Lecący Św. Mikołaj

KRAKÓW - Klockoland

 
5.5 (1)
  3533 0

Układanie kostki Rubika

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Klockoland
  • Atrakcja całoroczna

Centrum Nauki i Zabawy Klockoland powstało w 2015 roku jako interaktywne muzeum dla dzieci i całych rodzin. Początkowo mieściło się przy al. 29 Listopada, następnie zostało przeniesione na krakowską starówkę. Zajmuje 700 m2 powierzchni, prezentuje ponad 70 interaktywnych eksponatów. Cała wystawa została podzielona na trzy strefy. W Strefie interaktywnej można kierować różnorakimi robotami, w strefie warsztatowej dzieci mają mozliwość konstruować własne roboty z zaawansowanych klocków LEGO Mindstorm oraz Lego WeDo, czekają na nich gotowe zestawy z instrukcjami. Strefa budowania oferuje stoły wypełnione różnymi rodzajami klocków, pozwala tworzyć konstrukcje z wyobraźni i z instrukcji. Najmłodsze dzieci mają do dyspozycji kosz pełen klocków Duplo. Zabawa jest nieograniczona czasowo. Ponadto Klockoland oferuje organizację urodzin dla dzieci, imprez firmowych, półkolonie, projekty edukacyjne, warsztaty robotyki. Otwarty jest codziennie w godz. 10:00-20:00. Uwaga! Na początku 2020 r. Klockoland zawiesił działalność,  a następnie poinformował o definitywnym zamknięciu obiektu.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Tor wyścigowy
Tor dla kulek
Hydra polująca na naszą dłoń
Sala do budowania
Gra w piłkę robotami
Widok ogólny
Lecący Św. Mikołaj

Filmy

Klockoland Kraków 2018 - Centrum Nauki i Zabawy z klockami LEGO KRAKÓW

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND - ul. Mikołajska 13, Kraków   tel. +48 667 899 317 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Kraków (woj. Małopolskie) - Klockoland

format D: N50.0613938°,  E19.9424815°
format DM: 50° 3.683628'N, 19° 56.54889'E 
format DMS: 50° 03' 41.02''N, 19° 56' 32.93''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
5.5(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
5.5
Atrakcja dla młodych miłośników LEGO mieści się w piwnicach kamienicy, blisko krakowskiego rynku, co jednak nie zawsze przekłada się na dużą frekwencję. Poza sezonem podczas naszych odwiedzin było tylko kilka osób. I wydaje mi się, że to jest warunkiem udanej zabawy w tym miejscu. Przeciskanie się w tłumie lub oczekiwanie aż zwolni się dane stanowisko byłoby frustrujące. 
Klockoland składa się z kilku sal, ale najważniejsze są dwie, gdzie ustawiono zarówno modele statyczne LEGO, m.in. z Gwiezdnych Wojen oraz konstrukcje interaktywne. Potrafią one czasem wprawić w zdumienie, jak np. robot układający kostkę Rubika, choć akurat dzieci nie spędzają przy nim zbyt dużo czasu. Inne fajne rzeczy to roboty, którymi można grać w piłkę, Święty Mikołaj zjeżdżający po linie pod sufitem, klockowa gitara. Są też samochody wyścigowe i tor po którym można się ścigać, labirynt rynien, po których spadają kulki, trójgłowy stwór, który usiłuje dziabnąć nas w rękę, gdy mu się ją przesunie pod oczami, arena do walk robotów w stylu sumo i wiele innych rzeczy. Widać, że twórcom nie brakuje dobrych pomysłów.
Interaktywność konstrukcji polega głównie na naciskaniu przycisków w blacie, lub sterowaniu za pomocą pulpitów z przyciskami i joystickami wykonanymi na bazie tabletów. Sterowanie takie nie zawsze jest wygodne, a awaryjność niestety duża. Obsługa pomaga jednak jak może, czasem trzeba wymienić baterie, czasem zresetować pulpit, albo wykonać jakieś inne czynności. Naprawa nie zawsze się udaje i parę rzeczy nie działało. 
Dostępne są również pokoje, gdzie dzieciaki mogą budować co chcą - czekają na nie kosze wypełnione klockami klasycznymi jak i DUPLO, a na nieco starsze zaawansowane modele LEGO Technic. My nie mieliśmy na to czasu, bo przyjechaliśmy późnym wieczorem, ale ponad 1,5 godzinki zabawy w pełni wystarczyło. Nie jest to może dużo, ale dzieci były zadowolone. Jednak trudno dostrzec podawaną powierzchnię obiektu (700 m2), być może zajmują je strefy do budowana i edukacji, bo modele ekspozycyjne i interaktywne rozłożone są na znacznie mniejszej przestrzeni, choć podobno ich ilość powiększa się regularnie. 
Szkoda, że dorośli muszą płacić za wstęp tyle co dzieci, ale przynajmniej zniżka jest już dla rodzin 2+1, a do 4 lat nie płaci się wcale, co jest bardzo korzystne, bo nawet malutkie dzieci mają tu co robić, przynajmniej nasza 1,5-roczna córka nie nudziła się.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
1,5 i 9 lat
Data pobytu
styczeń 2018
Układanie kostki Rubika
Tor wyścigowy
Tor dla kulek
Hydra polująca na naszą dłoń
Sala do budowania
Gra w piłkę robotami
Widok ogólny
Lecący Św. Mikołaj

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kraków w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kraków wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.