Molo pod wieżą

RĄBKA - Wieża widokowa

 
5.0 (1)
  7796 1

RĄBKA - Wieża widokowa

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wieża widokowa
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna

Wieża widokowa w Rąbce pod Łebą powstała na początku 2010 roku w ramach projektu "Budowa infrastruktury na terenie SPN służącej monitoringowi przyrodniczemu i ochronie siedlisk wrażliwych przed antropopresją". Ta długa nazwa wskazuje, że nie jest ona przeznaczona do celów turystycznych lecz monitorowania terenu Słowińskiego Parku Narodowego np. w celach przeciwpożarowych czy ochronnych siedlisk i gatunków fauny tu żyjącej. Turyści mogą jednak z niej swobodnie i bezpłatnie korzystać. Wieża ma ponad 12 metrów wysokości i leży nad brzegiem jeziora Łebsko, trzeciego największego jeziora w Polsce.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z wieży
Widok w kierunku wydm
Molo pod wieżą

Filmy

Niezwykly Swiat - Polska - Jezioro Łebsko - Panorama

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Rąbka (woj. Pomorskie) - Wieża widokowa

format D: N54.7530993°,  E17.5156617°
format DM: 54° 45.185958'N, 17° 30.939702'E 
format DMS: 54° 45' 11.16''N, 17° 30' 56.38''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Widok na jezioro Łebsko w Rąbce to pierwsza atrakcja w Słowińskim Parku Narodowym po drodze z Łeby na wydmy. Obok jest duży płatny parking dla samochodów, dalej bowiem droga jest zamknięta dla ruchu.  My przyjechaliśmy rowerami więc nie musieliśmy płacić tego haraczu (5 zł/godz.), tylko za bilet do parku narodowego (6 zł). Łebsko leży po lewej stronie drogi. Jest to potężne jezioro i drewniana wieża widokowa  świetnie spełnia swoją rolę. Widok jest zachwycający. Jezioro posiada zarośnięty brzeg z prześwitami, w oddali  widać też wydmy i rzadkie ptaki,  warto więc mieć lornetkę. Pod wieżą w jezioro wcina się pomost, do którego przybijają statki oferujące podpłynięcie na wydmy (14 zł). Pomost także jest atrakcją i nasz dzieciak miał dużą frajdę w bieganiu po nim. Kawałek dalej funkcjonowało do niedawna  muzeum SPN, ale obecnie jego budynek jest w całkowitym remoncie, może od przyszłego roku wznowi działalność.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
rozległy widok na jezioro łebsko
wstęp bezpłatny
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
RĄBKA - Wieża widokowa
Widok z wieży
Widok w kierunku wydm
Molo pod wieżą

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rąbka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rąbka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.