USTKA - Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala

USTKA - Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala

 
2.0 (1)
  6231 0

Cukiernia z krówkami

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala
  • Atrakcja całoroczna

Ustecki krówki są przygotowywane i pakowane ręcznie. Sprzedaje się je w kawiarni Cafe Mistral, która oferuje również kawy i desery. Krówki występują w 4 smakach: klasyczne, czekoladowe, kawowe i sezamowe. Podobno są tu organizowane zajęcia edukacyjne dla dzieci. Lokal jest czynny codziennie w godz. 10:00-20:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

USTKA - Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Mistral - ul. Kaszubska 9, Ustka   tel. +48 501 527 578 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Ustka (woj. Pomorskie) - Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala

format D: N54.5847349°,  E16.8572207°
format DM: 54° 35.084094'N, 16° 51.433242'E 
format DMS: 54° 35' 05.05''N, 16° 51' 25.99''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
2.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
2.0
Tekturowe karteczki z prezentacją regionalnych  atrakcji, które można ostatnio coraz częściej spotkać na wieszakach w różnych miejscach to dobry sposób na rozpropagowanie wśród turystów  ciekawych miejsc. Jednak nie zawsze tak jest. W Ustce trafiliśmy na kartonik "Cukierki u Rybaka Mistrala.  Szukasz ciekawego miejsca, do którego mógłbyś wybrać się ze swoim dzieckiem? Zajrzyj więc do pierwszej i jedynej manufaktury cukierków w Ustce zajmującej się wytwarzaniem słodkości z kwasami Omega-3 [..] Pokaż dziecku, jak wytwarza się cukierki i przekonaj się, że słodycze mogą być nie tylko smaczne, ale i zdrowe!". Brzmi nieźle, więc postanowiliśmy odwiedzić cukiernię.
Znajduje się  ona w bocznej alei głównej ulicy biegnącej od plaży. Weszliśmy do bardzo ładnej szachulcowej chaty i zapytaliśmy o fabrykę cukierków, jak i kiedy możemy ją zwiedzić itp. Pani za ladą wybałuszyła oczy ze zdziwienia - owszem, robią tu krówki, ale nic się nie ogląda czy zwiedza!  Nie potrafiła też wytłumaczyć dlaczego reklamują się w sposób  wprowadzający turystów w błąd. W cukierni nie ma kompletnie nic dla dzieci, oczywiście poza cukierkami i ciastkami.
Cóż, syn  krówek nie lubi, ale inne słodkości owszem i napalił się na kremówkę za 7 czy 8 zł. Nam jednak przeszła już ochota na zakupy tutaj szczególnie, że  paczka 5 sztuk (100 g) tych krówek kosztuje 5 zł. Kupiliśmy je, bo skoro są takie wyjątkowe z kwasami omega i w ogóle,  to warto spróbować.  Jęczącego dzieciaka wyprowadziliśmy prawie siłą, bo pamiętałem, że obok była inna cukiernia połączona ze spożywczakiem. I tam kupiliśmy prawie identyczną kremówkę a do tego pączka i bochenek chleba za te same pieniądze!
Tak więc, jak dla mnie nie ma po co zawracać sobie głowę takimi miejscami, chyba że ktoś jest smakoszem krówek, bo temu że są smaczne nie można zaprzeczyć. Wydaje mi się jednak, że to zasługa ich świeżości, bo poza tym nie widać w nich nic specjalnego,  a w składzie wcale nie ma kwasów omega:   cukier, syrop glukozowy, mleko w proszku, śmietanka, masło, cukier waniliowy. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Cukiernia z krówkami
USTKA - Usteckie Krówki u Rybaka Mistrala

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Sprawdzone i polecane (rozwiń)