Widok za wypożyczalnią sprzęt

BIAŁYSTOK - Kąpielisko na Zalewie Dojlidzkim

 
5.0 (1)
  6344 1

5555

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kąpielisko na Zalewie Dojlidzkim
  • Atrakcja ekonomiczna

Zalew Dojlidzki utworzony został na rzece Białej, niegdyś w samodzielnej wsi Dojlidy, a obecnie południowej dzielnicy Białegostoku. W szczycie sezonu odwiedza go nawet 4500 osób dziennie. Historia obiektów wypoczynkowych w Dojlidach sięga lat 1933-1936. Zagospodarowano wtedy jeden ze stawów rybnych i utworzono bardzo popularne płatne kąpielisko miejskie, przyciągające dziennie po kilka tysięcy osób. Dziś obiekt wygląda podobnie - oferuje płatny wypoczynek nad wodą z plażą o długości 120 m. Kąpielisko jest strzeżone, posiada wypożyczalnię sprzętu pływającego, gastronomię, place zabaw dla dzieci i boiska do różnego rodzaju sportów: piłki nożnej, siatkówki, speedmintona, ringo, petanki. Można tu też łowić ryby, których naliczono w stawie 11 gatunków. Zbiornik ma wielkość ok. 1200 x 260 m, średnią głębokość niecałe 2 m, jest regularnie kontrolowany i oczyszczany z roślinności. Zarządza nim Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kąpielisko jest otwarte od 1 czerwca do 31 sierpnia w godzinach 9:00-20:00, wstęp płatny.
UWAGA! Od września 2013 rozpoczęła się modernizacja obiektu, która potrwa cały rok 2014, więc wstęp będzie możliwy dopiero w 2015 roku.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Plaża
Pomost z żaglówkami
Plac zabaw przy boiskach
Główny plac zabaw
Widok za wypożyczalnią sprzęt

Filmy

Max Goraj - Plaża Dojlidy

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podlasiu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ośrodek Sportów Wodnych "Dojlidy" - ul. Plażowa 1, Białystok   tel. +48 85 743 32 23 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Białystok (woj. Podlaskie) - Kąpielisko na Zalewie Dojlidzkim

format D: N53.1103467°,  E23.2172547°
format DM: 53° 6.620802'N, 23° 13.035282'E 
format DMS: 53° 06' 37.25''N, 23° 13' 02.12''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Białostockie kąpielisko odwiedziliśmy w dniu otwarcia sezonu. Niestety pogoda nie dopisała, ale trzeba przyznać, że wszystko było przygotowane na amatorów wypoczynku i plażowania. Ratownicy marzli na wieżyczkach, wypożyczalnia oferowała  sprzęt wodny, bar serwował pizzę i fastfoody.
Zalew jest dosyć duży i nad samą wodą mocno wiało, dlatego nie skorzystaliśmy  nawet z  roweru wodnego, który początkowo chcieliśmy wypożyczyć. 
Plażę stanowi dosyć długi, piaszczysty pas nabrzeża zalewu.  Obok jest plac  z 4  nowoczesnymi urządzeniami do zabawy. Stoją one pod lasem, więc pewnie  miejsce to jest bardziej zacienione niż inne.  Kawałek dalej boiska sportowe i gastronomia, a  przy nich kolejny plac zabaw, ale starszego typu. Zauważyliśmy też toalety w blaszanych budkach i sporo ławeczek, natomiast raczej nie było przebieralni. 
Na końcu jest wypożyczalnia sprzętu i  dwa pomosty, na których można zacumować żaglówką lub się poopalać. Od tej strony zalew wygląda atrakcyjniej, nie ma śladu krajobrazu miejskiego, widzimy tylko ładną przyrodę: jezioro, wysepkę i las. 
Jak wspomniałem na kąpielisku nie było za bardzo co robić. Mały pohasał chwilę na plaży, na której leżał świeżutki, puszysty piasek, trochę pobawił się w wodzie przyniesionymi zabawkami. Plac zabaw, choć fajny nie wzbudził wielkiego zainteresowania, bo nie było żadnych dzieci w jego wieku, szybko więc wyszliśmy.
Całość ogólnie prezentuje się całkiem dobrze, choć nie idealnie, np.  budynek z barem pamięta chyba zamierzchłe czasy PRL, a przy brzegu było dużo glonów czy innego zielska, co nie powinno mieć miejsca na płatnym kąpielisku. Jest też problem parkingu, zarówno  bezpłatny przed bramą jak i płatny są niewielkie, przy dobrej pogodzie na pewno ciężko tu znaleźć miejsce.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
5555
Plaża
Pomost z żaglówkami
Plac zabaw przy boiskach
Główny plac zabaw
Widok za wypożyczalnią sprzęt

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.