Minikolejka górska

WASILKÓW-JUROWCE - Jurajski Park Dinozaurów

 
4.0 (1)
  9711 1

WASILKÓW-JUROWCE - Jurajski Park Dinozaurów

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Jurajski Park Dinozaurów

Jurajski Park Dinozaurów położony na terenie wsi Wasilków i Jurowce pod Białymstokiem otwarto w 2008 roku. Obecnie posiada ok. 30 figur prehistorycznych stworzeń. Największy diplodok ma 27 m długości i 10 m wysokości. Przy ścieżce edukacyjnej znajduje się wesołe miasteczko, plac zabaw i gastronomia. W 2020 roku otwarto nową strefę "Farma Grzybów i Owadów" z powiększonymi modelami grzybów i owadów  oraz kolejne atrakcje: Trampoliny, Giga Szachy, Unihokej, Mały i Duży Labirynt. Park jest czynny od kwietnia do października, w godz. 10:00-18:00, w weekendy od maja do września do 20:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plac zabaw
Trasa linowa, dalej dmuchaniec
Zdjęcie
T-Rex vs Triceratops
Minikolejka górska

Filmy

Dziupla Garage by Maverick GPA - Jurajski Park Dinozaurów Białystok 2018

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podlasiu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Jurajski Park Dinozaurów - ul. Nadawki, Wasilków   tel. +48 601 920 701 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Wasilków-Jurowce (woj. Podlaskie) - Jurajski Park Dinozaurów

format D: N53.184686°,  E23.1503083°
format DM: 53° 11.08116'N, 23° 9.018498'E 
format DMS: 53° 11' 04.87''N, 23° 09' 01.11''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Dinopark w Jurowcach składa się z lunaparku i ścieżki edukacyjnej z makietami prehistorycznych zwierząt. Płatny wstęp jest tylko na ścieżkę, a atrakcje wesołego miasteczka opłaca się każdą z osobna. Chcieliśmy zacząć z synem od przejażdżki na autodromie. Gdy jednak biletowy  zażądał 20 zł za wspólną jazdę, popukałem mu się w czoło. Na uwagę, że w żadnym miejscu w kraju jazda rodzica z niespełna 5-latkiem  nie kosztuje więcej niż 10 zł, zaczął coś bredzić, że tu pijani ojcowie rozbijają się z dziećmi i próbują zrzucać odpowiedzialność i oni muszą uważać blablabla... 
Nie wiem o co mu chodziło, nie znam tutejszych zwyczajów, ale zrezygnowaliśmy z samochodzików i mieliśmy już ochotę opuścić to miejsce. No ale dzieciaka to nie zraziło i wyrywał już do innych atrakcji. Poszliśmy więc do parku linowego. Jest to porządna, długa trasa dla maluchów, no ale kosztuje nie mało.  Jak wszystko w tym parku. Brak tu jakichkolwiek pakietów, karnetów, zniżek itp. Dmuchańce, trampoliny w cenie jak na festynach. 
Z fajnych rzeczy jest jeszcze tylko minikolejka górska. Po przejażdżce ruszyliśmy na ścieżkę z dinozaurami. Jest ona wykonana w miarę poprawnie jak na tak mały obiekt, ale rewelacji nie ma.  Postawiono podstawowe gatunki gadów,  są także ze 2  stworzenia żyjące przed dinozaurami oraz ludzie pierwotni. Pod jednym krzakiem umieszczono głośnik, z którego  dochodzą ryki. Kilka dinów ma przy sobie małe, w dwóch miejscach drapieżniki są w pozycji ataku na roślinożerców. Niestety żadna figura nie jest ruchoma i wszystkie poza jedną są za ogrodzeniem. 
Na miejscu jest mała gastronomia ze stolikami nad ładnym oczkiem wodnym oraz plac zabaw.
Dinopark leży tuż za granicami Białegostoku,  nad rzeką Supraśl, w pobliżu skansenu. W lecie można się tu chyba kąpać. Parking bezpłatny.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
1 czerwca 2013
Zdjęcie
Plac zabaw
Trasa linowa, dalej dmuchaniec
Zdjęcie
T-Rex vs Triceratops
Minikolejka górska

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wasilków-Jurowce w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wasilków-Jurowce wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.