Zdjęcie

KLECZA DOLNA - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA

 
6.0 (1)
  3765 0

KLECZA DOLNA - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA
  • Atrakcja całoroczna

Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA powstało w Kleczy pod Wadowicami, na skraju Beskidu Małego, w 2018 roku na terenie przedsiębiorstwa Łysoń (m.in. w podziemiach z 1910 r.). Placówka omawia temat pszczół przy pomocy technologii multimedialnych oraz instalacji interaktywnych. Zwiedzający poznają znaczenia i rolę pszczół w przyrodzie, pracę pszczelarza, życie i zachowania pszczoły miodnej oraz tajniki powstawania miodu. Wzorcowa pasieka udostępniana do oglądania składa się z 50 uli, w których przebywa ok. 75 tysięcy pszczół. W APILANDII przeprowadzane są również warsztaty pszczelarskie m. in. z wykonywania świec z wosku pszczelego, degustacje różnych rodzaju miodów i produktów pszczelich. Na miejscu działa kawiarnia oraz sklep z pamiątkami. Centrum czynne jest przez cały rok od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-16:00 (w soboty poza sezonem od 11:00).

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Zdjęcie

Filmy

Tomasz Łysoń - Apilandia, pszczoły, edukacja

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - Klecza Dolna 148   tel. +48 517 203 452 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Klecza Dolna (woj. Małopolskie) - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA

format D: N49.8828462°,  E19.536837°
format DM: 49° 52.970772'N, 19° 32.21022'E 
format DMS: 49° 52' 58.25''N, 19° 32' 12.61''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Moja przygoda z pszczółkami. Niejedno krotnie zastanawiałam się nad wyjazdem z dziećmi w miejsce gdzie będą mogły zarówno spędzić aktywnie oraz dowiedzieć się czegoś przydatnego. Koleżanka z pracy zarekomendowała mi Interaktywne centrum pszczelarstwa APILANDIA. Na początku nie byłam pewna, czy dzieciakom spodoba się taki pomysł, ale przeglądać Facebooka tejże atrakcji stwierdziłam, że warto zaryzykować. Zaplanowaliśmy z mężem wyjazd do Wadowic, a później do Kleczy Dolnej. Po wejściu do sklepu nasza przygoda rozpoczęła się. Na samym początku naszym oczom rzucił się duży logo shop, gdzie można było zakupić sobie małe pamiątki od magnesów po gry planszowe i książki – wszystko w tematyce pszczół. Po dokonaniu zapłaty zostaliśmy miło przywitani przez naszego przewodnika ( jest on w cenie ). Pani sprowadziła nas schodami do podziemi gdzie wycieczka się zaczynała. Pierwsze dowiedzieliśmy się o akcji – Rajd w obronie pszczół ( 2017r.). Jak dowiedzieliśmy się od naszej przewodniczki pierwsza sala w pełni poświęcona jest pszczelarstwu ,a dokładniej jak możemy pomóc pszczelarzowi. Była również mowa o roślinach miododajnych i o wspieraniu lokalnego pszczelarza. Kolejnym etapem zwiedzania było poznanie podstawowego sprzętu pszczelarskiego. Moje pociechy miały okazje poczuć się jak pszczelarz, mogły odwirować miód, uspokoić pszczoły oraz zobaczyć domek dla pszczół. W następnych salach dowiedzieliśmy się o surowcach, które są wykorzystywane do produkcji sprzętu pszczelarskiego. Moja rodzina również dowiedziała się w jaki sposób pszczelarz chroni swoje ciało przed żądłem. Jednakże Pani przewodniczka przekonywała Nas, że pszczoły nie są agresywne jeśli nie wejdziemy na ich terytorium ;) Ostatnia sala według mnie najlepsza ze wszystkich miała w sobie wiele monitorów, interaktywne ule, kontenery ( gdzie dzieciaki mogły porównać temperaturę powietrza na zewnątrz i w ulu ) oraz filmy animowane, dzięki którym ja i moja rodzina dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat życia pszczół. Największą furorę wśród dzieci zrobiła ogromna pszczoła, której na samym początku nie zauważyliśmy. Dzieciaki wyszły z podziemi z wielkim uśmiechem, mam nadzieję że uda mi się namówić wychowawczynie moich dzieci na ponowny przyjazd do tego miejsca, który będzie uwzględniał również warsztaty. Z tego co zdążyłam się dowiedzieć, to na warsztatach dzieci robią świeczki z wosku pszczelego, węzy oraz testują miody, brzmi znakomicie! Z czystym sercem mogę polecić to miejsce każdemu kto szuka miejsca w którym nasze pociechy mógłby za równo posiąść wiedze jak i spędzić czas na zabawie. Ceny biletów również są przystępne, a obsługa bardzo miła i widać że pracują tutaj ludzie z pasją ;) 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 i 8
Data pobytu
styczeń 2019
Zdjęcie
-

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Klecza Dolna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Klecza Dolna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.