Basen dla dzieci

LIPNO - Baseny w lesie

 
4.0 (1)
  14378 2

LIPNO - Baseny w lesie

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny w lesie

Baseny we wsi Lipno pod Niemodlinem zbudowali Niemcy w 1934 roku. Woda po filtracji była doprowadzana z pobliskich stawów. Rok później korzystali z nich niemieccy pływacy trenując przed olimpiadą w Berlinie. Największy z 3 basenów - pływacki - posiada olimpijskie rozmiary: długość 100 m i głębokość 2,5 m. Po wojnie niezniszczone baseny wciąż działały. Pierwszy remont przeprowadzono w latach 60-tych XX wieku, likwidując przy okazji oryginalną zjeżdżalnię i skocznię. Do dziś zachowały się jeszcze oryginalne, drewniane przebieralnie. Cały obiekt należy do niemodlińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Działa w tylko sezonie, mniej więcej od połowy czerwca do końca sierpnia w godzinach 10-18. Wstęp płatny.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Basen pływacki
Park linowy - trasa dla dzieci
Basen dla dzieci

Filmy

Basen Olimpijski Niemodlin - Lipno - spojrzenie z drona

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Baseny otwarte Ośrodka Sportu i Rekreacji w Niemodlinie - ul. Daszyńskiego, Niemodlin - Lipno   tel. +48 77 460 01 24 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Lipno (woj. Opolskie) - Baseny w lesie

format D: N50.6251728°,  E17.6069892°
format DM: 50° 37.510368'N, 17° 36.419352'E 
format DMS: 50° 37' 30.62''N, 17° 36' 25.16''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Nie ma chyba w Polsce ciekawiej położonych basenów niż w Lipnie. Jedziemy przez niezamieszkałą okolicę, dookoła pola, lasy, stawy aż tu nagle pojawia się kolorowa polana z kąpieliskiem i tłumem ludzi. No, może nie tłumem, ale była to spora odmiana po zwiedzaniu prawie bezludnego parku dendrologicznego w sąsiedztwie.
Basenów jest trzy, ale wszystkie połączone.  Przedziela je jedynie barierka bądź pomost. Są odpowiednio podzielone wg głębokości, tak więc  zarówno maluchy, starsze dzieci  jak i dorośli mają gdzie pływać. 
Rozkładać można się na trawce dookoła basenów. Do wyboru są miejsce w cieniu drzew jak i w pełnym słońcu, jak kto woli.  Wejście do basenu głębokiego jest po drabinkach a do płytkich po betonowych schodach, więc trochę niefajne dla najmłodszych dzieciaków.
Baseny są przedwojenne, więc nie posiadają żadnych atrakcji, jednak  działa przy nich park linowy, jest też piaskownica, stare huśtawki, boiska do siatki i kosza. Park linowy oferuje prawdopodobnie 2 trasy i tyrolkę. My korzystaliśmy tylko z trasy dla dzieci. Jest ona całkiem fajna - dosyć długa  i zróżnicowana, z platformami  na różnych wysokościach. Niestety naszemu synowi dość szybko się znudziła, ale to dlatego że nie było żadnych innych dzieci. Opłata nie jest wysoka, bo liczona za czas, a nie za liczbę przejść.
Baseny posiadają skromne, ale wystarczające zaplecze gastronomiczne - w barze można dostać fastfooda, piwo czy kawę, są też porządne, czyste toalety. 
Ogólnie podobało nam się tu, choć oczywiście nie można porównywać tego kąpieliska z nowoczesnymi basenami. Istotnym minusem była zimna woda. Nie wiem czy zawsze taka jest, ale wydaje mi się, że basen nie dysponuje możliwością jej podgrzewania.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
niezwykłe położenie
fajny park linowy
można się rozłożyć w cieniu
nie ma tłoku
- Wady
zimna woda
brak łagodnego wejścia do wody
brak atrakcji dla dzieci w basenie
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Zdjęcie
Basen pływacki
Park linowy - trasa dla dzieci
Basen dla dzieci

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Lipno w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Lipno wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.