KIELANÓWKA - Szopka bożonarodzeniowa

KIELANÓWKA - Szopka bożonarodzeniowa

 
6.0 (1)
  8009 1

KIELANÓWKA - Szopka bożonarodzeniowa

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Szopka bożonarodzeniowa
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Miejsce na medal 2015

Jedna z największych na Podkarpaciu szopek bożonarodzeniowych jest dziełem Augustyna Inglota. Od 2000 roku tworzy on swoje dzieło w kościele parafialnym pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce pod Rzeszowem. Początkowo szopka miała 4 m szerokości, a z czasem została rozbudowana do ok. 13 m. Zajmuje prezbiterium i nawę boczną świątyni, w jednej części przedstawia wieś, w drugiej miasto. Składa się z kilkuset elementów, których ułożenie zajmuje 2 tygodnie i każdego roku jest nieco inne. Szopkę można oglądać od pasterki do początku lutego w soboty, niedziele i święta od godz. 8 do 18, a w dni powszednie w godz. 16-18 (Msza Św. o 17).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Widok na całą szopkę
Część miejska
Część wiejska
KIELANÓWKA - Szopka bożonarodzeniowa
Pałac Watykańsk

Filmy

Mro.Channel pl - Ruchoma Szopka Bożonarodzeniowa w Kielanówce 2022/2023

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Parafia Kielanówka - Kielanówka 148   tel. +48 17 859 26 39 (parafia), +48 17 859 26 36 (kościół) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kielanówka (woj. Podkarpackie) - Szopka bożonarodzeniowa

format D: N50.0266774°,  E21.9292008°
format DM: 50° 1.600644'N, 21° 55.752048'E 
format DMS: 50° 01' 36.04''N, 21° 55' 45.12''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Do szopki w Kielanówce nie tak łatwo trafić, ale warto, bo trudno na Podkarpaciu znaleźć ciekawszą. Kościół znajduje się na wzgórzu w centrum wsi, na lewo od głównej drogi z Rzeszowa (jest słabo widoczny).
Na początek rzuca się w oczy kontrast między bogato wyposażoną  szopką i ubogim wnętrzem kościoła. Szopka zajmuje całą  szerokość  świątyni i podzielona jest tematycznie. Po jednej stronie mamy bardziej tradycyjną część wiejską, a po drugiej miejską - współczesną. 
W obu są elementy ruchome i humorystyczne. W części miejskiej m.in. latają samoloty, przesuwa się balon mistrzowskiej drużyny Asseco Ressovia, papież porusza ręką w oknie Pałacu Watykańskiego błyska fotoradar, stoi pociąg pendolino relacji Przeworsk - Dynów. W wiejskiej,  mężczyzna pompuje prawdziwą wodę z pompy, w tartaku obraca się wielkie koło, a wśród zwierząt pasą się dinozaury. Nie brakuje też przesuwających się postaci i obiektów, tak więc początkowo nie wiadomo na co patrzeć! 
Szopka jest wielka,  więc aby dzieci mogły ją w całości ogarnąć wzrokiem postawiono ławki. Jednak konstrukcja nie jest do końca udana, pewne elementy są zbyt daleko, ledwo je widać, no i ułożenie jest trochę chaotyczne.
Niemniej jednak robi wielkie wrażenie i jest bardzo chętnie odwiedzana przez rodziców z dziećmi - można trafić na spory tłum.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
styczeń 2015
Zdjęcie
Zdjęcie
Widok na całą szopkę
Część miejska
Część wiejska
Pałac Watykańsk
KIELANÓWKA - Szopka bożonarodzeniowa

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kielanówka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kielanówka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.