Łódka do zabawy dla dzieci

RZESZÓW - Lisia Góra

 
5.0 (1)
Hot   16006 2

RZESZÓW - Lisia Góra

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Lisia Góra
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Lisia Góra to jedno z najbardziej znanych miejsc spacerowych w Rzeszowie i jedyny rezerwat w tym mieście. Jest zalesionym pagórkiem ze skały lessowej nad Wisłokiem i liczy ponad 8 hektarów. Wzniesienie ma około 200 metrów. "Lisia Góra" została uznana za rezerwat przyrody celem "zachowania ze względów naukowych i dydaktycznych starodrzewu dębowego z licznymi sędziwymi okazami". O unikalnych walorach tego obszaru świadczy fakt, że już wojewoda lwowski w 1934 r. w ustawie o ochronie przyrody uznał stary drzewostan na Lisiej Górze w Rzeszowie za twór przyrody podlegający nieograniczonej ochronie z uwagi na wartość przyrodniczo-naukową, zdrowotną i estetyczną tego lasu. Jest on osobliwością przyrodniczą, gdyż tworzy ostoję lasu dębowego, unikatową w krajobrazie Rzeszowa i okolicy. U stóp Lisiej Góry utworzono plac zabaw, działają też 2 wypożyczalnie sprzętu wodnego i pojazdów dla dzieci oraz bary i kawiarnie. W 2021 roku powiększono strefę dziecięcą o integracyjny plac zabaw dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Kaczki pod Lisią Górą
Widok na miasto i zaporę z bulwaru
Łódka do zabawy dla dzieci

Filmy

gravelbikepoland - Lisia góra Rzeszów

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego "Przystań Lisia Góra" - Rzeszów   tel. +48 608 534 419 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Rzeszów (woj. Podkarpackie) - Lisia Góra

format D: N50.0088422°,  E21.9907236°
format DM: 50° 0.530532'N, 21° 59.443416'E 
format DMS: 50° 00' 31.83''N, 21° 59' 26.60''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Lisia Góra  to rezerwat przyrody usytuowany nad Wisłokiem połączony z punktem rekreacyjnym. Trafimy tam skręcając w drogę koło McDonalds’a. Po niecałym 1 km można zaparkować przy placu manewrowym i przespacerować się bulwarem lub, żeby było najbliżej, jechać dalej  i skręcić w lesie  w lewo, w dół. 
W lesie utworzono ścieżkę przyrodniczą z 11 tablicami. Można tam zobaczyć m.in. kilka okazów potężnych dębów, ale dużo większym zainteresowaniem cieszy się teren tuż pod Lisią Górą. 
Dla dzieci  jest tu bardzo fajny plac zabaw z piaskiem, w tym wielka  łódź z wieloma drabinkami, tunelami i zjeżdżalniami, tor do jazdy na linie (czasem może być uszkodzony), miejsce na grilla i ognisko, boisko do siatkówki, ścieżka zdrowia,  bar / kawiarnia oraz prawdopodobnie jakiś klub z wypożyczalnią sprzętu wodnego, choć nigdy nie widziałem, aby jakieś łódki były wystawione na zewnątrz.
Bulwar pod Lisią Górą nadaje się świetnie do spacerów, jazdy na rolkach i rowerze.  Na 2 kółkach można też śmigać po lesie. Nad brzegiem Wisłoka chodzą kaczki, a czasem nawet łabędzie przyzwyczajone do karmienia. Można też wypatrzeć czaple i inne dzikie ptactwo. Zimą dużo osób uprawia tu biegi narciarskie. 


Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Wspaniały plac zabaw
Dużo dzieci do wspólnej zabawy
Mała gastronomia
- Wady
Zjazd na linie uszkodzony od kilku miesięcy
Wiek dziecka/i
1,2,3 lata
Data pobytu
Jesteśmy tu często
Zdjęcie
Kaczki pod Lisią Górą
Widok na miasto i zaporę z bulwaru
Łódka do zabawy dla dzieci

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rzeszów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rzeszów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.