Staw z ptactwem wodnym

BIAŁYSTOK - ZOO

 
3.0 (1)
  7140 1

BIAŁYSTOK - ZOO

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Białostocki ogród (czy raczej ogródek) zoologiczny o nazwie Akcent ZOO położony jest w parku Konstytucji 3-go Maja, na terenie dawnego zwierzyńca Branickich. Zajmuje powierzchnię ok. 3 ha. Powstał w końcu lat 60-tych ubiegłego wieku jako obiekt przejściowy mający na celu gromadzenie zwierząt przed mającym wkrótce powstać prawdziwym ZOO. Nigdy jednak do tego nie doszło. Ogród przetrwał w pierwotnym stanie do 2010 roku, kiedy to postanowiono go zmodernizować. Prace zakończono końcem 2012 r. Można w nim oglądać ptaki i ssaki, m.in. niedźwiedzie, dziki, sarny, daniele, żubry, puszczyki, pawie, łabędzie. Jesienią 2013 roku ZOO wzbogaciło się o wilka i owce wrzosówki. Wstęp jest bezpłatny. Otwarte w godzinach 9-18.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Niedźwiedź
Sarny
Alejka w zoo
Zagroda koni
Staw z ptactwem wodnym

Filmy

Miasto Białystok - Akcent ZOO w Białymstoku

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podlasiu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Akcent Zoo - Podleśna 4, Białystok   tel. +48 508 146 623 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Białystok (woj. Podlaskie) - ZOO

format D: N53.1206866°,  E23.1661454°
format DM: 53° 7.241196'N, 23° 9.968724'E 
format DMS: 53° 07' 14.47''N, 23° 09' 58.12''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
3.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
3.0
Odwiedziny białostockiego ZOO były dla nas dużym rozczarowaniem. Gdybyśmy nastawili się na spacer po parku miejskim z kilkoma ogólnodostępnymi zagrodami ze zwierzętami byłoby inaczej, ale myśleliśmy że idziemy do nowoczesnego, bo dopiero co zmodernizowanego, ogrodu zoologicznego.
A ten obiekt trudno w ogóle nazwać ZOO. Prowadzi przez niego 1 ścieżka, na której można pooglądać mało egzotyczne  zwierzaki. Najciekawsze są niedźwiedzie brunatne, których wybieg wygląda bardzo dobrze i jest przystosowany do oglądania  przez maluchy. Jeden miś pozował nawet do zdjęć na siedząco. 
Poza tym pamiętam fajnego puszczyka, żubry i to właściwie tyle. Jeśli jest tu coś jeszcze ciekawego to było ukryte.  Ładnie  zrobiony jest staw z  drewnianym mostkiem, ale pływają na nim tylko kaczki i 2 łabędzie w oddali - nie zainteresowało to naszego syna zupełnie. Zagrody ogląda się także ścieżką z zewnątrz, m.in. żubry, konie i jeleniowate. Wybiegi wyglądały fatalnie. Czysta ziemia, bez drzew, roślinności, nic tylko błoto, szczególnie u koni było jedno wielkie bagno. Nie znam się, ale to chyba nie jest naturalne środowisko tych zwierząt...
Cóż, przynajmniej obiekt jest całkowicie darmowy, a w zapowiedziach są nowe zwierzęta, jest więc nadzieja, że będzie lepiej. W parku przy ZOO znajduje się plac zabaw. 

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
maj 2013
Zdjęcie
Niedźwiedź
Sarny
Alejka w zoo
Zagroda koni
Staw z ptactwem wodnym

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.