Karuzela

GOGOŁÓW - Ośrodek Narciarski Pod Dziedzicem

 
6.0 (1)
  6126 1

GOGOŁÓW - Ośrodek Narciarski Pod Dziedzicem

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ośrodek Narciarski Pod Dziedzicem

Ośrodek Narciarski Pod Dziedzicem w Gogołowie otwarto w 2006 roku. Posiada 2 trasy i "oślą łączkę" do nauki jazdy. Główna trasa o długości 700 m i różnicy poziomów 80 m, jest obsługiwana przez 2 wyciągi talerzykowe. Wyciąg z niskim prowadzeniem liny znajduje się przy krótszej trasie zjazdowej (200-300 m). Przystanki tramwaju śnieżnego Sherpa, łączą kasy i obie trasy. Ośla łączka posiada kolejkę linową, trasę tubingową (zjazd pontonowy) oraz karuzelę. Na miejscu także pensjonat, winiarnia, bar, wypożyczalnia sprzętu oraz stadnina. Stok jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany. Czynny w sezonie codziennie w godz. 9:00-21:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z wiaduktu
Ośla łączka
Karuzela
Tor pontonowy i kolejka na oślej łączce
Tor pontonowy

Filmy

MrRygu - mała stacja 'Pod Dziedzicem" w Gogołowie hd

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ośrodek Narciarski Pod Dziedzicem - Gogołów 20C   tel. +48 17 27 77 909 (biuro), +48 733 914 944 (wypożyczalnia) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Gogołów (woj. Podkarpackie) - Ośrodek Narciarski Pod Dziedzicem

format D: N49.837714°,  E21.5223325°
format DM: 49° 50.26284'N, 21° 31.33995'E 
format DMS: 49° 50' 15.77''N, 21° 31' 20.40''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Stok narciarski odwiedziliśmy ze względu na infrastrukturę  dla dzieci. Jeśli ktoś się uczy jeździć jest to wg mnie bardzo dobre miejsce. Nawet bez nart można tu przyjechać, bo tor zjeżdżalni pontonowej daje dużo frajdy. Mogą na nim  zjeżdżać zarówno dzieci jak i dorośli (także 2 osoby na raz). Jest całkowicie bezpieczny, wiec nawet maluchy dadzą radę. Chętnych było sporo, gdy w jednego dnia  ramach promocji żeton (1 zł) pozwalał na wielokrotne zjazdy, w innym przypadku kolejek praktycznie nie było. Przy zjeżdżalni jest jeszcze karuzela, również wykorzystująca pontony, które na linie są kręcone dookoła. Znajdujący się obok  mały stok do nauki jazdy posiada specjalny wyciąg z platformą przewożącą chętnych z dołu do góry (za 1 żeton). 
Mieliśmy ze sobą sanki, ale niestety nie było tu żadnej dedykowanej sankom górki, tylko małe pochyłości, więc nie korzystaliśmy z nich za często.
Wszystko to usytuowane jest  powyżej głównego stoku, a łącznikiem z nim jest pomysłowo wykonany wiadukt nad drogą, który pełni też rolę punktu widokowego.  Z góry roztacza się bowiem piękny widok na okolicę.
Działa tu jeszcze punkt gastronomiczny - Bar Jaś. Można w nim szybko i nawet smacznie coś przekąsić. Czasem może brakować miejsc, ale rotacja jest duża, więc wystarczy chwilę poczekać. Jakiś inny bar jest również na dole, przy kasach i wyciągu.
Nie mogę  ocenić głównego  stoku, bo sam nie jeżdżę na nartach, ale wydaje się on stosunkowo  krótki o niewielkim nachyleniu, więc doświadczeni narciarze mogą go nie polubić.
Kwestia parkingów (darmowych) jest rozwiązana bardzo dobrze - auta można zostawić  zarówno na dole jak i trochę wyżej oraz na samej górze.  
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
luty 2015
GOGOŁÓW - Ośrodek Narciarski Pod Dziedzicem
Widok z wiaduktu
Karuzela
Tor pontonowy i kolejka na oślej łączce
Ośla łączka
Tor pontonowy

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gogołów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gogołów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.