Wodospad na Hulskim

HULSKIE - Wodospad dolny na Hulskim

 
4.0 (1)
  9689 0

Wodospad w Hulskiem

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospad dolny na Hulskim
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna

Potok Hulski spływa z bieszczadzkiego szczytu Smerek na wysokości ok. 1000 metrów i zanim wpłynie do Sanu tworzy dwa wodospady. Wodospad dolny jest większy i znajduje się przy oficjalnie nieistniejącej, ale posiadającej jeszcze 1 domostwo wsi Hulskie. Posiada on kilka metrów wysokości, a jego wygląd zależy od aktualnego stanu wody w potoku. Nie prowadzi do niego żaden szlak i nie jest w jakikolwiek sposób oznaczony.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Potok Hulski
Wodospad z dalszego ujęcia
Wodospad na Hulskim

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Hulskie (woj. Podkarpackie) - Wodospad dolny na Hulskim

format D: N49.2241141°,  E22.5132179°
format DM: 49° 13.446846'N, 22° 30.793074'E 
format DMS: 49° 13' 26.81''N, 22° 30' 47.58''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Wodospad na Hulskim często wymieniany jest razem z Hylatym. Pewnie dlatego, że  wodospadów w Bieszczadach jest tylko kilka, a odległość między tymi dwoma tak mała, że można je obejrzeć za jednym zamachem w ciągu godziny. Wodospady różnią się znaczne. W przeciwieństwie do Hylatego, Hulski nie jest w ogóle przystosowany do celów turystycznych i nawet trafić tam trudno. Trzeba nakierować się na czerwony szlak prowadzący spod kościoła w Zatwarnicy na Krywe. Do wymarłej wsi Hulskie jest do pokonania około 4 km. Droga dziurawa ale z widokami. Po tym odcinku punktem orientacyjnym jest mostek nad potokiem Hulskim, który mijamy i dojeżdżamy do ostrego skrętu szlaku w prawo pod górę. Tutaj trzeba odbić prosto na  drogę ze szlabanem. Stąd jest już tylko 600 metrów. Mijamy budy do wypału węgla, składowisko pni i za nim leży wodospad. 
Ostatni odcinek to droga leśna, jesienią grząska i błotnista. Po wyjściu z auta trzeba się przygotować na zabrudzenie obuwia i pilnować dzieci, żeby nie wdepnęły w głębsze błoto czy kałużę. Zejście nad wodospad to tylko  3-4 metry w dół ale nie jest łatwo, bo nie ma utworzonych żadnych stopni. Jest jedno dzikie zejście po śliskim i grząskim gruncie, jeszcze trudniej potem wyjść. 
Mimo panującej w lesie wilgoci Hulski nie miał wysokiego poziomu wody i woda nie opadała ani szerokim ani obfitym strumieniem (podobno na wiosnę jest lepiej, a najgorzej latem), ale wodospadzik warty jest oglądnięcia. Składa się z dwóch skalnych progów. Dookoła jest dużo "klimatycznych" skał, głazów i kamieni pokrytych mchem. Z nich można obserwować spadek wody i wsłuchać się w kojący szum.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
listopad 2012
Wodospad w Hulskiem
Potok Hulski
Wodospad z dalszego ujęcia
Wodospad na Hulskim

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Hulskie w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Hulskie wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.