CHOCIELEWKO - Park Miniatur  Zielony Dwór

CHOCIELEWKO - Park Miniatur Zielony Dwór

 
2.0 (1)
  10189 1

CHOCIELEWKO - Park Miniatur  Zielony Dwór

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Miniatur Zielony Dwór

Niewielki Park Miniatur o nazwie Zielony Dwór we wsi Chocielewko pod Lęborkiem został założony w 2010 roku przy gospodarstwie agroturystycznym. Prezentuje miniatury obiektów z całego świata, m.in. wieżę Eiffla, piramidy, polskie latarnie morskie i budownictwo zakopiańskie. Przy parku miniatur działa mini-zoo m.in. z kozami, królikami i ptactwem ozdobnym. Park jest otwarty codziennie w godzinach 10-20.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Towarzyskie kozy
Latarnie morskie
CHOCIELEWKO - Park Miniatur  Zielony Dwór

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park Miniatur Chocielewko Zielony Dwór - Chocielewko 46A, Nowa Wieś Lęborska   tel. +48 663 261 983 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Chocielewko (woj. Pomorskie) - Park Miniatur Zielony Dwór

format D: N54.5374678°,  E17.6353741°
format DM: 54° 32.248068'N, 17° 38.122446'E 
format DMS: 54° 32' 14.88''N, 17° 38' 07.35''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
2.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
2.0
Do tego Parku Miniatur przyjechaliśmy znad morza, aby uciec od  deszczu, zimna i wiatru. Dojazd jest jako tako oznakowany od Nowej Wsi Lęborskiej, ale i tak  nawigacja GPS jest  przydatna,  bo Chocielewko leży z dala od głównych dróg. Gdy wreszcie dojechaliśmy i zobaczyliśmy zwykły dom z ogródkiem i dziecko sprzedające bilety, już wiedzieliśmy, że to będzie porażka. Wydaliśmy jednak 20 zł na 2 bilety i zgodnie z przewidywaniem nie zobaczyliśmy wiele. 
Najpierw przechodzi się między klatkami z kurami, bażantami i pawiami. Dalej jakieś króliki, struś emu i wiewiórka. Takich minizoo powstaje teraz na pęczki, więc nie to  nas interesowało. Z miniatur rozłożonych na trawie w przydomowym ogródku rzuca się od razu w oczy wieża Eiffla, która jak na miniaturę jest bardzo duża, ale czy jest to jakaś atrakcja? Wg mnie marna, a nasz syn nawet nie zwrócił na nią uwagi, ot kupa żelastwa. Podobnie jest powstającą makietą Pałacu Kultury i Nauki, którą wszędzie chełpi się ten "park". W takim miejscu człowiek spodziewa się zobaczyć  makiety pomorskich zamków i kościołów, charakterystyczne budowle czy nawet całe starówki okolicznych miast itp. Zamiast tego w Chocielewku mamy m.in. figurki w typie krasnali ogrodowych z domkami dla nich, domy góralskie, ratusz i wieżę z Sandomierza, piramidy. Patrząc na  piramidę egipską, która jest zwykłym ostrosłupem otynkowanym na żółto czy Giewont utworzony z kupy ziemi z wbitym krzyżem można tylko wybuchnąć śmiechem. 
Żadna z makiet nie posiada choćby śladu otoczenia, w którym znajduje się oryginał, wszystko stoi na trawie i aż prosi się aby np. przy budowlach  egipskich utworzyć  kawałek pustyni.
Sytuację ratują trochę latarnie morskie, statek piracki oraz 4 małe kozy. Przy nich nasz syn spędził najwięcej czasu. W kasie otrzymaliśmy kilka gałązek do karmienia zwierzątek i było przy tym trochę zabawy. 

Mam opory przed deprecjonowaniem wysiłku prywatnych ludzi, którzy mieli pomysł i wprowadzili go w życie, pewnie z niemałym trudem. Właścicielka była bardzo miła, próbowała skłonić ukryte albo śpiące zwierzątka by się nam pokazały, ale jednak trzeba jasno stwierdzić, że coś takiego nie może nazywać się Parkiem Miniatur. Instytucje promujące ten "park" jako atrakcję z terenu Kaszub powinny się zastanowić co robią, bo obecnie jest to zwykłe oszukiwanie turystów. Park Miniatur widziałem w Kowarach, Pobiedziskach czy Myczkowcach,  tam turyści mogą podziwiać od kilkudziesięciu do ponad stu  misternie wykonanych makiet, tutaj mamy do czynienia co najwyżej z ogródkiem miniatur, a raczej pseudominiatur. Nic nie uzasadnia także wysokiej ceny biletu będącej  równowartością wstępu do zamku w Słupsku czy Darłowie. 
Podsumowując, może kiedyś się to rozwinie, ale na razie szkoda czasu i pieniędzy.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
kozy i inne zwierzątka mogą zainteresować dzieci
- Wady
wybitnie amatorskie podejście do tematu
tylko kilka porządnych miniatur, reszta to chłam
bardzo wysokie ceny biletu, w stosunku do tego co można zobaczyć

Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Zdjęcie
Towarzyskie kozy
Latarnie morskie
CHOCIELEWKO - Park Miniatur  Zielony Dwór

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Chocielewko w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Chocielewko wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.