Widok z góry na część rekreacyjną

REDZIKOWO - Park wodny

 
4.0 (1)
  11718 1

REDZIKOWO - Park wodny

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park wodny
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Park wodny we wsi Redzikowo pod Słupskiem otwarto 5 listopada 2009 roku. Jego właścicielem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk. Cały kompleks składa się z 4 stref: basenów z 70-metrową rurą do zjeżdżania, jacuzzi i basenem na zewnątrz, kręgielni, centrum rehabilitacji z kabiną krioterapii oraz odnową biologiczną (sauna, siłownia, solarium, masaż). Obiekt posiada również bar i sklepik sportowy. Oferuje naukę pływania dla dzieci i dorosłych, zajęcia rekreacyjne i inne. Basen czynny jest do późna w nocy (22:00-23:00) już od godz. 7:00 w dni powszednie, a w soboty-niedziele od 9:00 . W cenie biletu każdy dostaje 10 minut gratis na przebranie się.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Basen na zewnątrz
Widok z zewnątrz
Brodzik z pochylnią na wejściu
Widok z góry na część rekreacyjną

Filmy

Dron ARTstudio- Redzikowo Basen
Park Wodny Redzikowo

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Wodny Redzikowo - Redzikowo 16b, Słupsk   tel. +48 59 841 25 55 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Redzikowo (woj. Pomorskie) - Park wodny

format D: N54.4720202°,  E17.1177292°
format DM: 54° 28.321212'N, 17° 7.063752'E 
format DMS: 54° 28' 19.27''N, 17° 07' 03.83''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Parki wodne na Pomorzu są dla turystów dobrą alternatywą dla kąpieli w lodowatym Bałtyku, niestety ich zatłoczenie  bywa mocno irytujące. Np. nasza wyprawa do Darłowa rozpoczęła się od półgodzinnego stania kolejce do kasy. Na szczęście w Redzikowie nie jest tak źle, odległość ponad 20 km od morza robi swoje. Co prawda też trochę postaliśmy, ale tylko przez wycieczkę, która była fatalnie zorganizowana i opóźniała wejście. Tutaj istotna informacja - w Redzikowie wywieszane są informacje o godzinach przebywania na basenie grup zorganizowanych, można więc zadzwonić przed przyjazdem aby upewnić się, że nie trafimy na tłok.
Baseny są skromne, ale jakoś przypadły mi do gustu. Częściowo drewniana lub drewnopodobna konstrukcja, 3 zaokrąglone mostki i  wysepka sprawiają przyjemne wrażenie estetyczne, a brodzik z pomysłowo wykonanym wejściem w postaci pochylni polewanej strumieniem wody  zapewnia dzieciakom świetną zabawę. Druga atrakcja w brodziku to zjeżdżalnia, popularny słonik, ale tutaj ma on ulepszony zjazd - jest 2x dłuższy i przez to bardzo podobał się naszemu synowi.
Brodzik sąsiaduje  z basenem rekreacyjnym z biczami wodnymi oraz wydzieloną częścią na rwącą rzekę. Opływa ona wyspę z 2 jacuzzi. Obok znajduje się wylot z dosyć długiej zjeżdżalni rurowej, ale jest ona  przeciętnej atrakcyjności. Basen rekreacyjny połączony jest z nieco głębszym (1,35 m) okrągłym basenikiem położonym na tarasie na zewnątrz budynku (ciekawe urozmaicenie). Drugą część obiektu zajmuje pełnowymiarowy basen pływacki.
Podsumowując Park wodny Redzikowo można śmiało polecić jako miejsce na miłe spędzenie ok. 2 godzin. Dziecko powinno się tu dobrze bawić. Starsi mają  mniej atrakcji niż w Darłowie, ale ogólne wrażenia miałem stąd lepsze. Dodatkowo po wyjściu z basenu można smacznie i tanio zjeść na miejscu w barze Barko, choć późnym popołudniem wybór dań był już ograniczony.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
ogólny wygląd
super brodzik
tanie i dobre jedzenie w barze
w miarę luźno
- Wady
tylko jedna i to przeciętna rura do zjeżdżania
mała powierzchnia basenów
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Zdjęcie
Basen na zewnątrz
Widok z zewnątrz
Brodzik z pochylnią na wejściu
Widok z góry na część rekreacyjną

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Redzikowo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Redzikowo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.