GDAŃSK - Taras widokowy Olivia Star

GDAŃSK - Taras widokowy i ogród Olivia Star

 
6.0 (1)
  603 0

Wieżowce kompleksu Olivia

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Taras widokowy i ogród Olivia Star
  • Atrakcja całoroczna
Wieżowiec biurowy Olivia Star o wysokości 180 metrów to najwyższy budynek Trójmiasta. Powstał w 2016 roku w ramach kompleksu Olivia Business Centre. W 2019 roku przy restauracji Arco na 32. piętrze i wysokości 130 metrów otwarto taras widokowy, który jest dostępny dla gości z zewnątrz po wykupieniu biletu. W 2021 roku na parterze Olivia Star w pomieszczeniu z antresolą o powierzchni 800 m2 otwarto Olivia Garden - ogród tropikalny z 3000 roślin z pięciu kontynentów. Wśród 150 gatunków jest mi.n papaja, mango, kakaowiec, bananowiec, oleander, sagowiec. W ogrodzie działa bar z kuchnią orientalną "Tiki Bar". Również do ogrodu wstęp dla osób zewnątrz jest płatny. Bilety mogą być łączone z tarasem widokowym. Obiekt jest otwarty codziennie w godz. od 12:00 do 22:00 (pn.-czw.) /01:00 (pt.) /23:00 (sb.)/20:00 (ndz.). Parking płatny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Korporacyjny kompleks Olivia
Olivia Star
GDAŃSK - Taras widokowy Olivia Star
Widok na Bałtyk
Widok na Gdynię z Klifem Orłowskim
Kącik zabaw przy tarasie i restuaracji
Olivia Garden
Ogród tropikalny Olivia Garden

Filmy

Gdańsk - Taras widokowy i ogród Olivia Star

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Olivia Star - Al. Grunwaldzka 472C, Gdańsk   tel. +48 534 034 000 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Gdańsk (woj. Pomorskie) - Taras widokowy i ogród Olivia Star

format D: N54.4036827°,  E18.5711056°
format DM: 54° 24.220962'N, 18° 34.266336'E 
format DMS: 54° 24' 13.26''N, 18° 34' 15.98''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Budynek Olivia Star znajduje się przy głównej ulicy łączącej Trójmiasto. Parking jest dostępny z obu stron, czyli nie ma znaczenia skąd wjedziemy. Dla gości przeznaczono parking zewnętrzny E. Mimo niewielkiej liczy zwiedzających wolnych miejsc było tam bardzo mało. Darmowe jest tylko 30 minut, potem trzeba dopłacać, parkometr obsługuje każdą metodę opłaty.
Dla nas niemniej ciekawy od punktu widokowego okazał się cały kompleks mniejszych i większych wieżowców tworzących Olivia Businesss Centre. Na ich tle można wykonać oryginalne zdjęcia. Swoje siedziby mają tu wielkie korporacje, można nawet z zewnątrz zobaczyć jak wygląda specyficzne życie w czymś takim. Własne bary, kawiarnie, przedszkola, dentysta itp. Pełno ochroniarzy, przed wejściem do budynku trzeba przechodzić przez bramki, jak na lotnisku. Po wjechaniu na piętro widokowe okazuje się że to kondygnacja restauracyjna (są piętra wyższe, ale nie ma tam już normalnie wstępu). Dość ekskluzywna, ale pizza, espresso czy piwo bywa w podobnej cenie przy plaży w Gdyni.
Taras widokowy umieszczono tylko z jednej strony - z tej najciekawszej - z widokiem na centrum Trójmiasta i Bałtyk. Widok jest imponujący, a przebywanie na przeszklonym tarasie tak wysoko dostarcza sporo emocji. Do dyspozycji jest gratisowa luneta.
Na pozostałe strony świata można spojrzeć chodząc po restauracji, bo wszystkie ściany są przeszklone. Dla maluchów urządzono tu kącik do zabawy.
Jest to jeden z lepszych punktów widokowych jakie widzieliśmy. Mimo wysokich opłat warto to zobaczyć. Bilety online dają pewną zniżkę.

Tak jak taras nas zaskoczył pozytywie, tak ogród tropikalny odwrotnie. Oczekiwaliśmy czegoś więcej niż baru /kawiarni wyłożonej dużą ilością roślinności, a niestety do tego sprowadza się ten ogród. Można się przejść, ale nie wzbudziło to u nikogo zachwytu. Widzieliśmy tylko rośliny zielone, żadnych kwiatów. Na pewno jest to fajna miejscówka na spotkanie, są zarówno stoliki jak i leżaki, więc można się zrelaksować, ale żeby odpłatnie udostępniać takie miejsce do zwiedzania to przesada.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 i 14 lat
Data pobytu
lipiec 2022
Wieżowce kompleksu Olivia
Korporacyjny kompleks Olivia
Olivia Star
GDAŃSK - Taras widokowy Olivia Star
Widok na Bałtyk
Widok na Gdynię z Klifem Orłowskim
Kącik zabaw przy tarasie i restuaracji
Olivia Garden
Ogród tropikalny Olivia Garden

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdańsk w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gdańsk wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.