SMOŁDZINO - Muzeum Przyrodnicze

SMOŁDZINO - Muzeum Przyrodnicze

 
5.0 (1)
  4026 1

Szachulcowy budynek muzeum

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Przyrodnicze
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie ma za zadanie przybliżać faunę i florę Słowińskiego Parku Narodowego. Istnieje już od 1974 roku i od tego czasu przechodziło wiele modernizacji. Obecnie oferuje ekspozycję poświęconą 5 ekosystemom parku: morzu, wydmom, plaży, lasom, jeziorom oraz archeologiczną z przedmiotami codziennego użytku dawnych mieszkańców Pomorza. Placówka prowadzi również zajęcia edukacyjne z prelekcjami multimedialnymi. Muzeum otwarte jest przez cały rok, w sezonie (1.05-30.09) w godz. 9:00-17:00, po sezonie tylko w dni powszednie w godz.7:30-15:30. Uwaga! Muzeum zostało zamknięte w 2019 roku, a następnie przeniesione do Czołpina, do tzw. Osady Latarników, czyli dawnych budynków pracowników pobliskiej latarni morskiej.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Muzeum
Wystawy
SMOŁDZINO - Muzeum Przyrodnicze
Bóbr

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Muzeum Przyrodnicze - ul. Mostnika 1, Smołdzino   tel. +48 585 008 507 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Smołdzino (woj. Pomorskie) - Muzeum Przyrodnicze

format D: N54.6615585°,  E17.2180659°
format DM: 54° 39.69351'N, 17° 13.083954'E 
format DMS: 54° 39' 41.61''N, 17° 13' 05.04''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Muzeum mieści się w  ładnym szachulcowym budynku.  Do zwiedzania jest 4 czy 5 sal na 2 kondygnacjach. Nie grzeszy ono innowacyjnością, jednak nie można powiedzieć, że jest staroświeckie. Dominują wypchane zwierzęta, tablice edukacyjne i fotografie, ale zastosowano kilka ciekawych  rozwiązań. Np. drzewa występujące na terenie Słowińskiego Parku Narodowego zaprezentowane zostały w postaci  prawdziwych, kilkumetrowych  pni ułożonych obok siebie, a najważniejsze miejsca i elementy parku można wyszukać i wyświetlić  za pomocą pulpitu z przyciskami na wiszącej  mapie z diodami.  
Uwagę zwraca fragment lasu ze zwierzętami w postaci realistycznej dioramy. Tablice są czytelne i dobrze opracowane graficznie, można znaleźć kilka ciekawostek. Zdjęcia w pełni oddają uroki okolicy. 
Informacje można też pozyskiwać z  terminala komputerowego, umieszczonego na wysokości głowy dziecka. 
Ogólnie jest całkiem nieźle, a opłaty bardzo niskie, warto więc wstąpić na chwilę, aby poznać  przyrodę unikatowego na skalę europejską obszaru, tym bardziej, że muzeum położone jest po drodze do głównych atrakcji tej części  Pomorza (latarni morskiej, wydm i skansenu).
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Szachulcowy budynek muzeum
Muzeum
Wystawy
SMOŁDZINO - Muzeum Przyrodnicze
Bóbr

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Smołdzino w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Smołdzino wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.