Sieć pomostów przy plaży

AUGUSTÓW - Miasto

 
6.0 (3)
  11480 2

AUGUSTÓW - Miasto

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miasto

Miasto położone w zachodniej części Równiny Augustowskiej, wchodzącej w skład Pojezierza Litewskiego, nad rzeką Nettą, pomiędzy jeziorami Necko, Białym i Sajno. Augustów założył król Zygmunt August na mocy przywileju lokacyjnego nadanego w Wilnie 17 maja 1557 roku, stąd jego nazwa. Typowa zabudowa miejska zajmuje tylko niewielką część obszaru administracyjnego miasta, większość powierzchni Augustowa stanowią lasy i jeziora. Dodatkowo od wschodu, południa i północy Augustów otacza Puszcza Augustowska. Liczba ludności miasta to ok. 30 000. Miasto posiada bogatą ofertę wypoczynku aktywnego, trasy rowerowe, szlaki piesze (z długą promenadą), spływy kajakowe, tor do nart wodnych, gokartów itp.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Wieczór na jeziorze Necko
Widok z mostu na rzece Netta
Rynek
Śluza podczas rejsu
Widok z nabrzeża w centrum
Jez. Necko
Port i bary na nabrzeżu
Sieć pomostów przy plaży
Sieć pomostów przy plaży

Filmy

DKVideo - Augustów 4K z lotu ptaka 2022

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podlasiu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Informacja turystyczna - Rynek Zygmunta Augusta 19, Augustów   tel. +48 511 181 848 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Augustów (woj. Podlaskie) - Miasto

format D: N53.8434431°,  E22.9796023°
format DM: 53° 50.606586'N, 22° 58.776138'E 
format DMS: 53° 50' 36.40''N, 22° 58' 46.57''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 3
Ocena atrakcji
 
6.0(3)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Suwalszczyzna jest piękna, lubimy tu przyjeżdzać bardziej niż na Mazury. Augustów jest po prostu idealnym miejscem na letni wypoczynek. Szczególnie polecam pobyt gdy odbywa się cykliczna impreza "Pływanie na byle czym"

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2020
T
Ocena atrakcji
 
6.0
juz zawsze bedzie kojarzyc mi sie z przesiadywaniem nad jeziorem godzinami. niby spora miejscowosc ale czuc taki fajny klimat pozwalajacy na pelen relaks :)
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8
Data pobytu
sierpien 2016
Ocena atrakcji
 
6.0
Mam niezwykle ciepłe wspomnienia z tego miejsca. Miasteczko wprost idealne na wakacje z dziećmi, można i odpoczywać, i aktywnie spędzać czas. W okolicy nie brakuje atrakcji. 
Życie turystyczne w Augustowie toczy się w  malowniczej okolicy mostu nad rzeką Netta wpadającą kawałek dalej do jeziora Necko, czyli prawie w połowie drogi między rynkiem a plażą.
Oprócz pizzerii i kawiarenek są 2 spore restauracje typowo letnie, doskonale przystosowane do "zatrzymania" najmłodszych klientów, ze stolikami na powietrzu. W jednej jest piaskownica, kilka jeździków i innych zabawek, w drugiej zjeżdżalnia, huśtawki itp. Po drugiej stronie mostu jest wesołe miasteczko i tam też warto szukać kwatery. Na rynku miejskim raczej nie dzieje się nic, chyba, że akurat odbywa się jakaś impreza.
Plaża mieści się na końcu przyjemnego parku, łatwo poruszać się po nim wózkiem. Jest czyściutka, z promenadą, pilnowana przez ratownika, i przede wszystkim można bez problemu znaleźć zacienione miejsce, więc maluchy mogą do woli grzebać w piachu, czy nawet spokojnie się przespać bez ceregieli z parasolami itp. Jeżeli ktoś chce pełnego słońca wystarczy ulokować się na promenadzie (ale tam raczej młodzież ze względu na bezpieczeństwo). Woda przy samej plaży płyciutka, więc można spokojnie pozwolić brzdącom na taplanie się. Na promenadzie złożonej z wielu pomostów jest mała kawiarenka, w pobliżu fastfood, kiełbaski z grilla i tor gokartowy. 

W mieście jest wytyczona fajna trasa rowerowa i są wypożyczalnie  oferujące rowery  z zainstalowanym fotelikiem dziecięcym. 
Niedawno odnowione bulwary zachęcają do przyjemnych spacerów nad wodą.  Tu atrakcją jest karmienie łabędzi, więc warto zaopatrzyć się w jakąś starą bułkę. Utrudnieniem jest kilka mostków ze schodami nad kanałami do prywatnych portów, wózki trzeba po prostu przenosić.
Z Augustowa wypływają statki wycieczkowe. Jest kilka tras rejsów, my wybraliśmy się na ten kanałem augustowskim i szczerze mówiąc było "tak o" – dość długo, nudno i bez szczególnych atrakcji. A i tak trafiliśmy na rejs z dodatkową śluzą, o której opowiada marynarz. Zdaje się, że tylko jeden czy dwa rejsy dziennie mają to w programie.  Nasz roczny syn raczej nie zauważył różnicy miedzy bieganiem po stałym lądzie a pokładem statku, ale większym dzieciom nawet się podobało, szczególnie jak pojawił się duch rozdający obrazki. Statek jest całkowicie bezpieczny, żeby wyrzucić cokolwiek za burtę dziecko musiałoby się sporo nagimnastykować. 
Chyba ciekawszy byłby rejs katamaranem. Można wybierać spośród kilku tras, również kanałem augustowskim –  płynie się dalej niż statkiem i można zobaczyć  więcej śluz. 
Dla mnie Augustów plasuje się w czołówce najciekawszych miasteczek wakacyjnych w Polsce.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Różnorodność możliwości spędzania czasu
Czysta, pilnowana i zacieniona plaża
Restauracje z atrakcjami dla dzieci
- Wady
Ja nie widzę, no może te mostki na kanale, przez które trzeba przenosić wózek
Wiek dziecka/i
czerwiec 2009
Data pobytu
1 rok
Zdjęcie
Wieczór na jeziorze Necko
Widok z mostu na rzece Netta
Rynek
Śluza podczas rejsu
Widok z nabrzeża w centrum
Jez. Necko
Port i bary na nabrzeżu
Sieć pomostów przy plaży
Sieć pomostów przy plaży
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Augustów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Augustów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.