Alejka z tekstami o papieżu

INWAŁD - Ogród Jana Pawła II

 
4.0 (1)
  4282 1

INWAŁD - Ogród Jana Pawła II

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ogród Jana Pawła II
  • Atrakcja całoroczna

Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie powstał w 2014 roku na powierzchni ok. 3 ha. 20 tys. krzewów, tony kamieni i żwiru oraz 8 km alejek tworzy obraz widoczny z góry, złożony z 3 części: wizerunek polskiego papieża wraz z Bazyliką Ofiarowania NMP w Wadowicach i Bazyliką św. Piotra w Watykanie. Alejki zawierają zdjęcia i tabliczki z cytatami papieża oraz fragmentami książki "Kwiatki Jana Pawła II" Janusza Poniewierskiego. Poszczególne części ogrodu skupiają się na różnych aspektach życia Jana Pawła II. 1. część przedstawia czasy dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły, 2. część pielgrzymki do Polski, 3. posługę na Tronie Piotrowym i pielgrzymki zagraniczne. Na miejscu organizowane są również wystawy czasowe oraz działają małe punkty gastronomiczne i handlowe. Aby  wizerunek papieża był lepiej widoczny, w 2018 roku dobudowano wysoką na 22 m wieżę widokową, na którą można wjechać windą lub wejść po 96 schodach.  Ogród jest otwarty codziennie przez cały rok w zmiennych godzinach, zależnych od miesiąca i dnia tygodnia. W wakacje od 9:00 do 19:00 (w weekendy do 20:00). Oprócz standardowego biletu obowiązują tu też pakiety, np. bilet łączony z dinoparkiem lub na wszystkie 5 parków. Część zysku ze sprzedaży biletów jest przekazywana dla Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

INWAŁD - Ogród Jana Pawła II
Widok na obraz z górki
Wiata z fontanną
Punkt widokowy
Alejka z tekstami o papieżu
Ogród z nową wieżą
Wieża widokowa

Filmy

Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Ogród Jana Pawła II - ul. Wadowicka 167, Inwałd   tel. +48 535 335 388 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Inwałd (woj. Małopolskie) - Ogród Jana Pawła II

format D: N49.8693477°,  E19.406186°
format DM: 49° 52.160862'N, 19° 24.37116'E 
format DMS: 49° 52' 09.65''N, 19° 24' 22.27''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Pomysł na kolejny park tematyczny w Inwałdzie jest dość zaskakujący, ale w sumie ciekawy. Wykonanie jest staranne i  pracochłonne, ale efekt końcowy średni. Głównie przez brak możliwości oglądnięcia w pełni całego dzieła i pewną monotonię. 
Utworzony z roślin, kamyczków i alejek, obraz Jana Pawła II,  2 bazylik, gołąbka i napisu jest tak duży, że usypanie małej górki do jego oglądania jest kompletnym nieporozumieniem. Ktoś kto nie widział wcześniej zdjęcia  z lotu ptaka, z tak niskiej wysokości nie ma szans na rozpoznanie tego co widzi - obraz jest nieczytelny. 
Pozostaje więc  spacer alejkami. Urozmaicono je  tabliczkami z różnymi tekstami o papieżu  i z jego  wypowiedziami. Są to  dobrze dobrane, interesujące fragmenty, ale długo z dzieciakiem tego nie poczytaliśmy.  Na ogrodzeniach wiszą jeszcze duże zdjęcia, które warto oglądnąć, ale w środku ogrodu właściwie nic nie ma - tylko alejki. Ładne i kolorowe, ale chodzenie nimi dłużej niż parę minut jest pozbawione sensu, szczególnie, że w około pełno innych parków rozrywki dla maluchów, więc ogród jest raczej atrakcją na krótki czas.
Z infrastruktury turystycznej  obiekt  posiada fajną dużą wiatę z fontanną. Można tam przy stoliku zjeść papieską kremówkę czy napić się dobrej kawy. Poza tym przy alejkach stoją ławki.
Generalnie ogród  zdecydowanie wymaga zmiany w kwestii punktu widokowego. Ja chętnie spojrzałbym na cały obraz  z balonu - to dopiero byłaby atrakcja!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
INWAŁD - Ogród Jana Pawła II
INWAŁD - Ogród Jana Pawła II
Widok na obraz z górki
Wiata z fontanną
Punkt widokowy
Alejka z tekstami o papieżu

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.