Widok z tarasu

GÓRY SŁONNE - Taras widokowy przy drodze

 
4.5 (2)
Hot   22402 0

Taras widokowy

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Taras widokowy przy drodze
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna

Góry Słonne to pasmo górskie w Karpatach Wschodnich należące do Gór Sanocko-Turczańskich. Jego teren objęty jest ochroną jako Park Krajobrazowy Gór Słonnych o powierzchni 514 km2 oraz programem Natura 2000.W skład Parku wchodzi kilka rezerwatów jak np. Góra Sobień, Polanki, Dyrbek. Góry Słonne porośnięte są lasami bukowymi z domieszką jodły, świerku, grabu i wiązu (buczyna karpacka). Punkt widokowy umieszczony jest przy drodze krajowej nr 28, najbliżej miejscowości Wujskie.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z tarasu
Widok z tarasu

Filmy

Marcin Klader - Park Krajobrazowy Gór Słonnych

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe


Współrzędne geograficzne*:
Góry Słonne (woj. Podkarpackie) - Taras widokowy przy drodze

format D: N49.5538786°,  E22.3223305°
format DM: 49° 33.232716'N, 22° 19.33983'E 
format DMS: 49° 33' 13.96''N, 22° 19' 20.39''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
4.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
zdecydowanie warto zatrzymać się po drodze, cudny widok

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
9 i 14 lat
Data pobytu
sierpień 2020
A
Ocena atrakcji
 
4.0
Będąc w okolicach Sanoka warto podjechać 20 km drogą na Przemyśl aby dotrzeć do Gór Słonnych. Pokonuje się je malowniczymi serpentynami, a przy   końcu wspinaczki znajduje się przydrożny taras widokowy. Miejsce zostało wybrane niemal idealnie, bo na samym szczycie, więc przy dobrej pogodzie widok na Góry Słonne i Bieszczady  powinien zapierać dech w piersiach. Ja na taką jednak nie trafiłem, delikatna mgiełka przysłaniała odległe szczyty ale też dodała uroku fotografiom na dużym zoomie. 
Drewniany taras wyposażony był kiedyś w panoramiczny rysunek z opisami wszystkich widocznych szczytów i masywów, m.in. Magury Łomniańskiej, Trohańca, Jawora, Tarnicy, Smereka, Korbania, Łopiennika,  Chryszczatej. Piszę był, bo obecnie jest cały porysowany i podarty. Sam taras przestał pełnić swoją rolę z prozaicznej przyczyny - drzewa coraz bardziej przysłaniają widok z niego. Domyślam się, że z tego powodu obok został utworzony nasyp ziemny,  pod nowy taras, ale czy i kiedy powstanie tego nie wiem. Panorama z niego już teraz jest znacznie lepsza, widać m.in. Lesko i Sanok ale  przydałby się ten opis szczytów. Dzieciakom innych turystów nasyp ten służył do wspinania i zjeżdżania w dół na pupie. 
Przy tarasie jest drewniana ława piknikowa oraz parking, wykorzystywany  jako postój sanitarny i to czasem na dużą skalę. Gdy przyjechałem na parkingu stał konwój z pełnym autobusem kibiców i kilkoma samochodami,  pilnowany  przez prawie taką samą ilość policji.  Jeśli każdy z nich skoczył w lasek, to drzewa wokoło są nieźle nawożone...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
marzec 2012
Taras widokowy
Widok z tarasu
Widok z tarasu

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Słonne w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Słonne wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.