Wyciąg i tor saneczkowy

PRZEMYŚL - Góra i fort Zniesienie

 
5.0 (1)
  10431 1

PRZEMYŚL - Góra i fort Zniesienie

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Góra i fort Zniesienie
  • Atrakcja całoroczna

Fort Zniesienie jest częścią Twierdzy Przemyśl. Pierwsze prace budowlane w rejonie Zniesienia rozpoczęły się w 1854 roku. Do dziś zachowały się elementy ziemne fortu, koszary szańców zostały całkowicie rozebrane, betonowy schron w centrum założenia wysadzony. Na szczycie Zniesienia znajduje się tzw. kopiec tatarski, dawne miejsce kultu pogańskich bożków, na którym składano ofiary z ludzi, potem zaś miejsce przekazywania wiadomości o nadchodzących pod Przemyśl tatarach (stąd też obecna nazwa). W pobliżu fortu, w 2000 roku, stanął pomnik - 4-metrowa figura Chrystusa Miłosiernego i 22-metrowy Krzyż Zawierzenia. Upamiętnia on Rok Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa i zawierzenie miasta Przemyśla Bożemu Miłosierdziu. W 2006 roku na Zniesieniu utworzono trasy narciarskie i wybudowano wyciąg krzesełkowy, działający również w lecie (do końca września, czasem dłużej).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Na torze saneczkowym
Spacer po forcie Zniesienie
Zjazd wyciągiem
Spacer po forcie Zniesienie
Pomnik - Krzyż Zawierzenia
Wyciąg i tor saneczkowy

Filmy

Przemyśl z Nami - Park sportowo rekreacyjny w Przemyślu - POSiR
Polska z drona - Zniesienie i Kopiec Tatarski w Przemyślu

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji Stok narciarski - ul. Sanocka 4, Przemyśl   tel. +48 667 942 507 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Przemyśl (woj. Podkarpackie) - Góra i fort Zniesienie

format D: N49.7712872°,  E22.7670193°
format DM: 49° 46.277232'N, 22° 46.021158'E 
format DMS: 49° 46' 16.63''N, 22° 46' 01.27''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Góra  Zniesienie to dobre miejsce na weekendowe spokojne popołudnie. Od czasu do czasu są tu organizowane różnego rodzaju imprezy, wtedy góra tętni życiem, pojawia się park linowy, grill itp. W inne dni jest znacznie spokojniej, ale też miło. 
Sporą atrakcją jest wjazd na szczyt wyciągiem krzesełkowym. Stacja początkowa jest przy drodze wyjazdowej na Krasiczyn, po prawej stronie. Mimo, że Zniesienie  ma tylko 350 m wysokości, to jazda jest całkiem długa i nawet ma  przesiadkę, bo wyciągi są dwa. Widok z górnej stacji   przypomina krajobraz  górskiej miejscowości, nawet bar jest lekko stylizowany.  Wyciąg narciarski nie jest oczywiście zbyt bezpieczny dla dzieci. Zabezpieczeniem jest jedynie metalowa rama. Jeśli jednak dziecko nie bryka, to na pewno nic mu się nie stanie. Nasz młody i reszta dzieci, które widzieliśmy, były bardzo spokojne i skupiały się na widokach, chociaż mnie i tak ręka bolała od kurczowego trzymania dziecka za fraki. Tak na wszelki wypadek... W drodze powrotnej widziałam, dziadka z wnusią jadących na szczyt, a za nimi w następnej ławie rowerek. W sumie fajny pomysł.
Spacer po wzgórzu obfituje w ładne widoki. Dobrze spaceruje się też z wózkiem, schodki  owszem są, ale rzadko i nie wysokie. Tylko samo wejście na kopiec tatarski jest już nie do pokonania z wózkiem.
Starsze dzieci na pewno zainteresują fortyfikacje,  choć po murowanych szańcach i schronie nie zostało wiele, chyba tylko brama.  Można też coś wypatrzyć w krzakach.  Fantastyczną atrakcją jest całoroczny tor saneczkowy, moim zdaniem całkiem bezpieczny również dla przedszkolaków (pozwalają jeździć dzieciom od 3 lat). Jest hamulec, więc przy nabieraniu zbytniej prędkości można ją łatwo zredukować. Warto od razu kupić największy karnet, bo na pewno spodoba się i młodszym i starszym, a cena za przejazd spada o połowę.  
Przy torze jest niewielki bar, stoliki na powietrzu mają widok na tor saneczkowy i Przemyśl. Można napić się kawy, posilić fastfoodem.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Dobre poruszanie się wózkiem
Uroki przyrody
Punkt gastronomiczny
Tor saneczkowy
Wyciąg krzesełkowy
- Wady
Ruch samochodowy wprawdzie minimalny, ale jest
Mogłoby tu być więcej atrakcji, po torze saneczkowym i spacerze nie ma co robić.
Brak placu zabaw, park linowy jeśli działa to nieregularnie
Wiek dziecka/i
prawie 3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Zdjęcie
Na torze saneczkowym
Spacer po forcie Zniesienie
Zjazd wyciągiem
Spacer po forcie Zniesienie
Pomnik - Krzyż Zawierzenia
Wyciąg i tor saneczkowy
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Przemyśl w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Przemyśl wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.