Zdjęcie

BLIZNA - Park Historyczny Blizna

 
6.0 (2)
  10826 0

BLIZNA - Park Historyczny Blizna

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Historyczny Blizna
  • Atrakcja ekonomiczna

Park Historyczny Blizna powstał w 2011 roku jako dzieło mieszkańców sołectwa Blizna. Projekt wsparła Rada Gminy Ostrów. Zarządcą jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie. Park zajmuje powierzchnię 1 ha i założony jest na obszarze dawnego niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2 funkcjonującego od listopada 1943 do lipca 1944 roku. Głównym elementem parku jest wykonana z blachy 14-metrowa makieta rakiety V2. Obiekt jest otwarty w sezonie w godzinach 8-17 (dni powszednie) i 8-20 (sob.-niedz.).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie

Filmy

Jacek Pawłowicz - Park Historyczny Blizna

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Park historyczny Blizna - Blizna 68   tel. +48 691 040 002 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Blizna (woj. Podkarpackie) - Park Historyczny Blizna

format D: N50.182775°,  E21.614338°
format DM: 50° 10.9665'N, 21° 36.86028'E 
format DMS: 50° 10' 57.99''N, 21° 36' 51.62''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
6.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
POLECAM to miejsce na wyprawy z dziećmi. Wszystkiego można dotknąć, wejść do samolotu i jeppa, przejść okop. Jest parking obok wejścia i kilka pamiątek do kupienia.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3 i 4
Data pobytu
kwiecień 2018
S
Ocena atrakcji
 
6.0
Witam, miałam ostatnio okazję być w Parku Historycznym w Bliźnie. Park ma makiety rakiet z II wojny światowej i to w ich rzeczywistej wielkości. O Bliźnie, czyli miejscowość w której za czasów II wojny światowej był poligon gdzie testowano rakiety opowiada fantastycznie człowiek mieszkający tam od zawsze. Szczególnie dzieciom bardzo opisowo,że można sobie to wyobrazić z łatwością. Fajne jest to, że cały park położony jest na leśnym, wiejskim terenie. My wzięliśmy ze sobą koszyk piknikowy i usiedliśmy ja łące niedaleko parku i fantastycznie spędziliśmy dzień. Nikt się nas nie czepiał. dzieciaki były zachwycone rakietami. Szkoda tylko, że nie można było kupić w parku żadnej pamiątki. Ale zdjęć narobiliśmy masę. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
8 lat
Data pobytu
maj 2013

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Blizna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Blizna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.