Koniec naszego spływu - Pólko

SUPRAŚL - Spływ Supraślą

 
6.0 (1)
  5432 1

SUPRAŚL - Spływ Supraślą

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Spływ Supraślą

Spływ kajakami Supraślą jest jedną z atrakcji miasta Supraśl, leżącego pod Białymstokiem. Jest to rzeka z licznymi meandrami o szerokości od 5 do 25 metrów, płynąca przez tereny Puszczy Knyszyńskiej. Pełny szlak kajakowy na Supraśli liczy 62 km i prowadzi z Gródka do Wasilkowa. Odcinek Supraśl - Wasilków to 17 km. W miasteczku kilka firm i instytucji organizuje spływy z transportem sprzętu i ludzi na różnych odcinkach, zarówno jedno- jak i wielodniowe.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Koniec naszego spływu - Pólko

Filmy

Krzysztof Kisło - Supraśl w okolicach Supraśla

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podlasiu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

tel. +48 604 400 368 (Wypożyczalnia "Żuczek"), +48 501 475 706 (Spływy Supraśl ), +48 519 142 822 (POSIR "Bukowisko") kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Supraśl (woj. Podlaskie) - Spływ Supraślą

format D: N53.2102086°,  E23.3400426°
format DM: 53° 12.612516'N, 23° 20.402556'E 
format DMS: 53° 12' 36.75''N, 23° 20' 24.15''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Na spływ Supraślą zostaliśmy zachęceni licznymi reklamami w miasteczku. Wybraliśmy firmę ogłaszającą się na wypożyczalni sprzętu przy plaży.
Wygląda to tak, że telefonicznie umawiamy się na konkretny dzień oraz godzinę i kajak zostaje przywieziony w okolice plaży. Oczywiście można sobie wybrać długość spływu, my jako początkujący i z małym dzieciakiem wybraliśmy najkrótszy możliwy odcinek - do osady leśnej Pólko (wodą to na oko z 5 km). 
Powiedziano nam że to bardzo łatwa trasa i w rzeczywistości tak było.  Rzeka jest bardzo spokojna, pięknie wije się w malowniczym podlaskim krajobrazie. Widoki są wspaniałe, okolica zmienia się, mijamy: lasy,  zabudowania, łąki, szuwary, są opadające na rzekę drzewa i jakieś walące się drewniane rudery na  moczarach. Gdzieniegdzie nurt nieco przyspiesza, na wodzie pojawiają się kaczki i inne ptaki, dzieciaki nie powinny się wiec nudzić.  Nasz syn dopiero pod koniec zaczął marudzić. Po dotarciu do celu czekał już na nas  samochód, który wraz z kajakiem odwiózł nas z powrotem do Supraśla. 
Spływ zajął nam ok. 2 godziny i wg mnie  to świetna atrakcja dla osób w każdym wieku.  Nie pamiętam ile dokładnie zapłaciliśmy, ale było to   ok. 40 zł.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Koniec naszego spływu - Pólko

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Supraśl w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Supraśl wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.