wraz nimi  samochodów (głównie mieszkańców Słupska), co nieco utrudnia zaparkowanie auta, ale można swobodnie zostawić go wzdłuż drogi. 
Poza spokojem, plażę wyróżnia malowniczy klif oraz wpadająca do morza rzeka. Podobało mi się tu bardzo - wspaniale widoki, a  rzeczka pełna kamieni stwarza dzieciom okazje do zabawy np. w budowanie tamy, mogą się też wspinać się na klif.
Jest tu zupełnie inny klimat niż w Ustce i naprawdę warto  przyjechać choćby na chwilę, wytrwalsi mogą spokojnie przejść spacerem z Ustki.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Plaża w Orzechowie
Plaża
Zdjęcie
Klif
Zdjęcie
Strumyk wpadający do morza

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Orzechowo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Orzechowo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.