Stacja wąskotorówki

CISNA - Bieszczadzka miejscowość

 
4.0 (1)
Hot   20063 2

CISNA - Bieszczadzka miejscowość

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Bieszczadzka miejscowość
  • Atrakcja całoroczna

Cisna to wieś położona w Bieszczadach w dolinie Solinki przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 893 i 897. Dawniej przebiegał przez nią stary szlak handlowy, wiodący na drugą stronę Karpat. Założona została w 1552 roku przez rodzinę Balów na prawie wołoskim. Status uzdrowiska uzyskała Cisna w 1974 r. Znajduje się tu 31 zarejestrowanych Ośrodków Wypoczynkowych. Cisna kojarzona jest przede wszystkim z bieszczadzką kolejką wąskotorową. W sezonie zimowym czynny jest tu wyciąg narciarski na stokach Hona (Honia).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Widok z pociągu
Stacja wąskotorówki

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Informacja Turystyczna - Cisna 23   tel. +48 13 468 64 65 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Cisna (woj. Podkarpackie) - Bieszczadzka miejscowość

format D: N49.2132625°,  E22.3280941°
format DM: 49° 12.79575'N, 22° 19.685646'E 
format DMS: 49° 12' 47.75''N, 22° 19' 41.14''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Cisna to mała bieszczadzka miejscowość wypoczynkowa położona nad rzeczką Solinką. Znakomite miejsce na wycieczki w góry, choć nasze dziecko było jeszcze na to za małe. Można jednak skorzystać z innych atrakcji, choć nie ma ich za wiele. Przede wszystkim ciuchcia wąskotorowa, potem mini-zoo, odpoczynek nad górską rzeką no i może podziwianie krajobrazów, chociażby z bieszczadzkich dróg.
Solinka to płytki potok, z kamienistym dnem, w sam raz dla dzieci. Na brzegu jest sporo miejsca na kamieniach. Niestety, z jakiegoś powodu miasto nie dba o takie fajne miejsce i można tu napotkać sporo szkła. Aby poplażować i popluskać się konieczne są więc buty.
Minizoo znajduje w sąsiadującej z Cisną miejscowości - Liszna. To również całkiem przyjemna atrakcja dla dzieci i dorosałych, dająca możliwość kontaktu ze zwierzętami.

Najbardziej rozsławiona atrakcja czyli bieszczadzka kolejka wąskotorowa może rozczarować.
Stacja początkowa znajduje się w kolejnej sąsiadującej z Cisną wsi - Majdan.
Wprawdzie dzieci uwielbiają takie przejażdżki, ale przypuszczam, że dorośli będą zawiedzeni. Trasa wydaje się ciekawa, w końcu kolejka przecina Bieszczady, jednak w rzeczywistości okazuje się, że ładnych krajobrazów oglądamy niewiele.

W Cisnej jest trochę stylowych restauracji i knajpek, każdy powinien zaleźć coś, co lubi. Poruszanie się wózkiem jest bezproblemowe. Miejsc noclegowych jest sporo, my nie szukaliśmy niczego z góry, co było o tyle dobre, że szybko znaleźliśmy super lokalizację (łącznie z hamakiem i króliczkiem w ogródku).
Jeżeli wieczorem chcecie wyskoczyć "do miasta" koniecznie trzeba wziąć ze sobą latarkę – my doznaliśmy szoku, kiedy magle (chyba o 22) w całej Cisnej zgasły latarnie i tylko w knajpkach świeciło się światło. Gdyby nie breloczek z 1 diodką nie wiem, jak byśmy dotarli do naszej noclegowni. Jeszcze z dziecięciem śpiącym w wózku...
Cisna nawet nam się podobała, ale to dlatego że byliśmy tu krótko. Jest dobrą miejscówką jako baza wypadowa do wędrówek po Bieszczadach, ale na dłuższą metę jest nudną miejscowością.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Pełna gastronomia
Łatwe poruszanie się wózkiem
Mini zoo w pobliżu
Wypoczynek nad kamienistą rzeczką
Dobra baza na wypady w góry
- Wady
Ciemno jak w Cisnej po 22
Brak jakiegoś porządnego kąpieliska, a górski potok zaśmiecony
Kolejka wąskotorowa z marnymi widokami na trasie Cisna-Przysłup
Wiek dziecka/i
prawie 3 lata
Data pobytu
czerwiec 2011
Zdjęcie
Widok z pociągu
Stacja wąskotorówki
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Cisna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Cisna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.