NYSA - Riwiera Nyska

NYSA - Plaża Skorochów - Riwiera Nyska

 
5.5 (2)
Hot   36124 1

NYSA - Plaża Skorochów - Riwiera Nyska

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Skorochów - Riwiera Nyska
  • Atrakcja ekonomiczna

Riwiera Nyska czyli Jezioro Nyskie znane też pod nazwami Jezioro Głębinowskie i Zbiornik Nysa to zaporowy zbiornik retencyjny na Nysie Kłodzkiej o powierzchni 2077 ha, zbudowany w 1971 r. Zapora tworząca jezioro jest betonowo-ziemna, o długości 2 km i wysokości do 20 m. Jezioro Nyskie powstało poprzez zalanie wodą znacznego obszaru gminy Nysa. Większość tego obszaru stanowił las, wysiedlono jednak ludzi i zburzono kilka wsi: Brzezina Polska, Miedniki, Różanka i częściowo Głębinów. Północno-wschodni brzeg jeziora jest piaszczysty, tworzy więc naturalne piaszczyste plaże. Przy nabrzeżu oprócz kąpielisk znajdują się ośrodki wczasowe i porty jachtowe. Największy obszar zajmuje Ośrodek Rekreacji Agencji Rozwoju Nysy oferujący ponad 70  miejsc w domkach i pokojach gościnnych, 500 na polu namiotowym i 42 stanowiska caravaningowe również zimą.

.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie
Zdjęcie
NYSA - Riwiera Nyska

Filmy

Flexx duzy - Jezioro Nyskie

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ośrodek Rekreacji "Akwa Marina" - Skorochów   tel. +48 669 550 222 (recepcja), +48 885 502 315 (biuro) kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Nysa (woj. Opolskie) - Plaża Skorochów - Riwiera Nyska

format D: N50.4743314°,  E17.2855282°
format DM: 50° 28.459884'N, 17° 17.131692'E 
format DMS: 50° 28' 27.59''N, 17° 17' 07.90''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 2
Ocena atrakcji
 
5.5(2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Plaża bardzo duża z pięknymi widokami, można się poczuć jak nad morzem i to egzotycznym! Jest trochę atrakcji dla dzieci i dorosłych, można wypłynąć w rejs. Jednak z cenami trochę przesadzają, do tego tłumy ludzi, w tym część mało kulturalnych.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
10 lat
Data pobytu
lipiec 2022
T
Ocena atrakcji
 
5.0
Nyską Riwierę odwiedzamy regularnie przy okazji powrotu z wycieczek po Dolnym Śląsku.Zwykle z powodu dobrej bazy gastronomicznej przy parkingu (żur w chlebie!). W tym roku także podczas powrotu chcieliśmy zafundować maluchowi  ostatnią kąpiel na świeżym powietrzu. Zdziwienie było ogromne, gdy ujrzeliśmy dzikie tłumy ludzi wylegujące się na olbrzymiej plaży.
Nie przeszkodziło to jednak  synowi w znakomitej zabawie, bo plaża jest naprawdę spora, z bardzo łagodnym zejściem do wody, w dodatku ma tę zaletę, że cała jest piaszczysta. 
Przy samej plaży również można coś zjeść,  popływać statkiem  wycieczkowym czy motorówką (bez posiadania uprawnień), puszczać latawce. Zwolennicy sportów ekstremalnych mogą w okolicy polatać na paralotniach. Moim zdaniem to najlepsza  plaża, poza wybrzeżem bałtyckim w Polsce.
Problemem są jednak  toalety. Coś się w tym względzie pozmieniało, bo wisiały papierowe ogłoszenia, że toalety znajdują się na polu campingowym, czyli  są  dosyć  oddalone. Cienia też raczej nie uświadczymy, więc warto wziąć parasol  albo namiot plażowy. Brakuje placu zabaw.
Riwiera Nyska leży w zasadzie poza Nysą, przy drodze na Kłodzko w miejscowości Skorochów. Duży bezpłatny parking koło południa okazuje się mimo wszystko za mały, ale wygląda na to, że planowane jest powiększenie go. Wstęp na plażę był płatny - 3 PLN (2 ulgowy). Trzeba przejść kilkaset metrów, droga jest OK, wózek świetnie sobie radzi do momentu dotarcia do samej plaży – tu oczywiście piasek. Można też wjechać samochodem na parking bliżej plaży za dodatkową opłatą (7,50 PLN). 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Duuużo piasku, nawet w wodzie, dzieci mogą spokojnie biegać bez butków
Czysta woda i ogólnie czysto, choć przy schodach zauważyłam szkło
Przy parkingu duży wybór gastronomii
Sporo dodatkowych atrakcji
- Wady
Oddalone toalety
Za dużo ludzi
Brak cienia
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
4 wrzesień 2011
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
NYSA - Riwiera Nyska
Ina

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Nysa w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Nysa wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.