KRAKÓW - Ogród Świateł

KRAKÓW - Ogród Świateł

 
5.0 (1)
  1734 0

KRAKÓW - Ogród Świateł

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ogród Świateł
Ogród Świateł w Krakowie rozłożony jest na 6 hektarach należących do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Pierwsza edycja miała miejsce w 2020, a odwiedziło ją 3000 tys. osób. Jest jednym z 3 podobnych zimowych ogrodów tematycznych (wraz z Chorzowem i Warszawą).
W 2021 r. składa się z prawie 30 instalacji świetlnych w tematyce baśni braci Grimm "Królewna Śnieżka". Największa - choinka multimedialna stworzona została z 30 000 światełek LED. Ogród posiada punkt gastronomiczny, toalety i sklepik.
Atrakcja otwarta jest od listopada do lutego codziennie w godz. 16:00-21:00 (ost. wejście o 20:00). Bilety można zamawiać przez Internet i okazać w telefonie, co pozwala ominąć kolejkę do kasy. W dniach weekendowych pt.-niedz. wstęp jest droższy, ze względu na pokazy laserowe. Dedykowany parking dla zwiedzający znajduje się na parkingu technicznym Tauron Areny Kraków i kosztuje 8 zł (wjazd od al. Pokoju - M1).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Ozdobione drzewa na trasie zwiedzania
Labirynt
Scenka z Królewny Śnieżki
Pokaz laserów
KRAKÓW - Ogród Świateł
Iluzja optyczna

Filmy

Kraków - Ogród Świateł

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ogród Świateł Kraków - al. Pokoju 68, Kraków   tel. +48 459 595 777 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kraków (woj. Małopolskie) - Ogród Świateł

format D: N50.0663405°,  E19.9970698°
format DM: 50° 3.98043'N, 19° 59.824188'E 
format DMS: 50° 03' 58.83''N, 19° 59' 49.45''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.0
Ogród Świateł nie posiada własnego parkingu i kieruje na płatny parking hali sportowej, ale można skorzystać z bliższego i darmowego parkingu galerii handlowej po przeciwnej stronie ulicy.
Już na wejściu witają nas ładne instalacje oraz krasnale w otoczeniu kryształów. W oddali widać pięknie ozdobione drzewa. Wygląda to bardzo zachęcająco. Uwagę zwraca wielkie multimedialne drzewko - z oświetlonej choinki gra muzyka i wyświetlają się na niej obrazy (pokazy co ok. 20 minut). Stanowisko do robienia zdjęć z krzesłem pozwala wykonać zabawne fotki iluzją optyczną, to zapewne pozostałość Ogrodu Doświadczeń działającego w tym miejscu latem. Efektu może nie widać dobrze na żywo, ale na zdjęciach wychodzi fantastycznie.
Fajnie wykonany jest domek krasnoludków z wejściem do środka i parę innych świetlnych elementów ogrodu, ale w pewnym momencie problemem staje się monotonia. Krasnale w otoczeniu kryształów lub kwiatów powtarzane są non-stop. Rozumiem, że taki jest motyw przewodni ogrodu, ale to się prostu nudzi i przy kolejnych scenkach ze Śnieżką i krasnalami nawet dzieciaki przechodziły już dość obojętnie. Wg mnie lepszy byłby ogród nietematyczny ze zbiorem bardziej różnorodnych bajkowych instalacji.
Podobno odbywają się tu jakieś gry terenowe dla dzieci i zabawy, które mogłaby ożywić zwiedzanie. Mogłaby, ale się nie odbywają - w kasie powiedziano, że gry nie ma, bo skończyły się do niej karty!
Oprócz krasnali w ogrodzie znajduje się świetlny labirynt, gdzie dzieci mogły się trochę pobiegać się rozgrzać, zwisające pnącza z własnym cyklicznym pokazem efektów, łąka świateł z efektowną animacją poziomą i parę stanowisk do zdjęć. No i atrakcja specjalna uruchamiana tylko w weekendy co pół godziny - pokaz laserowy. Nie ma on związku baśnią - przy głośnej muzyce puszczane są kolorowe wiązki z kilku projektorów na zadymiony wcześniej obszar ogrodu. Trwa to 10 minut i jest całkiem widowiskowe. Na pustej przestrzeni efekt jest trochę inny niż stojąc pośród drzew, na których załamują się promienie. Czy warto zapłacić za droższy bilet weekendowy dla tego pokazu? To zależy, dzieciakom na pewno sprawi radość, ale jeśli ktoś niedawno oglądał coś podobnego przy okazji świąt czy jakiejś imprezy to nie ma sensu.

Generalnie na pochwałę zasługuje ilość światełek, którą tu użyto, bo jest naprawdę imponująca. Liczne ozdoby nadają odpowiednią atmosferę zwiedzaniu ogrodu, miejsc na zrobienie fajnych zdjęć jest sporo, ale całość mogłaby być trochę ciekawsza i nie powinno brakować wspomnianych kart...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 i 13 lat
Data pobytu
styczeń 2022
KRAKÓW - Ogród Świateł
Ozdobione drzewa na trasie zwiedzania
Labirynt
Scenka z Królewny Śnieżki
Pokaz laserów
KRAKÓW - Ogród Świateł
Iluzja optyczna

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kraków w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kraków wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.