Plaża

KRASIEJÓW - JuraPark

 
6.0 (2)
Hot   18691 3

KRASIEJÓW - JuraPark

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
JuraPark
  • Miejsce na medal 2012

Trzeci po Bałtowie i Solcu JuraPark autorstwa Stowarzyszenia Delta z Ostrowca Świętokrzyskiego został otwarty w czerwcu 2010 roku. Rozciąga się na powierzchni 40 ha w miejscu, gdzie dokonano ważnych odkryć paleontologicznych. Dawna kopalnia odkrywkowa gliny i iłów stała miejscem intensywnych prac wykopaliskowych od 2000 roku, choć prehistoryczne kości odkrywano tam już w latach 80-tych. Podczas prac odnaleziono m.in. wiele skamielin drapieżnych płazów z triasu - metopozaura i cyklotozaura oraz gada naczelnego fitozaura. Najciekawsze okazały się jednak kości nieznanego dotąd gada, którego hipotetycznie traktowano jako jednego z pierwszych dinozaurów. Ostatecznie uznany on został za gatunek prymitywniejszy, blisko z dinozaurami spokrewniony. Nadano mu nazwę Silesaurus opolensis. Większość odkryć z Krasiejowa znajduje się obecnie w Muzeum Ewolucji PAN w Warszawie.
JuraPark posiada ponad 200 modeli statycznych dinozaurów z 70 gatunków rozłożonych na 1,5 kilometrowej ścieżce. Oferuje też parki rozrywki, kąpielisko z piaszczystą plażą, kino 5D, oceanarium 3D, plac zabaw, gastronomię. Koszt budowy parku wyniósł 46 mln zł, a odwiedza go rocznie ok. 250 tys. turystów (dane za 2012 r.). Obiekt jest czynny codziennie od godz. 9 do 20 w ścisłym sezonie (po sezonie w zależności od miesiąca do 16-19).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Artystyczne figury dinozaurów
Plac zabaw
Małpi Gaj
Muzeum na ścieżce edukacyjnej
Dinozaury
Plaża

Filmy

Dreagle - JuraPark Krasiejów [4K Polska dronem]

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Jurapark Krasiejów - ul. 1 Maja 10, Krasiejów   tel. +48 519 346 149 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Krasiejów (woj. Opolskie) - JuraPark

format D: N50.6626016°,  E18.2679677°
format DM: 50° 39.756096'N, 18° 16.078062'E 
format DMS: 50° 39' 45.37''N, 18° 16' 04.68''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
6.0(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
W krasiejowie bywamy regularnie, po prostu nie ma lepszego miejsca dla dzieci na całodniowe szaleństwo. Mają tu full wypas i nie jest to wcale kosztowne. Na początek wsiadamy do ciuchci i wjeżdzamy jakby do innego  świata, tylko uwaga na małe dzieci, bo niektóre się boją i płaczą! 
Wkraczamy na ścieżkę z dinozaurami w  naturalnych rozmiarach, w specyficznym krajobrazie, aż ciarki przechodzą jakie to wszystko realistyczne.
Do oglądnięcia ze 200 stworów, więc oszczędzajcie nogi! Są też prawdziwe gadzie ślady  i szczątki. Ścieżka jest odgrodzona, więc maluchy nie powinny rozbiegać się boki i rozrabiać.
Nagrodą za trudy wędrówki jest kilka palców zabaw, 2 lunaparki i rewelacyjne kąpielisko! W przerwie miedzy zabawą dzieci mogą pójść do kina albo do oceanarium, którego długo nie zapomną. Potwory, tym razem morskie, pływają wokół nas jak żywe!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 i 10 lat
Data pobytu
ostatni raz wrzesień 2014
Ocena atrakcji
 
6.0
Krasiejów był głównym celem naszej wycieczki na opolszczynę. Nasz mały dinomaniak stanowczo domagał się odwiedzenia tutejszego dinoparku reklamowanego w różnych gazetkach dziecięcych.  Dojazd z Opola był  zadziwiająco słabo oznakowany. W samym Krasiejowie naprowadziły nas tylko małe tabliczki "stanowisko archeologiczne".  Park posiada wielki darmowy parking, w sąsiedztwie którego straszyła  ruina jakiegoś baraku z transparentem informującym, że powstaje tutaj największe muzeum ziemi w kraju (ostatnie doniesienia mówią o parku nauki i ewolucji człowieka). Bilety, podobnie jak w Solcu upoważniają do korzystania ze wszystkich atrakcji parku (z wyjątkiem kina i automatów) i jest to oczywiście świetna wiadomość dla odwiedzających.
Przygoda rozpoczyna się od "Tunelu czasu". Byliśmy ciekawi czy nazwa nawiązuje do bajki Dinopociąg, a syn nawet bardzo na to liczył, ale niestety poza jazdą pociągiem w tunelu odniesień do bajki nie ma. "Pociąg" to popularna ciuchcia na kółkach ze specjalnie przygotowanymi wagonami, z siedzeniami w kilku rzędach skierowanymi na bok. Wjeżdża się nim do długiego ciemnego tunelu, gdzie na prawej ścianie wyświetlany jest film 3D (dostajemy tekturowe okulary gratis). Oczywiście cały czas powoli jedziemy, dodatkowo na ziemi leża jakieś szkielety i inne dekoracje.  Bardzo ważne jest gdzie usiądziemy, gdy przyszliśmy wagony były  prawie zapełnione, wiec musieliśmy się rozdzielić. Ja siedziałem po środku w najwyższym rzędzie, a żona z synem z boku w rzędzie najniższym. Mi przeszkadzała   poręcz, którą miałem przed sobą, poza tym prawie nic nie widziałem z tego co leżało na ziemi, a oni  mieli obraz pod ostrym kątem.  Najlepsze miejsca są więc po środku na dole.  Treść wyświetlanego filmu to historia Ziemi. Nie do końca mi się spodobał - poza początkiem mało spektakularny, a słownictwo zbyt skomplikowane dla dzieci. Ogólnie więc pomysł dobry i bardzo oryginalny, gorzej z realizacją. 
Po wyjeździe z tunelu ciuchcia zatrzymuje się na początku ścieżki edukacyjnej. Jest ona obecnie najdłuższa ze wszystkich dinoparków w Polsce, więc trzeba się przygotować na długi spacer. Ścieżka również wygląda  zupełnie inaczej, jesteśmy na terenie wyrobiska dawnej kopalni  nie ma tu więc ładnych alejek, ozdobnej roślinności itp. tylko chodnik a dookoła zwykła trawa i hałdy czerwonawej ziemi miejscami zalane wodą. Dinozaurów jest całe mnóstwo,  w tym bardzo wiele gatunków nie spotykanych nigdzie indziej, choć podobnych do tych najpopularniejszych. Próbowaliśmy zgadywać ich nazwy, ale co rusz byliśmy zaskakiwani gatunkiem,  który nie występował w żadnej z  książeczek o dinozaurach dla dzieci, które kolekcjonuje nasz syn. Niestety na ścieżce mało jest ciekawych aranżacji gadów, wykonanie jest więc trochę zbyt sztampowe. Dużym plusem jest za to fakt, że diny zwykle występują w stadach, a nie pojedynczo. Po trzecim dinoparku Stowarzyszenia Delta oczekiwałem jednak czegoś więcej. Najbardziej oryginalnym elementem jest muzeum poświęcone dinozaurom odnalezionym w Krasiejowie. Posiada ono szklaną podłogę i pozwala zobaczyć jak w rzeczywistych warunkach wyglądają skamieliny odkrywane przez paleontologów. Prawie wszystkie dinozaury stoją za ogrodzeniem, więc nie można się do nich zbliżać, wyjątkami są dimetrodon na samym początku i wielki długoszyjec. Po przejściu ok. 3/4 trasy mamy bufet ze stolikami, gdzie możemy odpocząć. Kupiliśmy tam kawę i była tak paskudna, że musieliśmy ją wyrzucić. Gady w tej części ścieżki są nie dość, że za ogrodzeniem to jeszcze za strumykiem,  w różnych odległościach. Dzięki temu mamy przed sobą jakby prehistoryczną scenerię, ale z drugiej strony niektóre są słabo widoczne. 
Po przejściu ścieżki można wybrać jedną z wielu innych atrakcji. My poszliśmy w kierunku parku rozrywki. Po drodze jest wielki piaszczysty plac zabaw. Umieszczono tu wiele różnych urządzeń, ale  te najlepsze czyli wielka zjeżdżalnia czy pajęcza sieć są dla nieco starszych dzieci niż nasz syn. 
Park rozrywki jest w Krasiejowie podzielony na dwie części. Pierwsza, na wzniesieniu bliżej wejścia przeznaczona jest raczej dla maluchów. Są tu 2 duże dmuchańce, trampoliny, mała ciuchcia, karuzela - samoloty,  basen kulkowy, eurobungy. Bez specjalnej rewelacji, ale że wszystko bezpłatne to dzieci mogą  poszaleć na dmuchańcach czy w kulkach bez drakońskich opłat. Najciekawsze jest jednak zbocze wzniesienia. Utworzono tam "małpi gaj" czyli labirynt wąskich ścieżek, wiszących mostków, schodków i rur wspinaczkowych zakończonych dwiema zjeżdżalniami - świetna zabawa, nawet dorośli się zmieszczą! Natomiast obok na dole stoją  niezwykłe dinozaury wykonane chyba przez jakiegoś artystę z drewna i blachy. Wyglądają po prostu odjazdowo a jednocześnie są przeznaczone do zabawy dla dzieci!
Druga część parku rozrywki umieszczona jest przy jeziorze i plaży. Trzeba kawałek przejść, ale park dba o wygodę zwiedzających więc można poczekać na ciuchcię drogową, która kursuje  non stop po całym obiekcie. Jest to szczególnie przydatne późnym popołudniem, gdy dzieciaki gonią już ostatkiem sił. 
Kąpielisko to kolejna bardzo udana atrakcja Krasiejowa. Jest duże, z super piaskiem, na którym położono jeszcze dwie rynny do zjeżdżania. Prosty sposób na wspaniałą i w pełni bezpieczną  zabawę nawet dla najmłodszych dzieci. Tuż obok jest akwen przeznaczony do pływania na łódkach z własnym napędem oraz wypożyczalnia rowerów wodnych. Pływanie na rowerach jest wg mnie bezsensem, bo obszar dla  nich  jest niewielki a miejsce niezbyt ciekawe widokowo. Natomiast do łódek może być duża kolejka, bo np. podczas naszych odwiedzin ponad połowa nie działała. 
Inne atrakcje to fajnie wyglądający tor dla aut elektrycznych (dla dzieci od 1 m wzrostu), do których jednak nasz syn  za nic nie chciał wsiąść, mała kolejka górska (od 5 lat) czy statek pirata. Jest tu też budka z fastfoodami. Bogatsza gastronomia jest na dziedzińcu za bramą wejściową, spróbowaliśmy tam posiłków na wagę i były w porządku.
To jednak jeszcze nie koniec atrakcji. Zostało  oceanarium 3D i kino 5D. Oceanarium widzieliśmy już w dwóch parkach i tu jest prawie identyczne. Na wielkich ekranach  w okularach 3D oglądamy prehistoryczne stwory morskie, w większości te przerażające jak rekin czy liopleurodon, ale są też żółwie, a na koniec czeka fajna niespodzianka. Kino jest płatne dodatkowo i nie korzystaliśmy z niego. 
Tak więc JuraPark Krasiejów to nie tylko dinozaury, ale prawdziwe centrum rozrywki dla dzieci.  Jeśli jest ładna pogoda można tu spędzić cały dzień od samego rana do nocy. Koniecznie trzeba mieć ze sobą rzeczy do kąpieli, po które można w każdej chwili wyjść do auta.  Polityka cenowa jest rozsądna i nie ma zdzierstwa. Mimo pewnych niedociągnięć, bardzo nam się tu podobało i czekamy na otwarcie nowego parku naukowego, wtedy na pewno przyjedziemy ponownie...
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
mnóstwo dobrej zabawy
jedna opłata za praktycznie wszystkie atrakcje
super plaża
unikatowe muzeum
jest ogólnie czysto i porządnie
- Wady
ścieżka edukacyjna długa, ale mało pomysłowa
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Zdjęcie
Plac zabaw
Artystyczne figury dinozaurów
Małpi Gaj
Muzeum na ścieżce edukacyjnej
Dinozaury
Plaża

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasiejów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Krasiejów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.