WINNE - PODBUKOWINA - Rezerwat Brodoszurki

WINNE - PODBUKOWINA - Rezerwat Brodoszurki

 
5.0 (1)
  7378 1

ezerwat Brodoszurki

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rezerwat Brodoszurki
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Brodoszurki to rezerwat przyrody o powierzchni 26 ha, utworzony w 1995 roku na terenie gminy Dubiecko pod wsią Winne - Podbukowiny. Ma za zadanie chronić bór bagienny z rzadką roślinnością torfowiskową. Można tu spotkać m.in. rosiczkę okrągłolistną, narecznicę grzebieniastą, żurawinę błotną, gwiazdnicę bagienną, wełniankę wąskolistną. Z fauny występuje kilka odmian jaszczurek, żmija zygzakowata, zaskroniec, lis, kuna, sarna oraz wiele gatunków ptaków. Ścieżka biegnąca przez rezerwat ma ok. 1 km i 5 przystanków. Pokrywa się ona na tym terenie ze znacznie dłuższą trasą turystyczną "Środowisko, historia, kultura – trzy ścieżki tożsamości”.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
WINNE - PODBUKOWINA - Rezerwat Brodoszurki

Filmy

Blake - Rezerwat przyrody Broduszurki

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Winne - Podbukowina (woj. Podkarpackie) - Rezerwat Brodoszurki

format D: N49.8218987°,  E22.3598814°
format DM: 49° 49.313922'N, 22° 21.592884'E 
format DMS: 49° 49' 18.84''N, 22° 21' 35.57''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Rezerwat Brodoszurki jest częścią dłuższego szlaku, który łączy się  m.in. z rezerwatem Kozigarb. Na wycieczkę  z małym dzieckiem nadaje się idealnie, bo nie ma dużo chodzenia. Auto parkuje się pod lasem, tuż przed początkiem ścieżki przyrodniczej. Idąc nią widzimy dookoła bagnisty teren, czasem małe, zarośnięte jeziorka, w których leżą drzewa i spróchniałe pnie. Widoki są więc ciekawe i  rzadko spotykane, szczególnie dla mieszczuchów.
Pierwsze większe jezioro leży około połowy trasy. Na trochę się tu zatrzymaliśmy, ale niestety w całym rezerwacie brak ławek, aby odpoczywając podziwiać malownicze moczary. Dalej idzie się lasem  do skupiska kilku następnych jeziorek. Tutaj złamaliśmy regulamin i obeszliśmy  jedno dookoła, ale skoro jest wydeptana ścieżka to czemu nie? Wszędzie bardzo fajne plenery z dziką przyrodą, jest wiele okazji do zrobienia świetnych zdjęć. Miejsce warte jest odwiedzenia o każdej porze roku, a odwiedzających jest chyba bardzo niewielu,  bo podczas naszej obecności nie widzieliśmy żywej duszy, no ale był listopad...
Szkoda tylko, że jak wspomniałem rezerwat  nie jest dobrze zagospodarowany, jedyna ławka jaką sobie przypominam stoi na początku ścieżki, brak też koszy na śmiecie. Jest za to kilka tablic informacyjnych.
Do rezerwatu prowadzą 2 drogi na odcinku  Bachórzec - Dubiecko. Jadąc w kierunku Przemyśla trzeba w jedną z nich skręcić w prawo. Przy drodze są tabliczki informacyjne. 
Przejazd wózkiem jest trudny, ścieżka miała odcinki wąskie, zarośnięte i zabłocone (szczególnie na początku).
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
przyroda nie skażona cywilizacją
malownicze jeziorka, torfowiska i bagna
spokojne miejsce bez tłumu turystów
- Wady
brak ławek i koszy na śmiecie
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
listopad 2011
ezerwat Brodoszurki
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
WINNE - PODBUKOWINA - Rezerwat Brodoszurki

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Winne - Podbukowina w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Winne - Podbukowina wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.