Duży piaszczysty plac zabaw

OPOLE - ZOO

 
6.0 (1)
  11740 1

OPOLE - ZOO

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Miejsce na medal 2012

Historia ogrodu zoologicznego na Wyspie Bolko w Opolu sięga roku 1912, gdy założono tu prywatny zwierzyniec. W 1936 roku teren wykupiło miasto i udostępniło zoo dla wszystkich. Wojna przyczyniła się do likwidacji ogrodu, który został reaktywowany dopiero w 1953 roku. W 1997 roku powódź poczyniła wielkie spustoszenia w zoo. Od następnego roku rozpoczęła się odbudowa obiektu, a następnie rozbudowa trwająca właściwie do dzisiaj. Stąd jest to jeden z najnowocześniejszych ogrodów zoologicznych w kraju. Zajmuje obszar 20 ha i posiada prawie 1200 zwierząt z 270 gatunków. Godziny otwarcia: od 1 maja 10.00-18.00 od 1 października 9.00-16.00 od 1 grudnia 9.00-15.00 od 1 marca 9.00-16.00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Wyspa dla małpek
Podglądanie piesków preriowych
Pościg za kozą w minizoo
Park linowy
Goryl właśnie układał się do odpoczynku
Duży piaszczysty plac zabaw

Filmy

Odkryj Opole - Wyspa Bolko i ZOO

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ogród Zoologiczny Opole - ul. Spacerowa 10, Opole   tel. +48 77 454 28 58 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Opole (woj. Opolskie) - ZOO

format D: N50.6557458°,  E17.9238725°
format DM: 50° 39.344748'N, 17° 55.43235'E 
format DMS: 50° 39' 20.68''N, 17° 55' 25.94''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
W opolskim zoo pojawiliśmy się  podczas długiego sierpniowego weekendu. Nie trzeba tu podjeżdżać autem - na parkingu jest bardzo ciasno, a z centrum miasta prowadzi ładna trasa przez dwa mosty.  Po wejściu na wyspę Bolko zostaliśmy zaskoczeni ogromną kolejką do kasy. Wyglądało to fatalnie i nawet myśleliśmy o przyjściu w inny dzień, jednak "ogonek" przesuwał się całkiem żwawo, więc zostaliśmy. Zoo zaskakiwało nas jeszcze wielokrotnie,  ale już tylko pozytywnie. 
Cały obiekt niesamowicie przypadł mi do gustu. Jest bardzo ciekawie urządzony, posiada wiele zmyślnych rozwiązań, aby zapewnić zwiedzającym jak najlepsze wrażenia. Zapadły mi w pamięci pieski preriowe, które na środku swojego terytorium mają dwa stanowiska do podglądania. Wchodzi się do nich tunelem, a potem na schodkach wystawia głowę ponad podłoże. Obserwowaliśmy te pocieszne gryzonie  akurat gdy zajadały marchewkę, naprawdę rewelacja!
Dalej świetnie zrobiona jest pływalnia dla fok, zwierzęta można oglądać zarówno z zewnątrz np. gdy bawią się piłką na wysepce  jak i w specjalnym punkcie widokowym poniżej poziomu wody. Małpy mają swoje tereny nieogrodzone na wyspach. Odpowiednio szeroka fosa uniemożliwia im ucieczkę, a zwiedzający mają dobry widok na zwierzęta. Największą wyspę posiadają  goryle, a dla ludzi zrobiona jest wiata, gdzie można czekać aż  pojawią się w zasięgu wzroku. Podczas naszej wizyty parka biegała w kółko dookoła wyspy. Inne małpy mają na swojej wyspie wbite potężne pale z linami i siatką, po której mogą skakać. Dookoła  rośnie bujna roślinność, w wodzie pływają nenufary - wszystko wygląda super. 
Inne zwierzęta także są ciekawie zaprezentowane, a ich różnorodność jest duża. Mamy tu praktycznie wszystkie ciekawe  gatunki (m.in. żyrafy, hipopotam, mrówkojad, surykatki, tygrys). Wybiegi są zrobione estetycznie i pomysłowo, elementy wykonane przez człowieka  harmonijnie łączą się z naturalną przyrodą. Wydaje się więc, że zwierzęta mają w Opolu bardzo dobre warunki.  
ZOO jest również wspaniale przystosowane dla małych turystów. Naliczyłem 3 place zabaw. Jeden to duży piaszczysty plac z kilkoma urządzeniami do zabawy. Obok są budki z fastfoodami, można się więc posilić w czasie zabawy. Drugi to już cały kompleks wokół parku linowego. Jest tu piaszczysty plac zabaw, minizoo i wspomniany park linowy, który jest po prostu odjazdowy. Mogą  z niego korzystać  dzieci już od 3 lat. Jest bardzo długi i urozmaicony, sprawia wielką frajdę dzieciakom, które pokonują go w kółko, dopóki starczy sił. Nie fajnie jest tylko, gdy powstanie zator i muszą powoli gęsiego pokonywać przeszkody, a niestety przy tylu odwiedzających może się to zdarzać. Wejście na linowy tor przeszkód kosztuje 12 zł i jest nielimitowane przez cały dzień (jak przypomnę sobie 2x krótszą trasę w Łebie po 15 zł za 2 przejścia to zgrzytam zębami). Również minizoo jest fajną atrakcją,  głównie za sprawą kóz, które jeśli je pogonić  biegają  i skaczą przez płot niczym konie przez przeszkody. Jak we wszystkich minizoo zwierzęta można tu karmić i dotykać. Obok stoi budka z lodami i  fastfoodami.
Ostatni plac zabaw jest skromny i znajduje się przy wyjściu, to był nasz ostatni przystanek. Do zoo przyszliśmy przed południem i wyszliśmy jako jedni z ostatnich, już po zamknięciu. I ledwo zdążyliśmy zwiedzić pawilony z płazami i gadami! Jest to zdecydowanie najlepszy ogród zoologiczny jaki widzieliśmy, a przy tym bilety wstępu są najtańsze. Nic, tylko przyjeżdżać!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
zoo wspaniale urządzone
wiele atrakcji dla dzieci
wszędzie można łatwo dojechać wózkiem (teren jest płaski)
gastronomia fastfoodowa rozsiana w kilku miejscach, można też zjeść normalny obiad
dla rodziny z dzieckiem atrakcja na cały dzień
niskie ceny biletów
- Wady
brak
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Zdjęcie
Podglądanie piesków preriowych
Wyspa dla małpek
Pościg za kozą w minizoo
Park linowy
Goryl właśnie układał się do odpoczynku
Duży piaszczysty plac zabaw

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Opole w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Opole wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.